Žena

Muži s monotónním hlasem jsou pro ženy neodolatelní

obrazek

George Clooney by také hlasem ukolébal, a přitom je idolem mnoha žen.

Reuters

22.4.2010 09:01 Vědci objevili další účinnou zbraň pro muže, s níž lze úspěšně vybojovat srdce něžné polovičky. Kromě vzhledu, vtipu či nadité peněženky totiž podle odborníků ženy neodolají mužskému hlasu. Ale jen, pokud zní dostatečně monotónně.

Studie amerických vědců na vysokých školách v Kalifornii a Pensylvánii dokázaly, že muži se stálým tónem hlasu měli významně vyšší počet sexuálních partnerek, než jejich expresivnější kolegové. Informoval o tom server The Daily Telegraph.

Výzkumníci měřili hlasy mužských dobrovolníků v různých situacích, včetně simulovaného rande a pak analyzovali výsledky.

Ukázalo se, že to, kolikrát muž během dané situace výrazně změnil výšku hlasu (zásadně se změnil kmitočet jeho vokální frekvence), přímo souvisí s množstvím sexuálních partnerek, jež měl v uplynulém roce.

Monotónní hlas signalizuje sílu a sebevědomí

Odborníci na sexuální chování se domnívají, že monotónní hlas se vyvinul jako znak autority a nezávislosti. Za příklad podle nich mohou sloužit například herci George Clooney a Clint Eastwood. Ti jsou považováni za velmi sexy muže, a přitom mají velmi jednotvárnou melodii hlasu.

Konstantní frekvence monotónního hlasu ukazuje, že člověk má emoce pod kontrolou, zatímco například úzkost způsobuje výrazné zvýšení vokální frekvence. Agrese zase může hlas udělat výrazně hlubší.

Monotónní hlas je podle vědců signalizací velké síly, moci a sebevědomí majitele.

Podle vedoucího studie profesora Davida Kladea také muži, kteří používají silně maskulinní jazyk - například ti, kdo nahlas tvrdí: "Jsem větší a silnější než většina ostatních" - jsou také ženami považováni za atraktivnější.

Studie se zúčastnilo 200 mužů a žen a byla zveřejněna v odborném časopise Archives Of Sexual Behaviour.

Veronika Hušková, Novinky

nahoru

Žena:

Čemu se vyhnout na první schůzce

-

včera 13:34 Jste single a čeká vás první rande, které tentokrát...

Autistický designér Matěj a jeho Maappi

-

včera 09:22 Obrazem: Příběh Matěje Hoška, žáka sedmé třídy...

Sexuolog Jaroslav Zvěřina: Guru Jára a další sexuální léčitelé

-

17.2. 14:59 Zakladatel esoterické školy Poetrie, známý jako guru...

Harfistka Jana Boušková: Svoje mozoly si hýčkám

-

17.2. 09:05 Obrazem: „Harfa vypadá jako andělský nástroj, ovšem...

Zuzka se léčila s rakovinou tři roky, absolvovala více než třicet narkóz

-

16.2. 13:51 „Přišlo to jako blesk z čistého nebe na krásné...

Barbora Schneiderová a její umění vyprávět příběh

-

16.2. 10:46 „Například senioři nebývají nadšeni, když jim řekneme,...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby