Internet a PC

Nové iPhony 4 táhnou, za tři dny se jich prodaly téměř dva milióny

iPhone 4

29.6.2010 12:30 Společnost Apple slaví úspěch se svým nejnovějším chytrým telefonem iPhone 4. Za pouhé tři dny si novinku koupily již téměř dva milióny lidí. V pořadí již čtvrtá generace mobilu s logem nakousnutého jablka jde na odbyt daleko lépe, než populární počítačový tablet iPad.

Prodej iPhonu 4 byl zahájen ve čtvrtek 24. června. Za první tři dny se Applu podle tiskového prohlášení podařilo prodat 1,7 miliónu kusů.

iPhone 4

FOTO: Reuters

„Je to nejúspěšnější odstartování prodeje v historii Applu,“ komentoval úspěch generální ředitel firmy Steve Jobs. Zároveň se omluvil zákazníkům, kteří si nemohli v prvních dnech telefon zakoupit kvůli nedostatečným zásobám prodejen.

Vysoký zájem zákazníků totiž způsobil, že iPhone 4 byl v některých obchodech vyprodán již několik hodin po zahájení prodeje.

V Česku bude iPhone 4 v září

Aktuálně je možné zakoupit iPhone 4 ve Spojených státech, Francii, Německu, Japonsku a ve Velké Británii.

V Japonsku je možné nový telefon s logem nakousnutého jablka pořídit za 46 tisíc jenů, tedy přibližně 10 700 Kč. Pokud si u operátora zákazníci objednají i doplňkové služby, jako je například internetové připojení, mohou jej získat zcela zdarma.

V USA je s podpisem dvouleté smlouvy u operátora možné přístroj pořídit v přepočtu za 4400 Kč v případě 16GB verze. Model s kapacitou 32 GB vyjde na 6500 korun.

Na nový mobilní telefon iPhone se v Japonsku stála fronta.

FOTO: Yuriko Nakao, Reuters

Do konce července bude prodej zahájen také v Austrálii, Rakousku, Belgii, Kanadě, Dánsku, Finsku, Hongkongu, Irsku, Itálii, Lucembursku, Nizozemsku, Norsku, na Novém Zélandu, v Singapuru, Jižní Koreji, Španělsku, Švédsku a ve Švýcarsku.

V České republice by se měl iPhone 4 začít prodávat v září, kdy bude zároveň představen ve zbylých 88 zemích světa. Cena přístroje pro tuzemský trh zatím nebyla stanovena.

iPhonu 4 se v současnosti snaží konkurovat i další výrobci, jako je Nokia, HTC nebo Motorola. [celá zpráva]

iPhone 4 v kostce

Nejnovější iPhone je vybaven 3,5palcovým displejem s rozlišením 940x640 obrazových bodů. To je čtyřikrát více než u verze 3GS. Konkurence telefon s vyšším rozlišením v současnosti nevyrábí. Obrázky, videa i texty jsou na displeji až neuvěřitelně ostré a realistické. „Displej iPhonu 4 může směle konkurovat i jemnosti tištěných novin,“ vychvaloval Jobs na konferenci novinku.

Vylepšení se dočkala i kamera na zadní straně přístroje. Má rozlišení pět megapixelů, automatické ostření, pětinásobný digitální zoom a vestavěný LED blesk, který může být při horších světelných podmínkách během nahrávání videa nepřetržitě zapnutý.

Nově je umístěn také druhý fotoaparát na přední straně, který slouží pro videohovory. Ani jedna z předchozích verzí iPhonu jej neměla.

iPhone 4 je rychlejší

iPhone 4 je vybaven novým procesorem A4, který je taktován na jeden gigahertz. Díky němu patří novinka k tomu nejvýkonnějšímu, co je možné v současnosti koupit.

I přes vysoký výkon ale telefon vydrží pracovat na baterii poměrně dlouho. Nepřetržitě telefonovat jím bude možné sedm hodin. Přehrávat video zvládne bez elektrické zásuvky 10 hodin. Stejně dlouho dovolí přístroj brouzdat na internetu přes WiFi.

Poslouchat nonstop hudbu je možné téměř dva dny. V pohotovostním stavu přístroj vydrží podle Applu 300 hodin.

 

Miloslav Fišer, Novinky

nahoru

Internet a PC:

Konzole Xbox One S zlevnila pod hranici pěti tisíc korun

-

dnes 13:04 Video: Cena televizní konzole Xbox One S se postupně...

Trojské koně a prémiové SMS. Jak probíhají útoky na smartphony a tablety

-

dnes 11:36 Není žádným tajemstvím, že chytré telefony a tablety...

Zlom nastal, těžit bitcoiny se už nevyplatí. A bude hůř

-

dnes 10:48 Těžba bitcoinů už nevydělá internetovým zlatokopům ani...

Zájem o nové vlajkové lodi od Samsungu je rekordní

-

dnes 10:05 Video: V pátek se v tuzemsku i zahraničí začaly...

Počet stížností na operátory na konci roku klesl o pětinu

-

dnes 08:06 Počet stížností na telekomunikační operátory v...

Nabídka Řecka nezaujala. O největšího operátora v zemi nemá nikdo zájem

-

dnes 07:48 Řecko neobdrželo žádnou nabídku na minoritní podíl v...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby