Koktejl

Šestikilové mimino šokovalo britské porodníky

obrazek

Profimedia.cz

4.5.2010 05:14 Měl to být celkem běžný porod lehce přerostlého miminka. Ale co Sharon Needhamová (35) z britského Doncasteru minulý týden přivedla nakonec na svět, ohromilo i zkušené porodníky. Novorozený Harry Crossland totiž vážil 6,5 kila – tolik, co průměrné půlroční dítě.

„Když nám ho porodní asistentka podala, zůstali jsme s manželem, který byl u porodu, v šoku. Mysleli jsme, že se spletli a dali nám jiné dítě,“ líčila Sharon webu deníku Daily Mail. Den před porodem jí totiž lékaři na základě ultrazvukového vyšetření informovali, že dítě bude vážit něco přes čtyři kila.

Určité podezření přitom Sharon měla. „Nikdy se nic podobného v naší rodině neobjevilo, ale tentokrát jsem tušila, že Harry bude asi pěkný cvalík, protože jsem v posledních dnech nemohla vůbec chodit. Zkrátka jsem ho neunesla,“ řekla zkušená matka, která má za sebou už pět bezproblémových porodů. Zdravotníci vypočítali, že nosila kolem tří litrů plodové vody a její placenta vážila neobvyklých 1,6 kilogramu.

Během porodu císařským řezem zdravotníci začali tušit, že půjde o mimořádnou událost. „To není pupeční šňůra, ale hasičská hadice,“ zaslechla Sharon výrok užaslého lékaře. Další jí v žertu doporučil, ať Harrymu rovnou pořídí oblečení do školy.

„Zíraly i sestry. Řekly, že to je největší novorozenec, jakého kdy v porodnici měly. Když nás pak odvezli do oddělení poporodní péče, nikdo tam nevěřil, že Harry je novorozenec. Odmítli nás, že prý jsme si spletli oddělení a že už patříme na pediatrii,“ směje se maminka.

Harry ale není největším pořízkem, který kdy spatřil světlo světa a porod přežil. Rekord drží chlapeček, jenž se narodil roku 1955 v Itálii a vážil neuvěřitelných 10,2 kilogramu.

los, BBC, Právo

nahoru

Koktejl:

Pasažér při děsivé nehodě vyletěl z vozu

-

dnes 14:14 Video: Dramatickou nehodu zachytila bezpečnostní kamera...

Novozélandský bezdomovec se vzdal všeho, co měl, ve prospěch nemocných dětí

-

dnes 12:05 Největší srdce mají většinou ti, od kterých bychom to...

Žena zardousila vzteklého rysa holýma rukama

-

dnes 10:00 Dramatické okamžiky zažila ve čtvrtek 7. června...

Klarinetista vysoudil přes šest miliónů od dívky, která mu zničila sen

-

dnes 05:26 Ve středu 13. května soud v kanadském Torontu rozhodl...

Američanka získá miliardu za zranění nákupním vozíkem

-

včera 19:16 Američanka Marion Hedgesová jako odškodnění za těžká...

Černá zmrzlina či veganské koblížky. V Praze byly k mání netradiční pochoutky

-

včera 15:37 Video: Zmrzlina k létu nepochybně patří a během...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů