AutoMoto

Na zakázku stavěné motocykly a americká auta si dají sraz poslední květnový víkend

17.5.2010 08:00 Luxusní motocykly a americké vozy budou moci obdivovat milovníci silných strojů, kteří o posledním květnovém víkendu navštíví kemp Merkur v Pasohlávkách na Brněnsku. Konat se tam bude jedno z největších setkání milovníků motorek v České republice.

Právě výstava motocyklů dělaných na zakázku, které jsou často přirovnávány k uměleckým dílům, a vyšperkovaných amerických aut, bude hlavním tahákem akce, řekl jeden z pořadatelů akce Ondřej Hrůza.

Do soutěže o nejkrásnější motocykl se zapojí přibližně sto strojů z 11 zemí Evropy. Ve většině případů jde o výstavní kousky, které jsou natolik jedinečné svým zpracováním, že s nimi ani jejich majitelé běžně po silnicích nejezdí. Připravované setkání v Pasohlávkách lze podle organizátorů považovat za neoficiální mistrovství Evropy ve stavění motocyklů.

Vlastní scénu budou mít i americké vozy. Jejich majitelé z Moravy se dosud scházeli v červenci u zábavního a obchodního centra Olympia nedaleko Brna. Nyní se stane jejich akce součástí prezentace luxusních motorek.

Dorazí také "ameriky"

Setkání milovníků silných motorů se konalo v Pasohlávkách i loni. Tehdy na něj přišlo kolem 7000 diváků. Očekává se, že jich letos dorazí podstatně více. Součástí akce budou různé soutěže motorkářů a hudební vystoupení na třech pódiích. Perličkou bude prezentace takzvaných dragsterů - mohutných vozů se silnými motory, které závodí ve dvojicích v rychlostních jízdách.

ČTK

nahoru

AutoMoto:

Pět zajímavostí ze zákulisí Top Gearu

-

dnes 09:03 Máte-li šanci na přežití 60 procent, dostane nápad...

Volkswagen oznámil cenu Polo R-Line pro ČR

-

včera 10:40 VW Polo R-Line nemá žádný výkon navíc, je jen...

Majitelé Fordu Mustang si můžou navrhnout vlastní logo

-

včera 08:01 Známý znak pádícího ponyho na Fordech Mustang se...

Mladí lidé kupují z ojetých aut nejvíce hatchbacky Škoda, říká statistika

-

23.2. 17:25 Nejmladší zákazníci ojetin mají nejradši značku Škoda,...

Komfort prvořadý, ale na detaily se zapomnělo. První jízda s novým Citroënem C4 Cactus

-

23.2. 16:07 Obrazem: Reklama říká, že nový Citroën C4 Cactus je...

Bývalý zaměstnanec žaluje Teslu, prý vědomě prodávala vadná auta

-

23.2. 15:21 Bývalý regionální manažer automobilky Tesla tvrdí, že...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby