Kultura

Na Jamrock přijede Gabriella Cilmiová a Panteón Rococó

24.5.2010 10:31 Východočeský festival Jamrock (3. až 5. června v Žamberku) se nespokojil jen s tradiční přehlídkou českého pop-rocku a políčil na zahraniční hvězdy. Dorazí mladičká australská zpěvačka Gabriella Cilmiová a Panteón Rococó, mexičtí političtí skáčkaři.

V pátečním programu bude hlavní hvězdou Panteón Rococó, dvanáctičlenná kapela, která vychází z latiny a stylu ska. Některé písně ale zatěžkává tvrdými kytarovými riffy a ty spolu se silnou dechovou sekcí vytvářejí strhující taneční psychedelický koktejl. Jak svým divokým živým hraním, tak levicovým smýšlením se přibližují velké hvězdě Manu Chaovi.

Gabriella Cilmiová se v roce 2008 proslavila hitem Sweet About Me, chytlavou retro-popovou písní, která se svezla na vlně zájmu o styl Amy Winehousové. V 16 zemích se dostala do Top Ten a na Youtube prý má na kontě více než 20 miliónů spuštění.

Momentálně Gabriella vydala druhou desku a svižný pop-rockový singl On a Mission, který už není tak osobitý jako Sweet About Me. Prý je ale předzvěstí toho, že zpěvačka se vydá rockovějším směrem.

Dále vystoupí Sto Zvířat, Kryštof, Kollerband, Toxique, Polemic, Tomáš Klus, Fast Food Orchestra, Narkotic Fields, Udg, Mig 21, Kurtizány z 25. Avenue, Anna K., Děda Mládek Illegal Band a řada dalších.

Stanislav Dvořák, Novinky

nahoru

Kultura:

Mauglí a kapitán Flint zrození štětcem Zdeňka Buriana

-

dnes 13:11 Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy ožilo dávno...

Na Hip Hop Kemp míří GZA, Hopsin, Chaozz i Kontrafakt

-

dnes 11:49 Festivalpark v Hradci Králové se ve druhé polovině...

Videoklipem roku je podle MTV Havana od Camily Cabello

-

dnes 11:11 Klipem roku se na předávání cen MTV v pondělí 20. srpna...

Pohřeb Arethy Franklin bude na konci srpna

-

dnes 09:34 Pohřeb zpěvačky Arethy Franklin, která podlehla minulý...

Padesát let od 21. srpna 1968 jde do kin Jan Palach

-

dnes 08:33 Video: Přesně půl století od invaze vojsk Varšavské...

Nová DVD: Vadí nevadí, Souboj pohlaví a Fakjů pane učiteli 3

-

dnes 07:11 Hororový příběh má název vcelku nevinné hry Vadí...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů