Kultura

V Praze smíchá ambient a trip-hop DJ Shadow, majitel 60 tisíc desek

9.8.2010 10:27 Pražský klub Lucerna Music Bar v úterý 10. srpna ohluší DJ Shadow, který k nám podruhé přijíždí po osmi letech již se třemi studiovými alby, jenž bravurně kombinují trip-hop, hip-hop, ambientní elektroniku a nečekané chytlavé vokály. V Praze zahraje nové remixy i poslední desku The Outsider.

I když si Joshua Paul Davis říká DJ Shadow, až zase takový klasický DJ, jakého si každý představí, to není. Kdo byl před osmi lety na českém festivalu Creamfields, mohl vidět jak DJ Shadow přitahoval svým vystoupením posluchače z okolí jiných scén jako magnet. Zasloužila se o to nejen výborně zpracovaná projekce propojený se stylem hraní, ale především na DJe nečekaně chytlavý zvuk.

Osmatřicetiletý americký skladatel, producent a muzikant začal skládat v roce 1989 a od té doby nashromáždil neuvěřitelných více jak 60 000 vinylů. Do podvědomí se dostal jak svým super rychlým mixováním nezvyklých žánrů i jistou neuhlazeností, tak svým prvním albem Endtroducing..... z roku 1996, které onehdy představil i v České republice. Přidal tehdy i několik novinek z alba The Private Press, které vyšlo v červnu 2002.

Zatím posledním plnohodnotným studiovým albem se stal The Outsider z roku 2006. Novinkou však je remixovaná kompilace The DJ Shadow Remix Project z letošního července, kterou zahájil své evropské turné.

Kdo by si rád poslech balady jako Organ Donor, bravurní árii Midnight in a Perfect World, dramatickou Building Steam With A Grain Of Salt nebo třeba již legendární Six Days, má možnost v úterý 10. srpna v klubu Lucerna Music Bar v Praze od 21 hodin.

Ukázky z tvorby DJ Shadow najdete zde

olk, Novinky

nahoru

Kultura:

Isabelle Hupertová přijela na Berlinale jako prostitutka Eva

-

včera 15:48 Žádný z filmů hlavního programu prvního festivalového...

Obrazy Honzy Homoly hrají všemi barvami

-

včera 10:12 Kytarista a zpěvák skupiny Wohnout Honza Homola...

RECENZE: Antická Ifigenie v melodrama proměněná

-

včera 08:00 Jako první inscenaci v novém roce uvedlo pražské...

Písničkářka Veronika Wildová: Už se nebojím dělat si legraci

-

včera 07:23 Veronika Wildová je česká písničkářka, která se na...

Dan Bárta: Noty neumím, v tom jsem negramot

-

17.2. 10:07 Zpěvák, textař a skladatel Dan Bárta vyjede se...

Do kin jde objev americké nezávislé scény The Florida Project

-

17.2. 07:19 Nominaci na Oscara za nejlepší mužský herecký výkon ve...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby