Krimi

Pražský okruh za měsíc provozu Praze výrazně ulehčil

ZDROJ: Stream.cz

20.10.2010 15:54 Ve středu je tomu přesně měsíc, kdy se motoristům otevřely silniční pruhy nové části pražského okruhu, spojující dálnici D1 s dálnicí D5. Okolí Barrandovského mostu přinesla tato změna výraznou úlevu, neboť kamióny tam nyní nesmí.

Policisté zatím nemají k dispozici statistiky nehod za prvních třicet dnů fungování okruhu. „Na první statistiky je ještě brzy,“ řekl Novinkám mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Přesto je podle policie zřejmé, že nová silnice výrazně ulehčila provozu na vnitřním okruhu městem, zejména kolem Barrandovského mostu.

 

Podle Hulana odlehčení Jižní spojce pomohlo i plynulosti provozu v samotném centru města. Podle prvních odhadů po okruhu během prvních týdnů projely desítky tisíc automobilů.

„V období od 21.9. do 17.10. se na nové části pražského okruhu vybralo na mýtném necelých 19 miliónů korun,“ řekla Novinkám mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Martina Vápeníková. Doplnila, že byly zaznamenány také dva sebevražedné pokusy.

Jeden sebevrah zde skončil svůj život

Mluvčí pražské policie Hulan doplnil, že v jednom případě sebevrah opravdu z okruhu skočil a ukončil život pod jedním z přemostění.

Okruh má již také svou první smrtelnou nehodu, která se stala v úterý. Střet dvou kamiónů nepřežil jeden z řidičů, odstraňování následků neštěstí trvalo mnoho hodin, kdy byl provoz odkloněn na původní trasu městem přes Jižní spojku. [celá zpráva]

Petr Nový, Martin Pitro, Novinky

nahoru

Krimi:

Při požáru v Zubří hasiči evakuovali dvacet lidí

-

dnes 13:54 Dvacet lidí museli v sobotu večer kvůli požáru...

Na železniční trať na Mělnicku sjelo auto

-

dnes 09:35 Na železniční trať vedoucí z Velvar do Kralup nad...

Honička u Prahy skončila nehodou a požárem ujíždějícího vozu

-

dnes 09:26 Video: Pražským strážníkům ujížděl v sobotu muž s...

Hasiči se vrátili do areálu Ravaku, znovu tam začalo hořet

-

včera 21:42 V sutinách zdemolované haly v areálu firmy Ravak v...

Záchranka na Opavsku havarovala při cestě za pacientem

-

včera 20:07 Na Opavsku v sobotu odpoledne havarovala sanitka...

Muže vytáhli z jezera v Karviné bez známek života, museli ho oživovat

-

včera 19:02 Moravskoslezští záchranáři zasahovali v sobotu...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů