Koktejl

Letušky Ryanairu vydělávaly pro charitu jen v bikinách

10.11.2010 16:30 Již čtvrtý rok po sobě vydávají nízkonákladové aerolinky Ryanair svůj charitativní kalendář. V něm se opět objevuje 12 letušek společnosti oděných pouze do bikin. Vedení společnosti věří, že se prodejem kalendáře podaří získat přes 2,5 miliónu korun pro německou charitativní organizaci Tafel, která pomáhá chudým a podvyživeným lidem po celém Německu.

"Krásné letušky společnosti Ryanair dostaly opět možnost svléknout se pro dobrou věc. Rozhodnutí pomoci německé charitě ovlivnil fakt, že 30 procent loňského kalendáře si koupili právě lidé z Německa," uvedl ředitel aerolinek Michael O'Leary.

V minulém roce kalendář pomáhal britské charitě KIDS. Ačkoliv jde o dobrou myšlenku, ne vždy se tento projekt setkal jen s kladnými ohlasy.

Vydání kalendáře před dvěma lety vedlo britskou poslankyni Mary Honeyballovou k vyjádření, že jde o sexualizaci leteckého průmyslu, a kalendář popsala jako zoufalý pokus o zvýšení výdělků. O'Leary stroze odvětil, že poslankyně nemá smysl pro humor a jeden výtisk jí poslal.

Kalendář stojí 8,5 libry (zhruba 250 korun) a je ke koupi na palubách letadel této společnosti a na jejich internetových stránkách.

Jakub Kynčl, Novinky

nahoru

Koktejl:

Ochránila ho svým tělem, matka s dítětem v náručí skočila z osmého patra hořícího domu

-

dnes 13:15 Při požáru v ruském Petrohradu uvázla v osmém patře...

Během operace mu v těle nechali třinácticentimetrový skalpel, měl ho tam čtyři roky

-

dnes 08:29 Jednašedesátiletý válečný veterán Glenford Turner z...

Vzácní tučňáci brýloví dovádějí ve venkovní expozici ústecké zoo

-

včera 20:01 Video: Jediný druh tučňáka, který hnízdí na pobřeží...

Filmový Borat drží slovo, za české recesisty zaplatil pokutu

-

včera 15:44 Britský herec Sacha Baron Cohen se sešel s šesticí...

Rodiče vyhazovali děti z hořícího domu, hasiči je chytali

-

včera 14:00 Video: Dramatické záběry, na nichž hasič pohotově...

Keporkak se snažil zachránit potápěčku před žralokem

-

včera 13:43 Neuvěřitelné chvilky pod hladinou zažila...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby