Krimi

Výjimečná bilance: dva dny na silnicích nikdo nezemřel

obrazek

Ilustrační foto

FOTO: Jaroslav Soukup, Novinky

23.8.2010 05:25 Během letošních prázdnin se dramaticky změnil do té doby poměrně příznivý trend, kdy na silnicích letos umíralo méně lidí, než tomu bylo v předchozích letech. Policie se snaží situaci zvrátit tím, že především o víkendech probíhají po Česku desítky dopravně-bezpečnostních kontrol. Apely policistů nyní zřejmě přinesly výsledky. Minulý čtvrtek ani pátek totiž podle předběžných policejních statistik na českých silnicích nikdo nezemřel.

Ojedinělá série skončila až v sobotu a v neděli, kdy při nehodách vyhasly tři mladé životy.

„Je to velmi pozitivní, možná si řidiči začínají uvědomovat rizika, možná je to i o tom, že se na ně snažíme apelovat přes média,“ reagoval ředitel dopravní policie Leoš Tržil.

Loni zemřelo během obou prázdninových měsíců 150 lidí, letos od 1. července až do 5. srpna si nehody vyžádaly 114 mrtvých.

Tragický byl především začátek července, kdy svou roli zřejmě hrálo i úmorné vedro. „Srpen se zatím vyvíjí lépe než loni. Byl bych rád, aby to vydrželo, protože máme ještě před sebou závěr prázdnin. Letos vychází začátek školního roku až na půlku týdne, takže snad se ta doprava a návrat lidí rozmělní,“ konstatoval Tržil.

V sobotu zemřela devatenáctiletá spolujezdkyně řidiče, který v Hrušovanech u Brna časně ráno narazil se svým vozem do sloupu elektrického vedení.

V noci na neděli zase zahynuli dva mladí řidiči. U Netolic na Prachaticku zemřel po půlnoci 18letý řidič, který jel se svým fiatem zřejmě moc rychle, nezvládl řízení a narazil do stromu.

Stejně tak dvacetiletý muž nepřežil mezi obcemi Svinčice a Liběšice na Mostecku náraz do stromu. Jeho vůz podle policie dostal kvůli vysoké rychlosti smyk a sjel ze silnice. U obou nedělních nehod byli ve vozech i spolujezdci, kteří vyvázli s lehkými zraněními.

rak, Právo

nahoru

Krimi:

Muž z Budějovic vyráběl a rozesílal dětské porno. Měl přes 25 tisíc fotek chlapců

-

dnes 10:42 Policisté viní 27letého muže z Českých Budějovic z...

Hledanou ženu z Prahy 8 vypátrali policisté v Nizozemsku

-

dnes 09:16 Policisté vypátrali hledanou ženu s psychickými...

Konec kauz kolem Nagyové? Poslední ve hře je bývalý žalobce Grygárek

-

dnes 04:40 Po šesti letech vyšetřování a dosud pravomocně...

Záchranáři vyhráli boj o pauzy na oběd. Sušická nemocnice jim musí doplatit statisíce

-

včera 17:36 Pětadvacet zdravotníků ve čtvrtek uspělo se žalobou na...

Obvinění v kauze ovlivňování trestních řízení jsou na svobodě

-

včera 15:58 Skupina deseti obviněných v kauze ovlivňování...

Policie pátrá po Ukrajinci, který utekl z nemocnice před amputací omrzlých nohou

-

včera 15:48 Pražští policisté pátrají po 48letém Ukrajinci Ruslanu...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby