Domácí

Premiér Nečas by se rád zúčastnil Paumerova pohřbu

26.7.2010 19:01 Premiér Petr Nečas (ODS) by se rád zúčastnil pohřbu člena skupiny bratří Mašínů Milana Paumera. Rozhodnutí předsedy vlády bude záviset na pracovních povinnostech. Poslední rozloučení s Paumerem by se mělo uskutečnit v Poděbradech v pravé poledne ve středu 4. srpna. Právu to v pondělí řekl senátor Jaromír Štětina.

„Rád bych se posledního rozloučení s Milanem Paumerem zúčastnil. Rozhodnutí bude záviset na pracovních povinnostech. Milan Paumer pro mě zůstává jedním z významných symbolů protikomunistického odboje. Byl člověkem statečných životních postojů, měl odvahu čelit i násilí totalitní moci,“ sdělil v pondělí Nečas Právu.

Podle senátora Štětiny není datum pohřbu 4. srpna ještě potvrzen, záleží na rozhodnutí Paumerových blízkých. „Termín ještě není stoprocentní. Od nejbližších přátel vím, že by to mohl být termín 4. srpna ve 12.00 v obřadní síni v Poděbradech,“ uvedl na dotaz Práva Štětina.

Právě plánované datum pohřbu by mohlo premiérovu účast zkomplikovat, protože ve středu dopoledne pravidelně zasedá vláda.

Na Paumerův pohřeb se přitom chystají i další vrcholní čeští politici. Podle Hospodářských novin se chce posledního rozloučení zúčastnit předsedkyně Sněmovny Miroslava Němcová, a pokud bude termín vyhovovat pracovnímu programu, určitě dorazí i šéf Senátu Přemysl Sobotka (oba ODS).

Naopak lídr ČSSD Bohuslav Sobotka se na Paumerův pohřeb nechystá. „Pohřbu se nezúčastním. Popravdě řečeno, mám jiný pracovní program. Pokud jde o hodnocení, vážím si jeho statečného boje, ale nemohu se ztotožnit se způsobem tohoto boje, vadí mi lidské oběti,“ řekl Právu Sobotka.

Poděbrady leží ve Středočeském kraji. Hejtman David Rath (ČSSD) na dotaz Práva, zda se na obřad chystá, uvedl: „Nedostal jsem žádné pozvání, tudíž jsem o tom nepřemýšlel, zda by byla účast vedení kraje vhodná. Ostatně jako lékař zastávám názor, že si lidé zaslouží pozornost za živa“.

Jiří Ovčáček, Právo

nahoru

Domácí:

Novým ministrem školství má být Stanislav Štech, oznámil premiér

-

dnes 13:19 Video: aktualizováno Premiér Bohuslav Sobotka v pátek...

Sněmovna vyzvala vládu, aby našla viníka za kiksy při stavbě dálnice D47

-

dnes 12:59 Poslanci žádají vládu, aby stanovila odpovědnost za...

Soud zamítl kasační stížnost obcí proti Pražskému okruhu

-

dnes 10:54 aktualizováno Obce a části metropole, které podaly...

Kandidáty ČSSD na Hrad by mohl být Štěch nebo Zaorálek, připustil Sobotka

-

dnes 10:43 Chování prezidenta Miloše Zemana během vládní krize...

Bělobrádek: Účastí na sjezdu sudetských Němců politickou sebevraždu nepáchám

-

dnes 10:40 Video: Je to určité gesto, které může pomoci smíření,...

Sněmovna nedovolila vyslýchat členy komise k reorganizaci policie

-

dnes 09:52 Poslanecká sněmovna neumožní Generální inspekci...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby