MFF KV 2010

Z festivalu už odvezli tuny odpadků

obrazek

FOTO: Rudolf Voleman, Právo

8.7.2010 09:09 Desítky tun odpadků posbíraných z odpadkových košů a veřejných prostor už stačila naložit a odvést na skládku skupina zhruba třiceti sběračů, kteří to mají v Karlových Varech po dobu filmového festivalu na starosti.

Většina veřejných ploch v lázeňském centru je uklizených a čistých, i když některá zákoutí nepořádek přesto schovávají. Nápor tisíců návštěvníků festivalu je obrovský, a to s sebou prostě starosti o veřejnou čistotu přináší.

„Musím letos obecenstvo filmového festivalu pochválit,“ uvedla ředitelka Správy lázeňských parků v Karlových Varech Zuzana Macešková. „Nikde není žádný moc velký nepořádek. Pokud ano, tak kolem odpadkových košů, které kapacitně v době festivalu nepostačují,“ komentovala.

Sběrná služba má čtyři členy a každý z nich den co den sesbírá v průměru čtyři pytle o objemu 120 litrů.

„O svoz a sběr odpadků se kromě správy parků starají také zaměstnanci společnosti AVE CZ a lidé ve veřejné službě,“ uvedl mluvčí karlovarského magistrátu Jan Kopál. Ve veřejné službě, kterou organizuje přímo magistrát, je každý den v průměru kolem patnácti lidí. Uklízí zejména zeleň mezi Richmondem a Thermalem.

Za zmiňovanou společnost AVE CZ se o odpadkové koše a nepořádek na veřejných místech stará osm lidí. „Jen z malých odpadkových košů denně odvezeme kolem pěti tun odpadků. Na kolonádách je nakládáme do multikár, z kterých jdou pytle odpadků do popelářských vozidel, která do centra města nesmějí. Nakonec končí odpadky na skládce Činov za městem,“ popsal Radek Tomaník z AVE CZ.

Rudolf Voleman, Právo

nahoru

MFF KV 2010:

Nejslavnějšího českého vězně možná pustí na premiéru filmu Kajínek, prý neuteče

13.7.2010 19:18 Nejhlídanější český vězeň možná dorazí na premiéru...

Pořadatelé začali filmový festival balit

-

11.7.2010 16:14 Po devíti dnech promítání, kdy bylo uvedeno celkem...

Hitem festivalové zábavy byla italská vína

-

11.7.2010 07:50 Hitem jubilejního filmového festivalu v Karlových...

Festival ve Varech skončil, Saigon Team Františka Skály ale zůstává

10.7.2010 21:51 Rozdáváním Křišťálových glóbů vyvrcholil v sobotu...

Hlavní cenu si z Karlových Varů odnesl španělský film Moskytiéra

-

10.7.2010 19:42 aktualizováno Španělský snímek Moskytiéra...

Diváckou cenu deníku Právo získal dánský film Veteráni

10.7.2010 19:02 Dánský film Veteráni získal Diváckou cenu deníku...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů