Krimi

Kluk vyhrožoval ostravskému letišti přes e-mail bombou

obrazek

FOTO: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

27.7.2010 10:32 Bombovým výbuchem vyhrožoval ostravskému Letišti Leoše Janáčka dvanáctiletý hoch. Na letiště poslal anonymně tři e-maily, ve kterých napsal, že bomba vybuchne nejen na letišti, ale také na palubě některého z letadel.

Zprávy chlapec odeslal ve čtvrtek 22. července mezi 17.30 a 18.00. „Vyhrožoval v nich odpálením bomby umístěné v prostoru letiště a další na palubě blíže nespecifikovaného letadla. Jeden z emailů měl výhružný obsah, ve dvou dalších odesílatel uvádí, že se jedná o žert a že předpokládá, že to nebude bráno vážně,“ uvedla Kateřina Rendlová, tisková mluvčí ředitelství služby cizinecké policie v Praze.

Policisté i vedení letiště hned učinili nezbytná opatření k zajištění bezpečnosti cestujících i provozu letiště. Pátrali i po autorovi výhrůžek. Tím je dvanáctiletý chlapce z Těrlicka na Karvinsku, který se k činu doznal. Kriminalisté zajistili také notebook, z něhož výhružný e-mail odeslal.

Jen tak brouzdal po internetu

Podle novojičínského policejního mluvčího Petra Gřese brouzdal hoch po internetu a náhodou narazil na kontakt jednoho z oddělení letiště. „Napsat e-mail ho napadlo, když si prohlížel internetové stránky letiště. O letectví se zajímá, má o něm hodně filmů, sleduje i letecké katastrofy. Když si prohlížel webové stránky, napadlo ho napsat výhrůžnou zprávu,“ popsal Gřes. S tím co udělal, se měl kluk svěřit matce.

„Ta mu řekla, aby odeslal omluvný e-mail a dal věci do pořádku. Toho, co udělal, lituje, neuvědomil si, jaké to všechno mohlo mít následky,“ poznamenal policejní mluvčí. Potvrdil, že nezletilý mladík je vyšetřován pro podezření ze spáchání trestného činu šíření poplašné zprávy.

Cestujících se vyšetřování a bezpečnostní opatření takřka nijak nedotkla.

Pavel Karban, Právo

nahoru

Krimi:

Žena při konfliktu bodla muže do zad, obvinili ji z vraždy

-

dnes 15:47 Kriminalisté obvinili 58letou ženu z vraždy o 17 let...

Za pobodání klienta má jít směnárník na deset let do vězení

-

dnes 14:52 aktualizováno Za pobodání zákazníka v obchodním centru...

Zdrogovanému popeláři na Ruzyni ujel vůz, skončil převrácený na zahradě

-

dnes 14:36 Video: aktualizováno Popelářské auto bez řidiče se v...

Metro B částečně nejelo, pod soupravu spadl člověk

-

dnes 14:04 Video: aktualizováno V pražském metru na lince B byl v...

Muž se v Beskydech zřítil ze srázu, stal se třetí letošní obětí houbaření

-

dnes 13:57 Osmašedesátiletý muž se v úterý ráno zabil v Beskydech...

Čtveřice provozovala nelegální domov pro seniory. Dostala podmínky

-

dnes 13:50 Za provoz nelegálního domu pro seniory v Kunštátě na...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby