Krimi

Agresivní Brit v Nissanu Micra najížděl opakovaně na policistku

8.6.2010 11:52 Třikrát během krátké chvíle najížděl v pondělí dopoledne agresivní Brit na policistku, která jeho auto zastavovala při namátkové silniční kontrole v oblasti bývalého hraničního přechodu u Lanžhota na Břeclavsku.

„Policisté zastavovali na dálnici D2 ve směru do České republiky Nissan Micra s registrační značkou Velké Británie. Řidič vozidla však na výzvu k zastavení nereagoval. Sice zpomalil, ale nezastavil a začal na zastavující policistku najíždět,“ popsal začátek incidentu mluvčí brněnského ředitelství cizinecké policie Roman Pittner.

Žena musela odskočit stranou. Pokyn k zastavení vzápětí opakovala, svůj násilnický postup ale zopakoval i řidič, opět najel na policistku, která musela znova odstoupit, aby ji autem nezranil. Stejný scénář se odehrál i při třetím pokusu o zastavení vozu. Mezitím ale kolegové z hlídky obestoupili vozidlo tak, že řidič byl nucen zastavit při pravém okraji dálnice.

"Padesátiletý Brit na policisty křičel, nadával na jejich práci, obviňoval policisty, že jsou zkorumpovaní, choval se velmi arogantně a neustále hlídku slovně napadal,“ popsal policista další počínání Brita.

Teď je podezřelý ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě, za což mu hrozí trest odnětí svobody v trvání šest měsíců až šest let. Celý případ převzali břeclavští kriminalisté.

Slovák měl ztracené i nové doklady

Cizinec nebyl jediný, kdo strážce zákona zaměstnal. Ve stejnou dobu, kdy se stalo drama na dálnici, kousek dál na takzvané staré cestě v Lanžhotě hlídka zastavila řidiče vozu hyundai se slovenskou značkou.

„Šestadvacetiletý Slovák předložil řidičský průkaz Slovenské republiky a řidičský průkaz České republiky. Lustrací v policejních evidencích bylo zjištěno, že oba předložené řidičské průkazy jsou hledané,“ uvedl Pittner. Až následně se ukázalo, že jde o pravé doklady, které muž ztratil a opětovně našel. Policii oznámil ztrátu, nikoliv však nález dokladů, a tak si zadělal na potíže při kontrole.

„V souvislosti s tímto případem připomínám, že jakmile občan ohlásí ztrátu či odcizení dokladů, ať již se jedná o řidičský průkaz, občanský průkaz či cestovní pas, je doklad zneplatněn, a pokud později doklad nalezne, nebo mu doklad nálezce vrátí, je nezbytné tento doklad odevzdat a vyřídit si nový,“ zdůraznil mluvčí.

Milan Vojtek, Právo

nahoru

Krimi:

Policista vracející se ze služby zadržel opilého řidiče

-

dnes 18:37 Notně pod parou byl v neděli brzy ráno pětadvacetiletý...

Ve Zlíně hořela na parkovišti tři osobní auta

-

dnes 15:27 Tři osobní auta poničil v neděli požár na parkovišti...

Hledač kovů vytáhl v Praze z Vltavy dělostřelecký granát

-

dnes 12:10 Aktivní dělostřelecký granát vytáhl v neděli dopoledne...

Opilý a bez řidičáku sedl v Havířově za volant. Zranil mladou spolujezdkyni

-

dnes 11:53 Opilý a bez řidičského průkazu usedl v sobotu podvečer...

Mladík dostal v Opavě smyk na ledě, spolujezdec je těžce zraněný

-

dnes 11:50 Třiadvacetiletý spolujezdec byl v noci ze soboty na...

Muž doma hasil menší požár, skončil v nemocnici

-

dnes 09:46 V nemocnici skončil v neděli ráno majitel rodinného...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby