Koktejl

Houser se zamiloval do kachny, mají i malou šanci na potomky

obrazek

Husy s kachnami jsou si občas až příliš blízké. Ilustrační foto

Profimedia.cz

19.4.2010 11:36 Ptačí rezervace v anglickém hrabství Gloucestershire se stala dějištěm neobvyklé romance. Místní houser se tam zamiloval do divoké kachny. Zaměstnanci rezervace jsou ohromeni bizarními námluvami, které neobvyklý pár každý den předvádí. Se stávajícím obdobím rozmnožování přitom intenzita zájmu jednoho o druhého narůstá.

Chovatelé v rezervaci Slimbridge Wetland Centre uvedli, že houser dělá všechno proto, aby kachnu zaujal. Bedlivě ji hlídá a pokud se jeho vyvolená dostane do společnosti jiných hus nebo kachen, nevybíravě je odhání. Šance na společné potomky jsou však velice malé.

„Nic podobného jsem zde ještě neviděl. Nejsem si jistý, jestli si houser myslí, že je divoký kačer nebo že jeho milá je ve skutečnosti husa. Jedno je ale jasné. Láska je slepá,“ uvedl správce rezervace James Lees.

Houser plave mnohem víc než dřív

Husy obvykle zůstávají spíš na souši a do vody se příliš nehrnou. Zamilovaný samec však kvůli své vyvolené plave mnohem více, než je u tohoto druhu běžné. Chce ji údajně mít pod neustálým dozorem.

„Bude velmi zajímavé sledovat, jestli kachna vyvede mladé. Přestože je několik záznamů o zkřížení husy a kachny, jedná se o velkou vzácnost. Mnohem pravděpodobnější je, že divoká kachna bude mít potomky s partnerem svého druhu. Pokud by se tak opravdu stalo, je možné, že by se ze žárlivého ctitele stal táta ochranář, “ dodal k neobvyklé ptačí romanci Lees.

Dagmar Plecháčová, Novinky

nahoru

Koktejl:

Oddaný pes pomáhá svému pánovi s jízdou na invalidním vozíku

-

dnes 14:30 Šestačtyřicetiletý Danilo Alarcon z filipínského města...

Palubní kamera natočila, jak kus skály v Číně zdemoloval auto. Cestující jako zázrakem přežili

-

dnes 14:29 Video: Takřka o zázraku může mluvit čtyřčlenná posádka...

Na Temži sčítají labutě, podle tradice patří všechny královně

-

dnes 11:00 Video: Právě v těchto dnech, podobně jako každý rok,...

Orel si spletl osmiletou dívku s kořistí

-

dnes 10:44 Nepříjemný incident se odehrál na vystoupení dravých...

Indonéští vesničané se mstili za smrt muže, pozabíjeli téměř tři stovky krokodýlů

-

dnes 10:37 Téměř 300 krokodýlů pozabíjeli rozhořčení vesničané v...

Vyhrál milióny díky dámě, která ho pustila ve frontě

-

dnes 05:20 Výherci loterií musí mít obrovskou dávku štěstí. Arronu...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů