Koktejl

Železný se ve Vranově podruhé oženil

28.11.2003 17:34 Bývalý šéf nejsledovanější tuzemské televize Nova a senátor Vladimír Železný se v pátek podruhé oženil. V úzkém kruhu příbuzných a přátel si v Sále předků barokního zámku ve Vranově nad Dyjí na Znojemsku vzal po několikaleté známosti svou bývalou asistentku Konstancii Záhorkovou, které důvěrně neřekne jinak než Kony.

Manželský pár oddal starosta Vranova František Texl. Svatby se zúčastnili Železného synové Jakub a David, rodiče a sestra Konstancie Záhorkové Jana, která jí šla za svědka. Železnému svědčila jeho dřívější spolupracovnice z pořadu Volejte řediteli Karla Kučerová.

Svatba byla připravována utajeně několik týdnů, a i když o ní na Znojemsku věděla řada lidí, například zámecký kastelán Karel Janíček, do médií žádná informace nepronikla. Novomanželé se rozhodli pro sňatek na Znojemsku proto, že se v této oblasti, za niž byl loni Železný zvolen senátorem, cítí dobře. Všeobecně se očekávalo, že obřad proběhne v Mikulově, kde je Železný znám jako pěstitel vína. Volba ale nakonec padla na Znojemsko.

A co rodina nevěsty?

O sňatku spekuloval bulvární tisk již na počátku roku. Senátor však jakékoli přesné datum sňatku držel v tajnosti. V jednom z rozhovorů pro deník Právo z letošního června na přímou otázku o svatbě mimo jiné uvedl: "Vy o nějaké víte? Já zatím o žádné svatbě nevím." Podle deníku Blesk však manželstvím nejsou nadšeni rodiče Záhorkové. Vadí jim údajně věkový rozdíl novomanželů. Železný letos oslavil 58. narozeniny a jeho nové ženě je 27 let.

Konstancie Záhorková v televizi Nova pracovala nejdříve v účtárně. Do blízkosti Železného se dostala na základě konkursu nejprve jako osobní asistentka a posléze v roli ředitelky jeho sekretariátu. První Železného ženou byla Marta, se kterou má syny Davida a Jakuba. S Martou se po třicetiletém manželství v lednu 2001 rozvedl. Ta si loni v srpnu vzala francouzského podnikatele Joela Davouze, s nímž žije v Bretani.

Televizní éra spojená se jménem Vladimíra Železného letos 14. května. Tehdy ho zástupci hlavních akcionářů a jednatelé společnosti CET 21 Jiří Šmejc a Petr Dvořák z funkce generálního ředitele Novy odvolali.

jp, Novinky, Právo

nahoru

Koktejl:

Strážník pohotově chytil dítě padající ze třetího patra

-

dnes 08:24 Video: Ve správný čas a na správném místě se nacházeli...

Trump přiznal svou pleš, snaží se ji vehementně zamaskovat

-

včera 18:13 Americký prezident Donald Trump veřejně připustil, že...

Půlka tváře černá, druhá šedivá. Internet okouzlila roztomilá kočičí chiméra

-

včera 16:20 Jmenuje se Narnia, ještě jí není ani jeden rok a už se...

Tuleň se zaklínil do létajícího talíře, bez pomoci by údajně nepřežil

-

včera 12:07 Video: Příběh s dobrým koncem zažila samice tuleně,...

Batole v Brně zamklo matku na balkóně a usnulo

-

včera 11:47 Video: Neobyčejný případ museli ve čtvrtek dopoledne...

Španělská policie dostala tip na Puigdemonta, místo katalánského expremiéra našla jen herce

-

včera 07:18 Španělská policie dostala tip, že se na předměstí...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby