Domácí

Místo křesla poslance hrozí lídrovi pirátů lavice obžalovaných

27.5.2010 14:47 Osmačtyřicetiletý Dušan Dvořák má jako lídr České pirátské strany v Olomouckém kraji vyšlápnuto do parlamentu, ale spíše než poslanecké křeslo ho čeká lavice obžalovaných. Hrozí mu až deset let vězení za nedovolenou výrobu a držení omamných látek.

Na jeho zahradě v Ospělově na Prostějovsku mu policie loni v létě zabavila 800 vzrostlých rostlin konopí. Státní zástupce již na něj i na jeho manželku podal obžalobu.

„Konopí pěstuji k léčebným účelům,“ řekl Dušan Dvořák. O svém počínání sám ještě před zásahem policie informoval prostějovské a krajské brněnské státní zastupitelství. A dnes se netají tím, že v Ospělově vysadili další tisíce rostlin konopí, kterým se tam dobře daří.

„Rostliny zpracuje řádně registrovaná společnost, produkt si u nás objednaly desítky lidí,“ říká Dvořák, který je psychoterapeutem a majitelem Konopné apatyky královny koloběžky první v Ateliéru ALF v Praze na Žižkově.

Ocenění od Fischera

Odkazuje se na množství doporučení svých pacientů i na webové stránky Konopí je lék, jichž je autorem. Za ně mimochodem na návrh Vládního výboru pro zdravotně postižené občany získal ocenění od premiéra Jana Fischera.

Čtěte také: Od vlády dostane ocenění za léčbu konopím, od soudu možná až pět let vězení

„Napsal jsem otevřený dopis prezidentu ČR Václavu Klausovi. Žádám v něm o milost pro svou manželku. Pro sebe ne, hodlám se hájit. Žádám ho také o podání podnětu Ústavnímu soudu České republiky s žádostí o zrušení ‚drogových‘ paragrafů trestního zákoníku, konkrétně § 283 – § 287 zákona č. 40/2009 Sb. jako hluboce protiústavních a nedemokratických ustanovení zákona,“ řekl Dvořák.

Nabídku pirátské strany kandidovat jako lídr na Olomoucku Dvořák přijal proto, že slyšela na jeho argumenty. „Naopak jsem například vůbec neměl šanci uspět u zelených,“ uvedl Dvořák.

O možnostech svého zvolení do parlamentu uvažuje realisticky, svůj boj s policií a soudem chce ale vést urputně. A po volbách chce podle článku 23 Listiny základních práv a svobod mobilizovat občany k odporu kvůli znemožňování činnosti ústavních orgánů a použití zákonných prostředků.

Čtěte také: TOP 09 zaujala gymnazisty a Prahu, piráti a ČSSD bodovali na Vysočině

Pirátské straně poslední průzkumy nedávaly příliš šancí na dobytí Sněmovny, nemalé obliby se těší u mladých lidí, ve Volbách nanečisto skončila se 7,5 procenta hlasu.

Konopí je lék podporuje řada lidí se zdravotními problémy včetně pacientů s rakovinou, podle nichž jsou výrobky společnosti jedinou účinnou medicínou, která jim pomáhá a tlumí bolest. Podle dvořáka stojí za pronásledováním marihuany mocná farmaceutická lobby.

Jiří Růžička, Právo

nahoru

Domácí:

Odvolat Okamuru? Poslanci ANO rozpolceni

-

dnes 04:00 Babišovi poslanci se dostali do delikátní situace....

Naganský expres míří do muzea

-

dnes 02:30 Záchrana „Naganského expresu“ se po několika letech...

Účastníci piety na pražském Újezdě varovali před plíživým návratem totality

-

včera 19:30 Před plíživým návratem totality a umělým rozdělováním...

V Olomouci prasklo kvůli mrazu potrubí, část města se ocitla bez vody

-

včera 18:35 Video: aktualizováno Celá městská část Nová Ulice v...

Hamáček: Vidím jako větší výhodu být přímo ve vládě

-

včera 17:11 Sociální demokracie by se měla vlády raději účastnit...

Třeskuté mrazy jen tak nepoleví

-

včera 16:56 Česko zažívá nejchladnější období letošní zimy a...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby