Domácí

Jihomoravská ODS by se ráda zbavila hejtmana Haška, který míří do Sněmovny

obrazek

Jihomoravský hejtman Michal Hašek.

FOTO: Lukáš Táborský, Právo

31.5.2010 14:22 Jihomoravští občanští demokraté naznačují, že by krajský hejtman a nově i poslanec Michal Hašek (ČSSD) měl svůj post v kraji opustit. Plyne to z vyjádření šéfa jihomoravské ODS Jiřího Kadrnky. Hašek již jednou Sněmovnu kvůli svému zvolení hejtmanem opustil, tentokrát se chce k celé záležitosti vyjádřit během června. Kadrnka se podle něj svým vyjádřením vměšuje do záležitostí ČSSD.

ODS je připravena podílet se na personální obměně kraje," řekl v pondělí Kadrnka novinářům. ODS je s ČSSD v koalici.

Informace, že by se Hašek už rozhodl post hejtmana opustit, prý Kadrnka nemá. Vychází však z toho, že obě funkce zároveň Hašek v minulosti zastávat nechtěl - když ho zastupitelé zvolili hejtmanem, ze Sněmovny odešel. [celá zpráva]

Po sněmovních volbách zase voličům děkoval za preferenční hlasy a mluvil o nich jako o silném mandátu. Zakroužkovalo ho přes 25 000 voličů ČSSD, tedy víc než Jiřího Paroubka.

Odstoupení by bylo logické, míní Kadrnka

"Připadá mi to (Haškovo odstoupení z postu hejtmana a plnohodnotná práce ve Sněmovně) jako logické vyústění jeho postojů," řekl Kadrnka. V Haškově rozhodování bude patrně hrát i roli budoucí volba předsedy ČSSD.

Hejtman v neděli řekl, že se rád bude podílet "na práci nového týmu ve vedení ČSSD, které musí přijít s novým konceptem i stylem politiky". Potvrdil, že o kandidatuře na post stranického šéfa uvažuje. Kandidovat bude i současný první místopředseda Bohuslav Sobotka.

Hašek: ODS má ze mě trauma

Hašek na Kadrnkovo prohlášení reagoval výrokem, že občanský demokrat by si měl uložit bobříka mlčení. Připomněl, že sociální demokraté respektovali odchod bývalého Haškova náměstka Milana Venclíka (ODS), který skončil z iniciativy spolustraníků, a nekomentovali ho. "Asi ze mne má jihomoravská ODS i její šéf velké trauma, že takto tlačí na můj odchod do Prahy," uvedl Hašek. Slovní střet mezi Kadrnkou a Haškem není první tohoto druhu. I když jsou ČSSD s ODS v kraji v koalici, sám Kadrnka se na ní osobně nepodílí, je řadovým zastupitelem. Haška mnohdy kritizuje.

Novinky, ČTK

nahoru

Domácí:

Zeman po volbách nebude spěchat se svoláním Sněmovny, využije maximální lhůtu

-

dnes 16:29 Prezident Miloš Zeman chce využít maximální lhůtu,...

Zeman se pochlubil dřevěným samopalem na novináře, zásobník je z lahve Becherovky

-

dnes 15:53 Video: aktualizováno Prezident Miloš Zeman se na závěr...

Začínající učitel má o tisíce víc než kolegyně. Je jich málo

-

dnes 14:33 Dát se na kantořinu není z pohledu mladého muže...

České domácnosti jsou spokojeny nejvíce od roku 2013

-

dnes 14:26 Ekonomice se daří, platy rostou a lidí bez práce ubývá....

Člen volební komise v Pardubicích si musel převléknout nevhodné tričko

-

dnes 14:00 Video: aktualizováno V první den voleb do Sněmovny...

Unavený Babiš, útočný Zaorálek a monology místo diskuse, hodnotí experti předvolební debaty

-

dnes 12:23 Experti na politickou komunikaci si v rámci čtvrteční...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby