Krimi

Mladíci podváděli v kasinu, přišli si skoro na milión

obrazek

Profimedia.cz

20.4.2010 13:25 Vidina lehce získaných velkých peněz svedla na scestí trojici mladíků z jihu Moravy. Jejich společnou vášní bylo kasino, a tak se rozhodli, že hráčskému štěstí půjdou trochu naproti. Na americké ruletě v jednom z podniků v Hatích u Znojma si podle kriminalistů přišli na téměř milión korun.

Na takřka bezchybném plánu se nejdříve smluvil jeden z krupiérů se svým známým. „V době, kdy krupiér vedl americkou ruletu, přijímal od svého komplice podvodnou sázku. Kamarád vsadil na sloupec v době, kdy už o hře bylo rozhodnuto, kulička se již zastavila. Krupiér jednoduše v uvozovkách přehlédl rychlou přesně cílenou sázku,“ vysvětlil policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Později do party přijali třetího kumpána, který v kasinu plnil funkci kontrolora. Takto si podle policie přivydělávali přibližně tři měsíce na začátku loňského roku. „Podvodné sázky realizovali zpravidla o víkendech nebo při speciálních akcích kasina. Hráli v době, kdy podnik navštěvovali víkendoví hráči z Rakouska. Tržba v těchto dnech byla samozřejmě vyšší a podvodná výhra se dala snáze utajit,“ řekl Malášek.

Na fixlování u stolu neupozornili ani ostatní hráči, kteří kolem rulety seděli. Podle kriminalistů totiž v podobných podnicích funguje jakási solidarita, kdy hráči bojují proti kasinu. „Je to nepsaná dohoda, že na sebe neupozorní,“ prohlásil Malášek.

Třicítka podvodných sázek

Sami pro sebe si mladíci nastavili denní strop 4 tisíce euro, protože jako zaměstnanci kasina dobře znali interní mechanismy při výhrách nadměrných částek. Vyhrané peníze se u nich ale dlouho neohřály, utratili je za auta, oblečení, bujarý život a sázky v jiných podnicích.

Past sklapla až ve chvíli, kdy si jedna z pokladních všimla hráče, který si podezřele často chodil pro výhry. Vedení kasina se na něj proto zaměřilo a celý podvod vyšel najevo. Stěžejními důkazy se staly záběry z průmyslových kamer, kriminalistům se nakonec podařilo prokázat celkem 30 podvodných her.

„Útoků mohlo být více, ale z dřívější doby už nebyly záznamy kamer archivovány,“ zakončil Malášek s tím, že mladíci jsou v současné chvíli stíháni pro podvod, za což jim hrozí až 8 let vězení.

pko, Právo

nahoru

Krimi:

Dvě sedmnáctileté dívky v Praze zkopaly spolužačku a vláčely ji za vlasy

-

dnes 11:31 Dvě 17leté dívky zkopaly ve čtvrtek svoji spolužačku v...

Muž se vydal na lup taxíkem, odjel s nepořízenou

-

dnes 11:03 Kuriózním způsobem se pokusil o přepadení lupič v obci...

Mladík s křivým zubem přepadl v Brně dvanáctiletého chlapce

-

dnes 10:59 Velice nepříjemný zážitek má za sebou dvanáctiletý...

Řidič, který na Mělnicku zabil matku dvou dětí, byl opilý

-

dnes 10:26 Čtyřicetiletý řidič, který pravděpodobně zavinil 3....

Začátek nového soudu s Rathem: právní bitva, ale také velká neznámá

-

dnes 09:20 Návrhy na nové důkazy, námitky a právní spory chystají...

V Brně prasklo vodovodní potrubí, ulice zalila voda

-

dnes 08:42 V Kotlářské ulici v Brně v noci praskl hlavní vodovodní...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby