Koktejl

Umělec si nechá implantovat kameru dozadu na hlavu

obrazek

Profimedia.cz

21.11.2010 15:48 Mít oči i vzadu na hlavě a spatřit i to, co se děje za ním, se rozhodl irácký umělec a pedagog Wafaa Bilal. Nahrávky pohledů ze zadní části pak chce prostřednictvím internetu distribuovat široké veřejnosti. Informoval o tom britský Daily Mail.

Bilal, profesor na newyorské umělecké univerzitě, by měl v rámci svého projektu, který nazval „třetí já“, podstoupit chirurgický zásah, při němž mu bude do zadní části hlavy implantována kamera, která by měla od 15. prosince neustále každou minutu pořizovat záběry dění za ním a přeposílat je živě na stránku katarského muzea umění.

Přístroj, který bude Bilalovi umístěn do pokožky hlavy podobně jako piercing, má na šířku zhruba dva centimetry a pro umělce je východiskem pro vypořádání se s „nemožností zachycovat vzpomínky a zkušenost“.

Neustálé natáčení okolního života se však nelíbí Bilalovým studentům, protože podle nich je stále otevřené oko kamery připraví o veškeré soukromí. Pedagog proto souhlasil s tím, že během jeho pobytu na univerzitě bude objektiv zakrytý.

Původem irácký umělec vzbudil pozornost už před dvěma lety, když vytvořil počítačovou hru s názvem Virtuální džihád, v níž sám vystupoval jako sebevražedný atentátník, jenž má políčeno na George Bushe. Letos v červnu si rovněž nechal na tělo vytetovat názvy iráckých měst s vyznačeným počtem iráckých a amerických válečných obětí.

coe, Novinky

nahoru

Koktejl:

Žena narazila u krajnice na sraženého klokana, v jeho vaku našla živé mládě

-

dnes 04:32 Když Lauren Wagnerová projížděla v neděli australským...

Německá vláda zanedbává kontakty s mimozemšťany

-

dnes 03:51 Německá vláda nemá připravené žádné plány, doporučení...

V Německu utratili nejstarší gorilu v Evropě, žila i v Čechách

-

včera 18:46 V zoologické zahradě v Norimberku utratili v pondělí...

Páru dopomohlo ke zplození potomka 1616 injekčních stříkaček

-

včera 16:31 Když se Patricia O'Neillová se svou manželkou Kimberly...

Tchajwanská restaurace servíruje zmrzlinová štěňata

-

včera 13:53 Video: Tak reálná, že se zákazníkům ani nechce do...

V arizonské nemocnici čeká dítě 16 sestřiček

-

včera 09:52 Nemocnice v arizonském městě Mesa se potýká s...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů