Kultura

Róba Marilyn Monroe byla vydražena za 6,2 miliónu korun

obrazek

Marilyn Monroe

Profimedia.cz

14.6.2010 12:50 Slavnostní róba Marilyn Monroe se stala zlatým hřebem aukce hollywoodských kostýmů a rekvizit, která se koncem týdne konala v Los Angeles. Šaty měla na sobě ve filmu Páni mají radši blondýnky, když zpívala, že "nejlepším přítelem dívky jsou diamanty". Za šaty barvy fuchsie a dlouhé rukavice stejné barvy zaplatil jejich nový majitel 310 000 dolarů (6,2 miliónu korun). Bylo to v korunách o milión víc, než se čekalo.

Aukce pořádaná dražební síní Profiles in History, která se specializuje na hollywoodská memorabilia, vynesla celkově v přepočtu asi sto miliónů korun. Účastníci mohli volit z 1500 kusů.

Šaty Marilyn Monroe

FOTO: fotobanka Profimedia

Vedle šatů, jejichž cena znovu potvrdila, že mýtus Marilyn Monroe je skoro 50 let po její smrti stále živý, sklidil velký úspěch klobouk, který nosila Margaret Hamiltonová v roli Zlé čarodějnice Západu ve filmu Čaroděj ze země Oz. Prodal se v přepočtu za 4,13 miliónu korun. Jeho vyvolávací cena byla skoro tři milióny korun.

Bezedný kufr, který používala Julie Andrewsová ve filmu Mary Poppins, se prodal za 1,9 miliónu korun.

FOTO: fotobanka Profimedia

Bezedný kufr, který používala Julie Andrewsová ve filmu Mary Poppins, se prodal za 1,9 miliónu korun, osmkrát dráž, než se čekalo. Naopak menší než očekávaný úspěch měl terakotový pohárek, ze kterého se v závěrečné fázi filmu Indiana Jones a poslední křížová výprava napil Harison Ford - stržilo se za něj "jen" 330 000 korun, zatímco se čekalo 400 000.

Prodávalo se taky množství rekvizit z kultovních Hvězdných válek. Za miniaturu stíhačky z jejich čtvrtého dílu neváhal jeden fanatik zaplatit v přepočtu skoro dva milióny korun.

Na své si přišli také fanoušci Johnnyho Deppa. Jeho nůžkovité ruce z filmu Střihoruký Edward přišly nového majitele na 570 000 korun a kabát Jacka Sparrowa z Pirátů z Karibiku na 360 000 korun.

Ruce z filmu Střihoruký Edward přišly nového majitele na 570 000 korun.

FOTO: fotobanka Profimedia

ČTK

nahoru

Kultura:

Před 60 lety zemřel legendární malíř Josef Lada

-

dnes 08:06 Josef Lada zemřel před 60 lety, 14. prosince 1957. Jeho...

Filmové premiéry: Star Wars: Poslední z Jediů, Jumanji: Vítejte v džungli či Thelma

-

dnes 07:00 Video: Milovníky Star Wars čeká další pokračování...

Národní galerie chystá retrospektivu Kupky. Přijede i čínský umělec Aj Wej-Wej

-

včera 18:03 Čínský umělec a politický aktivista Aj Wej-Wej zítra v...

Ceny Anděl budou 20. března, žánrovky se zařadí do hlavního večera

-

včera 16:10 Hudební ceny Anděl budou vyhlášeny 20. března večer v...

RECENZE: Star Wars jsou tu hlavně pro fanoušky

-

včera 14:47 Video: Režisér Rian Johnson přichází s další epizodou...

Adaptace filmů mají úspěch i na jevišti

-

včera 13:52 Divadelní inscenace podle známých filmů jsou tradiční...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby