Domácí

Bobošíková se utká se Štětinou o post senátora Prahy 10

obrazek

Jana Bobošíková na sjezdu Přátel Miloše Zemana

FOTO: Michaela Říhová, Právo

6.8.2010 13:41 Strana Suverenita postaví 24 kandidátů do říjnových senátních voleb, ve zbývajících třech obvodech podpoří kandidáty jiných uskupení. Bývalá novinářka a europoslankyně Jana Bobošíková se bude ucházet o hlasy voličů na Praze 10.

Bobošíková se v desátém pražském obvodě utká například s tamním starostou Vladislavem Lipovským (ODS) a Jaromírem Štětinou (TOP 09), který křeslo obhajuje. Volební manažerku Suverenity Janu Volfovou postavila strana do jednoho z nejsledovanějších obvodů - na Kutnohorsko. Budou tam kandidovat třeba manželka bývalého premiéra Mirka Topolánka (ODS), někdejší místopředsedkyně Sněmovny Lucie Talmanová (ODS), exposlankyně Olga Zubová (DSZ) a zřejmě také úřadující předsedkyně KDU-ČSL Michaela Šojdrová.

Čtěte také: Dívčí válka o Senát: Talmanová, Volfová a Zubová

Předseda Suverenity Petr Hannig bude kandidovat v Mělníku. V Berouně Suverenita postavila předsedu Česko-vietnamské společnosti Marcela Wintra a v Praze 11 předsedu akce D.O.S.T. Ladislava Bátoru. V obvodu Brno-město se o místo v Senátu utká člen ústředního výboru Českého svazu bojovníků za svobodu Jan Kux.

V Karlových Varech bude kandidovat lékařka Věra Procházková, v Plzni lékař František Pillmann, v Českém Krumlově podnikatel Roman Bureš a v Táboře poradkyně Iveta Vilímková. V Liberci postavila Suverenita lékařku Zuzanu Chytrou, v Jičíně předsedu sdružení Klub přátel české písničky Miroslava Vodu, v Pardubicích ředitelku školy Martu Lederovou, v Ústí nad Orlicí předsedu krajské organizace Odborového svazu pracovníků ve zdravotnictví Wesselina Toppische a v Blansku lékaře a učitele Jindřicha Vomelu.

Zemědělský inženýr František Halásek bude kandidovat v Jihlavě, manažer Ivan Čadeni v obvodu Brno-venkov, právník Jan Rytíř v Olomouci, v Bruntálu manažer Alfréd Roik, v Novém Jičíně poradce Antonín Hrabánek, v obvodu Ostrava-město herec Zdeněk Pavlíček, ve Frýdku-Místku učitel Jan Szotkowski a v Hodoníně mikrobioložka Zuzana Matušková.

V Praze bude společným kandidátem Suverenity a Strany práv občanů - zemanovci manažer Tomáš Finger. V Mostě a v Ústí nad Labem podpoří Suverenita kandidáty seskupení Severočeši.cz a v Kroměříži strany Moravané. Suverenita získala ve sněmovních volbách 3,67 procenta hlasů, tedy víc, než třeba tehdy sněmovní Strana zelených. Suverenita sice do dolní komory nepronikla, díky zisku nad tři procenta, ale má nárok na státní příspěvky na chod strany.

ČTK

nahoru

Domácí:

Hlavně že zákon o EET platí, řekl Babiš po rozhodnutí Ústavního soudu

-

dnes 10:17 aktualizováno Pro premiéra Andreje Babiše (ANO) je...

Topolánek: Nejsem klasický politik

-

dnes 10:04 Video: Nepokládám se za klasického politika, nesedím ve...

Poslanci rozhodnou o šéfech komisí, Ondráček nemá protikandidáta

-

dnes 09:46 aktualizováno Poslanci budou v pátek vedle...

Pelikán dočasně odstavil soudkyni Královou

-

dnes 09:34 aktualizováno Ministr spravedlnosti Robert Pelikán...

Ústavní soud zrušil část zákona o EET

-

dnes 09:06 Video: aktualizováno Ústavní soud (ÚS) částečně...

Prezidentští kandidáti dostali čísla. Jednička je Topolánek, Zeman má sedmičku

-

dnes 08:53 Video: aktualizováno Devět zaregistrovaných...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby