Domácí

Jihomoravská ODS by se ráda zbavila hejtmana Haška, který míří do Sněmovny

obrazek

Jihomoravský hejtman Michal Hašek.

FOTO: Lukáš Táborský, Právo

31.5.2010 14:22 Jihomoravští občanští demokraté naznačují, že by krajský hejtman a nově i poslanec Michal Hašek (ČSSD) měl svůj post v kraji opustit. Plyne to z vyjádření šéfa jihomoravské ODS Jiřího Kadrnky. Hašek již jednou Sněmovnu kvůli svému zvolení hejtmanem opustil, tentokrát se chce k celé záležitosti vyjádřit během června. Kadrnka se podle něj svým vyjádřením vměšuje do záležitostí ČSSD.

ODS je připravena podílet se na personální obměně kraje," řekl v pondělí Kadrnka novinářům. ODS je s ČSSD v koalici.

Informace, že by se Hašek už rozhodl post hejtmana opustit, prý Kadrnka nemá. Vychází však z toho, že obě funkce zároveň Hašek v minulosti zastávat nechtěl - když ho zastupitelé zvolili hejtmanem, ze Sněmovny odešel. [celá zpráva]

Po sněmovních volbách zase voličům děkoval za preferenční hlasy a mluvil o nich jako o silném mandátu. Zakroužkovalo ho přes 25 000 voličů ČSSD, tedy víc než Jiřího Paroubka.

Odstoupení by bylo logické, míní Kadrnka

"Připadá mi to (Haškovo odstoupení z postu hejtmana a plnohodnotná práce ve Sněmovně) jako logické vyústění jeho postojů," řekl Kadrnka. V Haškově rozhodování bude patrně hrát i roli budoucí volba předsedy ČSSD.

Hejtman v neděli řekl, že se rád bude podílet "na práci nového týmu ve vedení ČSSD, které musí přijít s novým konceptem i stylem politiky". Potvrdil, že o kandidatuře na post stranického šéfa uvažuje. Kandidovat bude i současný první místopředseda Bohuslav Sobotka.

Hašek: ODS má ze mě trauma

Hašek na Kadrnkovo prohlášení reagoval výrokem, že občanský demokrat by si měl uložit bobříka mlčení. Připomněl, že sociální demokraté respektovali odchod bývalého Haškova náměstka Milana Venclíka (ODS), který skončil z iniciativy spolustraníků, a nekomentovali ho. "Asi ze mne má jihomoravská ODS i její šéf velké trauma, že takto tlačí na můj odchod do Prahy," uvedl Hašek. Slovní střet mezi Kadrnkou a Haškem není první tohoto druhu. I když jsou ČSSD s ODS v kraji v koalici, sám Kadrnka se na ní osobně nepodílí, je řadovým zastupitelem. Haška mnohdy kritizuje.

Novinky, ČTK

nahoru

Domácí:

Účastníci piety na pražském Újezdě varovali před plíživým návratem totality

-

dnes 19:30 Před plíživým návratem totality a umělým rozdělováním...

V Olomouci prasklo kvůli mrazu potrubí, část města se ocitla bez vody

-

dnes 18:35 Video: aktualizováno Celá městská část Nová Ulice v...

Hamáček: Vidím jako větší výhodu být přímo ve vládě

-

dnes 17:11 Sociální demokracie by se měla vlády raději účastnit...

Bramboroví. Čeští hokejisté na olympiádě podlehli Kanadě a končí bez medaile

-

dnes 13:07 aktualizováno Čeští hokejisté na olympijských hrách v...

Nejedlý na Šloufově pohřbu: Kytka je za mě, ne za Zemana

-

dnes 11:31 Video: Zhruba dvě stovky lidí se v sobotu dopoledne ve...

Ledová noc? To ještě nic nebylo, přijdou silnější mrazy, varují meteorologové

-

dnes 11:02 aktualizováno Meteorologové v sobotu dopoledne...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby