Krimi

Kluk vyhrožoval ostravskému letišti přes e-mail bombou

obrazek

FOTO: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

27.7.2010 10:32 Bombovým výbuchem vyhrožoval ostravskému Letišti Leoše Janáčka dvanáctiletý hoch. Na letiště poslal anonymně tři e-maily, ve kterých napsal, že bomba vybuchne nejen na letišti, ale také na palubě některého z letadel.

Zprávy chlapec odeslal ve čtvrtek 22. července mezi 17.30 a 18.00. „Vyhrožoval v nich odpálením bomby umístěné v prostoru letiště a další na palubě blíže nespecifikovaného letadla. Jeden z emailů měl výhružný obsah, ve dvou dalších odesílatel uvádí, že se jedná o žert a že předpokládá, že to nebude bráno vážně,“ uvedla Kateřina Rendlová, tisková mluvčí ředitelství služby cizinecké policie v Praze.

Policisté i vedení letiště hned učinili nezbytná opatření k zajištění bezpečnosti cestujících i provozu letiště. Pátrali i po autorovi výhrůžek. Tím je dvanáctiletý chlapce z Těrlicka na Karvinsku, který se k činu doznal. Kriminalisté zajistili také notebook, z něhož výhružný e-mail odeslal.

Jen tak brouzdal po internetu

Podle novojičínského policejního mluvčího Petra Gřese brouzdal hoch po internetu a náhodou narazil na kontakt jednoho z oddělení letiště. „Napsat e-mail ho napadlo, když si prohlížel internetové stránky letiště. O letectví se zajímá, má o něm hodně filmů, sleduje i letecké katastrofy. Když si prohlížel webové stránky, napadlo ho napsat výhrůžnou zprávu,“ popsal Gřes. S tím co udělal, se měl kluk svěřit matce.

„Ta mu řekla, aby odeslal omluvný e-mail a dal věci do pořádku. Toho, co udělal, lituje, neuvědomil si, jaké to všechno mohlo mít následky,“ poznamenal policejní mluvčí. Potvrdil, že nezletilý mladík je vyšetřován pro podezření ze spáchání trestného činu šíření poplašné zprávy.

Cestujících se vyšetřování a bezpečnostní opatření takřka nijak nedotkla.

Pavel Karban, Právo

nahoru

Krimi:

Vůz na Plzeňsku prolétl svodidly a skončil na střeše, řidička na místě zemřela

-

včera 20:52 Ke smrtelné nehodě došlo v sobotu večer u Kralovic na...

Muž hrozil v bance zbraní a chtěl peníze. Chytili ho, než stihl s lupem utéct

-

včera 19:55 Video: Až 12 let vězení hrozí lupiči, který v pátek...

Smrtelná nehoda zastavila vlaky na trati z Prahy na Drážďany

-

včera 19:37 Neznámý člověk zemřel v sobotu v podvečer poté, co ho...

Na Opavsku zemřel senior po nárazu auta do stromu

-

včera 17:07 Sedmasedmdesátiletý muž zemřel v sobotu ráno při...

Neuvěřitelný manévr hazardérky za volantem u Českého Těšína řeší policie

-

včera 13:17 Video: Doslova hazardérský kousek předvedla v pátek...

Zdrogovaný řidič ujížděl policistům, jeho audi zběsilou jízdu nevydrželo

-

včera 12:23 Video: Podezřelá jízda postaršího vozidla Audi...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby