Kultura

Stimul nabídne agresivní breakcore Venetian Snares

obrazek

Venetian Snares

FOTO: Archiv, Novinky

13.5.2010 10:09 V rámci festivalu Stimul v pražském Divadle Archa zahraje v sobotu přední představitel agresivního breakcore Venetian Snares. Úvod večera bude patřit rakouským minimalistům Radian věnujícím se abstraktní elektronice.

Venetian Snares tvoří jediný tvůrce, Kanaďan Aaron Funk z Manitoby. Na scéně tanečního undwergroundu se pohybuje od začátku devadesátých let, kdy vydal desky Eat Shit And Die a Fuck Canada//Fuck America.

Svoje pojetí dále rozvíjel na albu Rossz csillag alatt született z roku 2005, kde spojil breakcorové smyčky s úryvky skladeb Bartóka a Stravinského. I jeho další desky Doll Doll Doll a The Chocolate Wheel Chair stejně jako soundtrack MyDownfall přinášejí nezvyklé kombinace zvuků a přístupů.

Vídeňské trio Radian bývá právem považováno za novátory na poli abstraktní elektroakustické hudby. Pohybují se mezi rytmičtější polohou a ambientními pasážemi, elektronikou a rockem. Krom samplerů a syntezátorů využívají také bicích, vibrafonu a kytaru s baskytarou.

Na pražském koncertě Radian představí své nové a zatím vůbec nejlepší album Chimeric vydané u amerického labelu Thrill Jockey.

aš, Novinky

nahoru

Kultura:

Veronika Wildová dala písni Krásnější ženy lehkost a humor

-

dnes 16:00 Video: Videoklip k písničce Krásnější ženy představuje...

Jan Gebert o dokumentu Až přijde válka: Nejsou to lidé z okraje společnosti

-

dnes 11:09 Českým zástupcem na právě probíhajícím filmovém...

Písničkář Oldřich Bohadlo zamířil mimo folkový svět

-

dnes 07:33 Zpěvák a kytarista Oldřich Bohadlo vydal sólovou desku...

Zlatého medvěda z Berlinale veze film Nedotýkej se mě. Podíleli se na něm i Češi

-

včera 20:07 aktualizováno Zlatého medvěda pro nejlepší film 68....

Polar Music Prize pro Metalliku

-

včera 11:18 Letošními laureáty ocenění Polar Music Prize, které...

Nejkrásnější ženy jsou ty, které se zjevují ve snech

-

včera 07:16 V pražské Galerii Smečky, kterou provozuje společnost...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby