Zahraniční

Tony Blair má novou práci, vydělává stamilióny

obrazek

Bývalý britský premiér Tony Blair

FOTO: Fahad Shadeed, Reuters

25.5.2010 14:35 Bývalý britský premiér Tony Blair přijal další pracovní nabídku. Podle deníku The Daily Telegraph se jeho poradní firma stala partnerem kalifornského miliardáře Vinoda Khosly. Jeho kapitálové společnosti Khosla Ventures bude radit v otázkách klimatických změn a zelených technologií.

Khosla ke svému jmění přišel jako spoluzakladatel počítačové společnosti Sun Microsystems. Blairovo jméno mu má pomoci přesvědčovat investory. Khosla Ventures už od nich získala přes miliardu dolarů na projekty se zelenými technologiemi od sluneční energie po biopaliva.

Expremiér Blair, jenž se minulý měsíc v Británii nakrátko zapojil do předvolební kampaně (volební prohře svých labouristů po 13 letech stejně nezabránil), už poskytuje poradní služby finančním domům JP Morgan Chase a Zurich International za celkem 2,5 miliónu liber (zhruba 75 miliónů korun). Britský list neuvedl, kolik peněz mu přináší nová dohoda.

Kromě toho Blair vystupuje pravidelně jako řečník, přičemž za projevy dostává desítky tisíc liber ročně. Rovněž už vyinkasoval zálohu 4,5 miliónu liber (asi 135 miliónů korun) za svou chystanou knihu vzpomínek. Odhaduje se, že po svém odchodu z vlády v květnu 2007 vydělal nejméně 15 miliónů liber (450 miliónů korun).

rei, Novinky

nahoru

Zahraniční:

Ve Spolkovém sněmu usedne za AfD i syn českých emigrantů

-

dnes 09:42 V německém Spolkovém sněmu zasedne syn českých...

Většina Američanů je teď proti úderu na KLDR

-

dnes 08:06 Dvě třetiny dotázaných Američanů (67 procent) jsou...

Iráčtí Kurdové v referendu hlasují o své nezávislosti

-

dnes 07:50 aktualizováno V severním Iráku v pondělí začalo...

Trump rozšířil zákaz cestování do USA na KLDR, Čad a Venezuelu

-

dnes 06:12 Americký prezident Donald Trump přijímá nová...

Sečteno a potvrzeno: Merkelová s CDU získala třetinu hlasů

-

dnes 06:06 aktualizováno Konzervativní unie CDU/CSU kancléřky...

Orbánova minitrať stála milióny z eurofondů

-

dnes 03:24 Členové výboru pro kontrolu rozpočtu Evropského...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby