Kultura

Mladý Dylan je zemitý stylový řemeslník

3.5.2010 11:26 Jakob Dylan, nejmladší syn Boba Dylana, se už řadu let činí na folk-rock-bluesovém poli. Jeho novinka Women and Country je dílem solidního muzikanta, nikoliv však světové hvězdy.

Dylan hrál léta se skupinou The Wallflowers a chvílemi zaznamenával (hlavně v Americe) i masový úspěch - alba Bringing Down the Horse, nahraného s producentem T-Bone Burnettem, se prý prodalo šest miliónů kusů.

Přesto se nedávno pustil do sólo kariéry. Jeho druhá deska Women and Country vyniká přehledným a úsporným staromódním zvukem, líným rytmem a venkovskou atmosférou čerpající z country i blues. Působivě zemitý styl dokreslují sóla ospalé steel kytary i mandolíny a čas od času dechy, které do sporých písní přinášejí ozvěnu neworleanského pohřebního marše.

Dylanův hlas je především hlasem vypravěče, není to bluesový shouter ani rocker a nejblíže mu asi stojí ponurý přednašeč Nick Cave. Jeho zpěv by ovšem zdaleka tak nevynikal, kdyby mu jako odrazový můstek nesloužily něžnější vokály Neko Case a Kelly Hogan.

Výsledek je muzikantsky velmi solidní, vkusný, přiměřeně melodický. Jediný problém alba je v tom, že vedle podobně orientovaného akustického Roberta Planta (Raising Sand), zní Women and Country omletě a zaměnitelně a všechny písně jsou si velmi podobné. Mírný nadprůměr bez kouzla osobitosti.

Celkové hodnocení: 70 %

 

Stanislav Dvořák, Novinky

nahoru

Kultura:

Kolegové i veřejnost se v pátek rozloučí s Gabrielou Vránovou

-

včera 18:13 Poslední rozloučení s herečkou Gabrielou Vránovou se...

Lipo má klip o chlapci, který překonává handicap

-

včera 17:31 Video: Liberecký raper Lipo v novém klipu připomíná...

Sochy Maria Kotrby budou vystaveny v Broumově

-

včera 16:08 V Galerii Dům v klášteře v Broumově budou vystaveny...

Jak se dívat na masakry minulosti? Ve Varech bude o vítězství bojovat i Radu Jude

-

včera 15:17 O hlavní cenu karlovarského festivalu – Křišťálový...

Mandrage zveřejnili mrazivý videoklip k písničce Apolinář

-

včera 15:09 Video: Kapela Mandrage letos vydala album Po půlnoci,...

Skupova Plzeň v Kristových letech

-

včera 14:39 Největší domácí přehlídka loutkového divadla Skupova...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů