Bydlení

Na Novém Zélandu prodávají celou vesnici jen za patnáct miliónů

29.6.2010 14:51 Vesničku Otira v jednom z novozélandských parků se postarší majitelé rozhodli prodat, zájem o její vlastnictví je veliký. Za milión novozélandských dolarů, v přepočtu 14,8 miliónů korun, získá nový majitel kromě 18 domů i další budovy, jako obecní úřad, školu či hospodu.

Ves Otira na západním pobřeží Jižního ostrova se rozhodli prodat její dosavadní majitelé, kteří plánují odchod do důchodu. Nabídky se podle nich jen hrnou, zájem o odlehlé místo pod vrcholky novozélandských Jižních Alp projevili lidé z Asie, ale i ze skandinávských zemí, napsal zpravodajský server BBC.

Současní majitelé Bill a Christine Hennahovi si podle agentury Reuters zapomenutou vesnici koupili v roce 1998, protože jim "jí bylo líto". V přepočtu na dnešní kurz za ní tehdy zaplatili takřka 1,2 miliónu korun. Na její provoz nyní šedesátníci už nemají dost sil.

"Potřebujeme někoho, kdo to tu postaví znovu. Má to velký potenciál a je tu mnoho příležitostí," citovala Hennahovou agentura Reuters. Nabídky nyní posílá realitnímu makléři, bylo jich prý tolik, že je nestíhali vyřizovat.

Vesnice má nyní asi 44 obyvatel. V dobách její největší slávy po otevření železničního tunelu v ní bydlelo na šest set dělníků s rodinami.

ČTK

nahoru

Bydlení:

Zaha Hadid navrhla jedinou soukromou rezidenci. Po letech je konečně hotová

-

dnes 06:12 Obrazem: Po deseti letech byla konečně dokončena...

Co dělat, když se v novém bytě šíří zápach z vany či sprchového koutu

-

včera 11:42 Již naši předkové si byli vědomi toho, že kanalizace...

Jak zatočit s vlhkostí, která škodí domu i bytu

-

včera 09:27 Obrazem: Povrchovou plíseň v koupelně nebo kuchyni...

Elegantní dům v korunách stromů nabízí nebývalé pohodlí

-

včera 06:10 Obrazem: Domy ve stromech patří k nejoblíbenějším...

Jednoduchá nymburská vila doktora Löwita zaujme barevnými detaily

-

25.4. 13:32 Obrazem: Nymburská vila lékaře Františka Löwita je...

Soutěž Stavba roku 2018 je zahájena, přihlášky lze podávat do června

-

25.4. 11:12 Do 26. ročníku vstupuje letos soutěž Stavba roku 2018....Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby