Věda a školy

České a slovenské školy si vymění originální záložky do knih

18.6.2010 08:00 Ústav pro informace ve vzdělávání – Národní pedagogická knihovna Komenského v Praze a Slovenská pedagogická knižnica v Bratislavě vyhlašují k Mezinárodnímu měsíci školních knihoven 2010 druhý ročník česko-slovenského projektu „Záložka do knihy spojuje školy“.

Cílem projektu je navázání kontaktů a spolupráce mezi českými a slovenskými školami a podpora čtenářství prostřednictvím výměny záložek do knih. Děti vytvoří záložky libovolnou technikou a vymění si je s partnerskou školou v sousedním státě. Z přihlášených českých a slovenských škol budou vytvořeny dvojice podle typu školy a počtu přihlášených žáků.

Projekt „Záložka do knihy spojuje školy“ bude uzavřen k  31. 10. 2010, závěrečné vyhodnocení projektu bude zveřejněno na webových stránkách obou pořádajících institucí. Podrobnější informace a přihlášku do projektu naleznete zde.

Mezinárodní měsíc školních knihoven (International School Library Month) byl vyhlášen poprvé v roce 2008, a nahradil tak Mezinárodní den školních knihoven. K různým akcím na propagaci a podporu činnosti školních knihoven byl vybrán měsíc říjen.

ťas, Právo

nahoru

Věda a školy:

Klíčem ke štíhlé linii je podle nové studie pomalé stravování

-

včera 19:17 Britští vědci představili výsledky rozsáhlého výzkumu...

Většina ryb z Atlantiku má v sobě plasty

-

včera 02:51 Částečky jedovatých plastů byly zjištěny v tělech...

Kůň Převalského není poslední divoký kůň na světě, tvrdí studie. Jeho předci žili s lidmi

-

23.2. 13:18 Koně Převalského, kteří se i díky programu pražské...

Večerní obloha nabídne pozoruhodný úkaz, Měsíc zakryje velmi jasnou hvězdu

-

23.2. 12:04 I pouhým okem by měl být za příznivého počasí v pátek...

Kamnáři budou muset stavět ekologičtěji. Nařizují to evropské normy

-

23.2. 03:45 Video: Ekologičtější kamna a sporáky budoucnosti se...

Ministerstvo práce zapsalo již 550 dětských skupin

-

22.2. 14:52 Zájem o dětské skupiny se zvyšuje, ministerstvo práce...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby