Ekonomika

Ceny benzínu klesají, litr v průměru za 24,09 Kč

18.11.2003 15:43 Pohonné hmoty v České republice opět zlevnily. Spadly v průměru o čtyři haléře na 24,09 koruny. Podobně zlevnila i motorová nafta, která se nyní prodává za průměrných 21,10 koruny, uvedla společnost RR-Auto.

Největší rozdíly v cenách přetrvávají mezi jednotlivými kraji - zatímco nejlevnější benzín mají tradičně řidiči na jihu Moravy - kolem 22 korun za litr naturalu 95, nejhlouběji musí naopak sáhnout do kapsy na západě Čech. Zde se platí až 25 korun za litr.

Analytici pokles cen očekávali díky nižším cenám ropy a ropných produktů na světových trzích koncem října. Nejvíce klesla cena benzinu na jižní Moravě, o pět až sedm haléřů se snížily ceny v hlavním městě, na severní Moravě, ve středních a východních Čechách. Naopak v jižních Čechách se v průměru zvedla cena o haléř. Cena motorové nafty se na jižní Moravě za posledních sedm dní snížila o devět haléřů na průměrných 20,97 koruny. O pět haléřů nižší je nyní cena v severních a východních Čechách a na severní Moravě.

Světové ceny ropy v minulém týdnu vzrostly. Na konci týdne se cena americké ropy zvýšila nad 32 dolarů, a dostala se tak na nejvyšší hodnoty za posledních pět týdnů.

Novinky, ČTK

nahoru

Ekonomika:

Moody’s zlepšila výhled ratingu českých měst a krajů. Mohly by si levněji půjčovat

-

dnes 09:17 Mezinárodní ratingová agentura Moody’s zlepšila výhled...

Británie déle než tři dny nemusela vyrábět elektřinu z uhlí

-

včera 23:57 Od sobotního dopoledne až do úterního odpoledne se...

Irsko se s Applem dohodlo na doplacení miliardových daní

-

včera 17:09 Americký technologický obr Apple začne od května...

Ropa je nejdražší za tři a půl roku

-

včera 16:02 Cena ropy Brent v úterý prolomila hranici 75 dolarů za...

Coca-Cola zvýšila zisk na 29 miliard

-

včera 15:27 Americká společnost Coca-Cola v prvním čtvrtletí...

O neprůstřelné vesty české firmy má zájem i americká FBI

-

včera 15:17 O neprůstřelné vesty, které vyvíjí a vyrábí...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby