Krimi

Incident mezi řidiči kvůli přednosti v jízdě skončil v Ostravě střelbou

2.6.2010 09:28 Střelbou skončil v úterý v podvečer v Ostravě spor o přednost při sjezdu z mimoúrovňové křižovatky ulic Plzeňská a Rudná. Řidič jednoho ze spěchajících aut skončil s vážným střelným poraněním v nemocnici. Událost vyšetřuje policie, která hledá svědky.

Incident se odehrál na sjezdu z Plzeňské ulice na čtyřproudovou Rudnou, kde je v současné době kvůli rekonstrukci mostu provoz sveden pouze do jednoho pruhu a v úseku se v době špičky tvoří dlouhé kolony.

„V úterý odpoledne se dvě sjíždějící vozidla škoda a opel dostaly do kolony ostatních aut. Řidička opelu se měla snažit předjet či objet škodovku, protože údajně spěchala. Předjíždění však nedokončila a mezi oběma osádkami mělo dojít ke konfliktu. Nejprve verbálnímu, následně i fyzickému,“ uvedla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.

Podle svědků nejprve 34letý spolucestující řidičky z opelu zaútočil pěstmi na o rok mladšího řidiče škodovky. Ten pak vytáhl pistoli, kterou násilníka v afektu postřelil. Oba muži skončili v nemocnici.

Policie hledá svědky sporu

„Třiatřicetiletý muž utrpěl střelné poranění dolní končetiny a pánve. Pacient zůstal při vědomí, jeho zranění však bylo vážné. Záchranáři se postarali o ošetření ran a postiženého transportovali na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě,“ řekl mluvčí záchranky Lukáš Humpl.

Řidič škodovky podle něj utrpěl zranění v obličeji. „I tohoto pacienta záchranáři po prvotním ošetření předali na traumatologickou ambulanci nemocnice,“ dodal Humpl.

Policie nyní hledá svědky události, kteří by se měli přihlásit na lince 158 nebo na kterékoli policejní služebně. „U místa incidentu měl zastavit také autobus, jehož řidič měl komunikovat se zúčastněnými. Žádáme především řidiče autobusu, aby nás kontaktoval,“ dodala mluvčí policie.

Aleš Honus, Právo

nahoru

Krimi:

Hasiči likvidují na Berounsku požár lesa na kopci, v akci jsou i vrtulníky

-

dnes 17:45 Video: Několik desítek hasičů bojuje s požárem u obce...

Útočník v pražském Sherwoodu šel sokovi nožem po krku, trefil ruku a zmizel

-

dnes 17:23 Pražští policisté dopadli v pondělí...

Chytil mě do kravaty a chtěl mě vytáhnout z auta, řekl řidič o policistovi z Plzně

-

dnes 15:18 Audio: Výpovědí poškozeného řidiče Josefa Vávry...

Na Plzeňsku hořely hektary lesa

-

dnes 14:01 aktualizováno S rozsáhlým požárem lesa od úterního...

Cizinec v BMW ujížděl Prahou. V křižovatce ho smetlo auto

-

dnes 13:23 Video: Nehodou skončilo pondělní policejní...

O vyjednávání nic nevím, řekla Němcová soudu v kauze Nečasové a poslaneckých trafik

-

dnes 11:27 Kauza tzv. trafik pro poslance, ve které jsou...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů