AutoMoto

Na zakázku stavěné motocykly a americká auta si dají sraz poslední květnový víkend

17.5.2010 08:00 Luxusní motocykly a americké vozy budou moci obdivovat milovníci silných strojů, kteří o posledním květnovém víkendu navštíví kemp Merkur v Pasohlávkách na Brněnsku. Konat se tam bude jedno z největších setkání milovníků motorek v České republice.

Právě výstava motocyklů dělaných na zakázku, které jsou často přirovnávány k uměleckým dílům, a vyšperkovaných amerických aut, bude hlavním tahákem akce, řekl jeden z pořadatelů akce Ondřej Hrůza.

Do soutěže o nejkrásnější motocykl se zapojí přibližně sto strojů z 11 zemí Evropy. Ve většině případů jde o výstavní kousky, které jsou natolik jedinečné svým zpracováním, že s nimi ani jejich majitelé běžně po silnicích nejezdí. Připravované setkání v Pasohlávkách lze podle organizátorů považovat za neoficiální mistrovství Evropy ve stavění motocyklů.

Vlastní scénu budou mít i americké vozy. Jejich majitelé z Moravy se dosud scházeli v červenci u zábavního a obchodního centra Olympia nedaleko Brna. Nyní se stane jejich akce součástí prezentace luxusních motorek.

Dorazí také "ameriky"

Setkání milovníků silných motorů se konalo v Pasohlávkách i loni. Tehdy na něj přišlo kolem 7000 diváků. Očekává se, že jich letos dorazí podstatně více. Součástí akce budou různé soutěže motorkářů a hudební vystoupení na třech pódiích. Perličkou bude prezentace takzvaných dragsterů - mohutných vozů se silnými motory, které závodí ve dvojicích v rychlostních jízdách.

ČTK

nahoru

AutoMoto:

Místo volantu kleště, místo sedačky kýbl. Nic horšího jsem neviděl, říká anglický policista

-

dnes 15:42 Policie zastavila muže v anglickém Norfolku, protože...

Venezuelané vyrábějí autodíly z plastového odpadu. Jsou levnější

-

dnes 13:18 Video: Dva inženýři z Univerzity Simona Bolivara v...

Škoda Auto získala podíl v izraelském startupu, který se zaměřuje na umělou inteligenci

-

dnes 11:39 Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto koupila...

Hektický roadtrip: Jedenáct alpských průsmyků za čtyři dny

-

dnes 11:37 Obrazem: Snad každý milovník automobilů se chtěl někdy...

Peugeot-Citroën chce do USA, možná to překazí Trump

-

dnes 08:51 Peugeot a další značky koncernu PSA se chtějí vrátit do...

Volkswagen má další SUV, ale vy si ho nekoupíte

-

dnes 07:39 Nový Volkswagen se jmenuje Tayron a je to zase SUV....Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů