Koktejl

Železný se ve Vranově podruhé oženil

28.11.2003 17:34 Bývalý šéf nejsledovanější tuzemské televize Nova a senátor Vladimír Železný se v pátek podruhé oženil. V úzkém kruhu příbuzných a přátel si v Sále předků barokního zámku ve Vranově nad Dyjí na Znojemsku vzal po několikaleté známosti svou bývalou asistentku Konstancii Záhorkovou, které důvěrně neřekne jinak než Kony.

Manželský pár oddal starosta Vranova František Texl. Svatby se zúčastnili Železného synové Jakub a David, rodiče a sestra Konstancie Záhorkové Jana, která jí šla za svědka. Železnému svědčila jeho dřívější spolupracovnice z pořadu Volejte řediteli Karla Kučerová.

Svatba byla připravována utajeně několik týdnů, a i když o ní na Znojemsku věděla řada lidí, například zámecký kastelán Karel Janíček, do médií žádná informace nepronikla. Novomanželé se rozhodli pro sňatek na Znojemsku proto, že se v této oblasti, za niž byl loni Železný zvolen senátorem, cítí dobře. Všeobecně se očekávalo, že obřad proběhne v Mikulově, kde je Železný znám jako pěstitel vína. Volba ale nakonec padla na Znojemsko.

A co rodina nevěsty?

O sňatku spekuloval bulvární tisk již na počátku roku. Senátor však jakékoli přesné datum sňatku držel v tajnosti. V jednom z rozhovorů pro deník Právo z letošního června na přímou otázku o svatbě mimo jiné uvedl: "Vy o nějaké víte? Já zatím o žádné svatbě nevím." Podle deníku Blesk však manželstvím nejsou nadšeni rodiče Záhorkové. Vadí jim údajně věkový rozdíl novomanželů. Železný letos oslavil 58. narozeniny a jeho nové ženě je 27 let.

Konstancie Záhorková v televizi Nova pracovala nejdříve v účtárně. Do blízkosti Železného se dostala na základě konkursu nejprve jako osobní asistentka a posléze v roli ředitelky jeho sekretariátu. První Železného ženou byla Marta, se kterou má syny Davida a Jakuba. S Martou se po třicetiletém manželství v lednu 2001 rozvedl. Ta si loni v srpnu vzala francouzského podnikatele Joela Davouze, s nímž žije v Bretani.

Televizní éra spojená se jménem Vladimíra Železného letos 14. května. Tehdy ho zástupci hlavních akcionářů a jednatelé společnosti CET 21 Jiří Šmejc a Petr Dvořák z funkce generálního ředitele Novy odvolali.

jp, Novinky, Právo

nahoru

Koktejl:

Autobus v Madridu zůstal po havárii viset z mostu, k pádu scházely centimetry

-

včera 15:59 Video: Neuvěřitelné štěstí měl v neděli řidič autobusu...

Na výherní los připsala jméno synovce, pohádkovou výhru si chce ale nechat pro sebe

-

včera 14:01 Když si Barbara Reddicková z kanadské provincie Nové...

V alpském městě se bude losovat o místa na hřbitově

-

včera 13:03 Německé alpské město Berchtesgaden spustí loterii o...

Superlaser za Prahou má na délku 17 metrů, chodí se k němu jako na operační sál

-

včera 12:57 Video: Dřív na tom místě stávaly omšelé budovy JZD,...

Před Macronem se při přehlídce srazili policisté na motorkách. Když vstali, zatleskal jim

-

včera 04:00 Video: aktualizováno Kuriózní moment se udál v sobotu...

Po pravici, nebo po levici? Trump s královnou zažil trapnou chvilku

-

14.7. 19:27 Video: Kamery během setkání amerického prezidenta...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů