Zahraniční

Za tragédií autobusu na kolejích na Ukrajině mohl být vliv fanatické sekty

obrazek

Lokomotiva ukrajinský autobus zcela zdemolovala.

Profimedia.cz

14.10.2010 14:34 Řidič linkového autobusu, který v úterý svým nevysvětlitelným chováním způsobil tragickou srážku s vlakem a způsobil smrt víc než čtyřiceti lidí, možná patřil k destruktivní náboženské sektě. Náboženský fanatismus je jednou z vyšetřovacích verzí ukrajinských policistů, napsal kyjevský tisk.

"Zkoumáme všechny možné verze. Tou hlavní je, že nehodu zavinil řidič autobusu, zvažujeme opravdu všechno, i to co se zdá nemožné, včetně skutečnosti, že řidič byl pod vlivem destruktivní sekty," citoval mluvčího ukrajinského ministerstva vnitra Dmitrije Andrejeva server ura-unform.com. Mluvčí dodal, že těsně před havárií absolvoval šofér pravidelnou zdravotní prohlídku, která neodhalila žádné onemocnění.

Autobus jel v úterý na pravidelné lince z ukrajinského města Marganěc do Nikopolu na jihovýchodě země. Před železničním přejezdem na pokyn světelného a zvukového výstražného zařízení zastavil, ale těsně předtím, než na přejezd vjela lokomotiva, se z nevysvětlitelných příčin znovu rozjel. Při řazení na vyšší stupeň mu přímo na kolejích zhasl motor. Srážka způsobila smrt 44 lidí, dalších šest osob bojuje v nemocnici o život.

Lokomotiva tlačila autobus před sebou.

FOTO: fotobanka Profimedia

Podle tvrzení cestujících se řidič před nehodou choval divně. Z autobusu před přejezdem vystoupil a rozhlížel se po okolí. Znovu vůz uvedl do pohybu v okamžiku, kdy byla přijíždějící souprava jasně viditelná. Na přejezd se rozjel i přes hlasité protesty pasažérů.

Novinky, ČTK

nahoru

Zahraniční:

Rotvajler v Mnichově pokousal pět lidí, policie ho zastřelila

-

dnes 09:20 Policie v německém Mnichově zastřelila psa, který...

Opozice spojuje síly proti Erdoganovi

-

dnes 09:12 Čtyři opoziční strany uzavřely spojenectví před...

Novičok rozhádal své „otce”

-

dnes 08:54 Nejen politické a diplomatické konflikty probudil jed...

Italská metropole se chlubí první archeostanicí metra

-

dnes 07:00 Obrazem: V Římě se zrodil nový výraz – archeostanice...

V Tatrách zřejmě našli tělo hledaného Čecha

-

včera 21:30 Polští záchranáři patrně našli tělo půl roku...

V Řecku zadrželi řidiče, který měl v kamiónu 91 migrantů

-

včera 17:52 Řečtí pohraničníci zadrželi v pátek na severovýchodě...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby