Věda a školy

Masarykova univerzita nově nabízí zkoušky pro kapitálové trhy

13.4.2010 10:00 Ekonomicko-správní fakulta Masarykovy univerzity smí nově organizovat zkoušky odborné způsobilosti pro práci na kapitálových trzích. Česká národní banka oficiálně uznala systém odborných zkoušek na fakultním institutu pro finanční trh, řekla mluvčí univerzity Tereza Fojtová.

"Fakulta se tak stala prvním subjektem v České republice, který takový souhlas od banky získal," uvedla Fojtová. O svolení banky usilovali lidé z ekonomicko-správní fakulty delší dobu. Schvalovací proces trval téměř devět měsíců.

Institut nyní může organizovat zkoušky v pěti tematických oblastech. Zájemci kurzy najdou v internetové nabídce celoživotního vzdělávání pod názvy investiční makléř, obhospodařovatel portfolia, investiční poradce, deriváty a osoba jednající se zákazníky.

"V další etapě bychom rádi rozšířili nabídku i pro pracovníky v oblasti řízení rizik a interního auditu," doplnila tajemnice institutu Gabriela Oškrdalová. Kurzy mohou využívat všichni studenti prezenční a kombinované formy studia na Masarykově univerzitě, ale také lidé mimo univerzitu.

ČTK

nahoru

Věda a školy:

Kapacita učilišť zůstala opět nenaplněná

-

včera 13:31 Navzdory opatřením na podporu odborného vzdělávání...

Pivo na Marsu? Mohlo by se tam dařit chmelu, ukázal pokus studentů z USA

-

včera 11:05 Důležitá rostlina pro výrobu piva se možná dá...

Vědci radí, jak nejefektivněji hubnout. Budete překvapeni

-

17.1. 20:16 Zhubnout – to je asi to nejčastější novoroční...

Přijímací zkoušky se blíží, žáci vítají možnost vyzkoušet si je nanečisto

-

17.1. 14:48 O padesát procent víc žáků základních škol, kteří mají...

Iniciativa bojuje proti plýtvání potravinami ve školních jídelnách

-

17.1. 12:47 Iniciativa Skutečně zdravá škola vyzývá základní a...

NASA zve na výlet skrz mlhovinu v souhvězdí Orion

-

16.1. 18:34 Video: Americký Národní úřad pro letectví a...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby