Ekonomika

Česká ekonomika zrychlila růst

13.8.2010 09:01 Česká ekonomika zrychlila ve druhém čtvrtletí růst o 2,2 procenta proti loňskému roku. Vyplývá to z pátečních předběžných údajů Českého statistického úřadu. Proti prvním třem měsícům roku si hospodářství polepšilo o 0,8 procenta.

"Výsledek je rozhodně slušný, i když ve srovnání se Slovenskem, které meziročně sprintovalo o 4,6 % nebo Německem, které vyskočilo o 4,1 % české HDP poněkud bledne závistí," komentoval čerstvá data analytik Raiffeisenbank Michal Brožka.

Statistici uvedli, že meziroční zvýšení HDP bylo stejně jako v 1. čtvrtletí pozitivně ovlivněno především růstem zpracovatelského průmyslu. Výraznější meziroční přírůstky byly zaznamenány také v odvětvích dopravy a tržních služeb. Navíc dodali, že podrobnější a přesnější informace poskytnou osmého září.

V Loňském roce se české hospodářství kvůli krizi propadlo o čtyři procenta. Pro letošní rok očekávají analytici růst kolem 1,3 procenta, ministerstvo financí očekává růst 1,6 procenta.

toh, Novinky

nahoru

Ekonomika:

Část Čechů bohatne, luxus jede

-

včera 19:25 Ačkoliv je každý desátý Čech podle statistiků v...

ČEZ podepsal smlouvu o prodeji bulharských aktiv

-

včera 18:13 aktualizováno Energetická skupina ČEZ v pátek...

Developer dostal pokutu 300 tisíc za poškození přírody v Krkonoších

-

včera 15:27 Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) uložila...

Prodej ČEZ v Bulharsku stál hlavu tamní ministryni energetiky

-

včera 13:57 aktualizováno Bulharská ministryně energetiky...

Čínská vláda převzala kontrolu nad obří pojišťovnou. Šéfa obvinila

-

včera 13:07 Čínská vláda převzala kontrolu nad společností Anbang...

Pražská šunka míří na evropský seznam specialit. Čekala na to šest let

-

včera 11:46 Pražská šunka bude na seznamu Zaručených tradičních...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby