Kultura

Mladý Dylan je zemitý stylový řemeslník

3.5.2010 11:26 Jakob Dylan, nejmladší syn Boba Dylana, se už řadu let činí na folk-rock-bluesovém poli. Jeho novinka Women and Country je dílem solidního muzikanta, nikoliv však světové hvězdy.

Dylan hrál léta se skupinou The Wallflowers a chvílemi zaznamenával (hlavně v Americe) i masový úspěch - alba Bringing Down the Horse, nahraného s producentem T-Bone Burnettem, se prý prodalo šest miliónů kusů.

Přesto se nedávno pustil do sólo kariéry. Jeho druhá deska Women and Country vyniká přehledným a úsporným staromódním zvukem, líným rytmem a venkovskou atmosférou čerpající z country i blues. Působivě zemitý styl dokreslují sóla ospalé steel kytary i mandolíny a čas od času dechy, které do sporých písní přinášejí ozvěnu neworleanského pohřebního marše.

Dylanův hlas je především hlasem vypravěče, není to bluesový shouter ani rocker a nejblíže mu asi stojí ponurý přednašeč Nick Cave. Jeho zpěv by ovšem zdaleka tak nevynikal, kdyby mu jako odrazový můstek nesloužily něžnější vokály Neko Case a Kelly Hogan.

Výsledek je muzikantsky velmi solidní, vkusný, přiměřeně melodický. Jediný problém alba je v tom, že vedle podobně orientovaného akustického Roberta Planta (Raising Sand), zní Women and Country omletě a zaměnitelně a všechny písně jsou si velmi podobné. Mírný nadprůměr bez kouzla osobitosti.

Celkové hodnocení: 70 %

 

Stanislav Dvořák, Novinky

nahoru

Kultura:

Ghost of You: Máme cíle a máme i sny

-

dnes 17:34 Brněnská indierocková kapela Ghost of You vydala v roce...

ŽEBŘÍČEK: Black Panther a Padesát odstínů

-

dnes 16:20 V čele žebříčku návštěvnosti kin je momentálně...

GLOSA: Herečka se distancovala od Allena, ale „možná jakoby tak úplně nesouhlasí”

-

dnes 15:27 Kauza kolem režiséra Woodyho Allena se zamotává do...

Národní divadlo ve znamení výročí, klasiky i dramatizací

-

dnes 14:41 Na dvě desítky premiér uvede pražské Národní divadlo...

Ceny Anděl v Praze s venkovním pódiem, Mydy Rabycad i Pokáčem

-

dnes 12:50 Ceny Anděl budou letos 20. března o něco větší show než...

Zpěvák skupiny Metallica hraje se Sheldonem v dramatu o šíleném vrahovi

-

dnes 11:13 Zpěvák James Hetfield je asi ten poslední, od kterého...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby