Bydlení

Na Novém Zélandu prodávají celou vesnici jen za patnáct miliónů

29.6.2010 14:51 Vesničku Otira v jednom z novozélandských parků se postarší majitelé rozhodli prodat, zájem o její vlastnictví je veliký. Za milión novozélandských dolarů, v přepočtu 14,8 miliónů korun, získá nový majitel kromě 18 domů i další budovy, jako obecní úřad, školu či hospodu.

Ves Otira na západním pobřeží Jižního ostrova se rozhodli prodat její dosavadní majitelé, kteří plánují odchod do důchodu. Nabídky se podle nich jen hrnou, zájem o odlehlé místo pod vrcholky novozélandských Jižních Alp projevili lidé z Asie, ale i ze skandinávských zemí, napsal zpravodajský server BBC.

Současní majitelé Bill a Christine Hennahovi si podle agentury Reuters zapomenutou vesnici koupili v roce 1998, protože jim "jí bylo líto". V přepočtu na dnešní kurz za ní tehdy zaplatili takřka 1,2 miliónu korun. Na její provoz nyní šedesátníci už nemají dost sil.

"Potřebujeme někoho, kdo to tu postaví znovu. Má to velký potenciál a je tu mnoho příležitostí," citovala Hennahovou agentura Reuters. Nabídky nyní posílá realitnímu makléři, bylo jich prý tolik, že je nestíhali vyřizovat.

Vesnice má nyní asi 44 obyvatel. V dobách její největší slávy po otevření železničního tunelu v ní bydlelo na šest set dělníků s rodinami.

ČTK

nahoru

Bydlení:

Architektka navrhla resort ve stylu okolní přírody. Chatky připomínají vraky lodí

-

dnes 06:09 Obrazem: Architektka Nina Maritzová navrhla pro...

Postel monitorující spánek dokáže pomoci i s chrápáním

-

včera 12:27 Video: Zdravý spánek je pro život velmi důležitý....

U ledovcového jezera vyrostl idylický bungalov ze dřeva a kamene

-

včera 08:22 Obrazem: V krásné oblasti u ledovcového jezera...

Největší budova Austrálie bude mít zelenou páteř

-

včera 06:35 Video: V samém srdci Melbourne vyroste stavba s...

Jak si moderátorka a bylinkářka Simona Berková splnila sen o bydlení

-

20.8. 12:17 Obrazem: Televizní moderátorka, vášnivá bylinkářka a...

Koupelnovému nábytku vedle klasiky stále častěji vládne i pestrost

-

20.8. 08:47 Obrazem: Koupelna není jen obyčejné místo, které...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů