Zahraniční

Za tragédií autobusu na kolejích na Ukrajině mohl být vliv fanatické sekty

obrazek

Lokomotiva ukrajinský autobus zcela zdemolovala.

Profimedia.cz

14.10.2010 14:34 Řidič linkového autobusu, který v úterý svým nevysvětlitelným chováním způsobil tragickou srážku s vlakem a způsobil smrt víc než čtyřiceti lidí, možná patřil k destruktivní náboženské sektě. Náboženský fanatismus je jednou z vyšetřovacích verzí ukrajinských policistů, napsal kyjevský tisk.

"Zkoumáme všechny možné verze. Tou hlavní je, že nehodu zavinil řidič autobusu, zvažujeme opravdu všechno, i to co se zdá nemožné, včetně skutečnosti, že řidič byl pod vlivem destruktivní sekty," citoval mluvčího ukrajinského ministerstva vnitra Dmitrije Andrejeva server ura-unform.com. Mluvčí dodal, že těsně před havárií absolvoval šofér pravidelnou zdravotní prohlídku, která neodhalila žádné onemocnění.

Autobus jel v úterý na pravidelné lince z ukrajinského města Marganěc do Nikopolu na jihovýchodě země. Před železničním přejezdem na pokyn světelného a zvukového výstražného zařízení zastavil, ale těsně předtím, než na přejezd vjela lokomotiva, se z nevysvětlitelných příčin znovu rozjel. Při řazení na vyšší stupeň mu přímo na kolejích zhasl motor. Srážka způsobila smrt 44 lidí, dalších šest osob bojuje v nemocnici o život.

Lokomotiva tlačila autobus před sebou.

FOTO: fotobanka Profimedia

Podle tvrzení cestujících se řidič před nehodou choval divně. Z autobusu před přejezdem vystoupil a rozhlížel se po okolí. Znovu vůz uvedl do pohybu v okamžiku, kdy byla přijíždějící souprava jasně viditelná. Na přejezd se rozjel i přes hlasité protesty pasažérů.

Novinky, ČTK

nahoru

Zahraniční:

Kurz a Merkelová se chytli kvůli kvótám

-

včera 22:17 Debata v EU ohledně uprchlických kvót zabírá příliš...

Vězněné děti v Kalifornii byly v řetězech několik měsíců

-

včera 21:19 Třináct dětí, které věznili ve svém domě 56letý David...

Rumunský tygr s korupcí ne a ne zatočit, ohrožuje i jeho ekonomický růst

-

včera 19:57 Ekonomický tygr EU - Rumunsko - loni učinilo jen malý...

Na jihu Evropy zabavili sedm metráků kokainu ukrytých uvnitř čerstvých ananasů

-

včera 16:22 Video: Portugalské a španělské policii se ve středu...

USA zůstanou v Sýrii, Islámský stát není poražen, varoval Tillerson

-

včera 16:08 Spojené státy ponechají v Sýrii dva tisíce vojáků,...

Turci vyprostili letoun, který sjel z ranveje a zůstal na srázu nad mořem

-

včera 15:10 Video: Turkům se ve čtvrtek podařilo pomocí dvou...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby