Kultura

Róba Marilyn Monroe byla vydražena za 6,2 miliónu korun

obrazek

Marilyn Monroe

Profimedia.cz

14.6.2010 12:50 Slavnostní róba Marilyn Monroe se stala zlatým hřebem aukce hollywoodských kostýmů a rekvizit, která se koncem týdne konala v Los Angeles. Šaty měla na sobě ve filmu Páni mají radši blondýnky, když zpívala, že "nejlepším přítelem dívky jsou diamanty". Za šaty barvy fuchsie a dlouhé rukavice stejné barvy zaplatil jejich nový majitel 310 000 dolarů (6,2 miliónu korun). Bylo to v korunách o milión víc, než se čekalo.

Aukce pořádaná dražební síní Profiles in History, která se specializuje na hollywoodská memorabilia, vynesla celkově v přepočtu asi sto miliónů korun. Účastníci mohli volit z 1500 kusů.

Šaty Marilyn Monroe

FOTO: fotobanka Profimedia

Vedle šatů, jejichž cena znovu potvrdila, že mýtus Marilyn Monroe je skoro 50 let po její smrti stále živý, sklidil velký úspěch klobouk, který nosila Margaret Hamiltonová v roli Zlé čarodějnice Západu ve filmu Čaroděj ze země Oz. Prodal se v přepočtu za 4,13 miliónu korun. Jeho vyvolávací cena byla skoro tři milióny korun.

Bezedný kufr, který používala Julie Andrewsová ve filmu Mary Poppins, se prodal za 1,9 miliónu korun.

FOTO: fotobanka Profimedia

Bezedný kufr, který používala Julie Andrewsová ve filmu Mary Poppins, se prodal za 1,9 miliónu korun, osmkrát dráž, než se čekalo. Naopak menší než očekávaný úspěch měl terakotový pohárek, ze kterého se v závěrečné fázi filmu Indiana Jones a poslední křížová výprava napil Harison Ford - stržilo se za něj "jen" 330 000 korun, zatímco se čekalo 400 000.

Prodávalo se taky množství rekvizit z kultovních Hvězdných válek. Za miniaturu stíhačky z jejich čtvrtého dílu neváhal jeden fanatik zaplatit v přepočtu skoro dva milióny korun.

Na své si přišli také fanoušci Johnnyho Deppa. Jeho nůžkovité ruce z filmu Střihoruký Edward přišly nového majitele na 570 000 korun a kabát Jacka Sparrowa z Pirátů z Karibiku na 360 000 korun.

Ruce z filmu Střihoruký Edward přišly nového majitele na 570 000 korun.

FOTO: fotobanka Profimedia

ČTK

nahoru

Kultura:

Budař a Huba jako Masaryk a Čapek v novém historickém snímku

-

dnes 17:46 Ve čtvrtek padla první klapka historického filmu Hovory...

Služebnice je zpět. Sci-fi dystopie pokračuje druhou řadou

-

dnes 16:56 Americká série Příběh služebnice, odehrávající se v...

Češi nechtějí platit za filmy z internetu, často je problém i s češtinou

-

dnes 14:55 Filmy a seriály na internetových televizích vynášejí ve...

Letní shakespearovské slavnosti od června

-

dnes 12:14 Letní shakespearovské slavnosti 2018 zahájí 26. června...

Kdo bude hrát nepřítele Ameriky Weinsteina? Film už se chystá

-

dnes 10:42 Film o Harveym Weinsteinovi je na cestě. Producent,...

Saxofonista skupiny Spolektiv Antonín Vidlák: Doufám, že je naše hudba stále dost nápaditá a pestrá

-

dnes 09:26 Jihočeská skupina Spolektiv si v dubnu připomíná třicet...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby