Domácí

Karol Hrádela s žalobou na volbu děkana neuspěl

obrazek

Karol Hrádela (vlevo) při diskuzi se studenty

FOTO: Ivan Blažek , Právo

31.3.2010 17:38 Děkan plzeňských práv Jiří Pospíšil (ODS) může být v klidu. Plzeňský krajský soud odmítl správní žalobu advokáta Karola Hrádely, který napadl listopadovou volbu děkana, v níž ho právě Pospíšil porazil.


„Žalobce se touto žalobou domáhá rozhodnutí ve sporu, o kterém má jednat a rozhodnout soud rozhodující v občanském soudním řízení,“ stojí ve verdiktu krajského soudu.

Podle Hrádely neměli oba kandidáti při tajné volbě, při níž advokát získal jen šest hlasů od celkem osmnáctičlenného akademického senátu, rovné šance. Návrhy na kandidáty totiž shromažďovala údajně v rozporu s předpisy sekretářka děkana a touto funkcí už byl v té době pověřen Pospíšil.

„O dalším postupu ještě nejsem rozhodnutý,“ řekl Právu Hrádela. „Nevylučuji, že podám kasační stížnost. Občanskoprávní řízení, na něž mě odkazuje Krajský soud v Plzni, asi není z hlediska žaloby kvůli diskriminaci přípustné,“ dodal Hrádela.

Pospíšil už dříve Právu řekl, že žalobu vnímá jako útok na jím zahájené reformy fakulty. „Komu je to ku prospěchu? Pan Hrádela by se měl rozpomenout na svůj advokátský slib a používat právo v duchu spravedlnosti, nikoliv účelovosti,“ uvedl Pospíšil.

Hrádela ale ještě před podáním žaloby vysvětloval, že tak činí pro dobro školy. Pochybnosti kolem volby, které by nerozptýlil soud, by totiž mohly dobrému jménu fakulty škodit.

Hrádela neuspěl ani u Ústavního soudu - ten jeho stížnost odmítl s tím, že žalobce ještě nevyčerpal všechny ostatní možnosti obrany.

Ivan Blažek, Právo

nahoru

Domácí:

Studenti by za prezidenta zvolili Jiřího Drahoše

-

včera 19:28 aktualizováno U studentů v prezidentských volbách...

Nový šéf vnitra Metnar: Nemám důvod nevěřit v nezávislost policie

-

včera 17:53 aktualizováno Šéf ANO a premiér Andrej Babiš začal do...

NSS: Ministerstvo chybovalo, do prezidentských voleb ale mohou všichni kandidáti

-

včera 17:16 Video: aktualizováno Šalamounské rozhodnutí vydal...

Babišova vláda poprvé zasedla. Vicepremiéry jsou Brabec a Stropnický

-

včera 17:15 Video: Menšinový kabinet Andreje Babiše (ANO) má za...

Do Sněmovny dorazila další žádost o zbavení imunity. Týká se Pavla Růžičky z ANO

-

včera 16:54 aktualizováno Sněmovnímu mandátovému a imunitnímu...

Armáda utratí miliardu za obnovu výcvikových zařízení

-

včera 15:54 aktualizováno Armáda v letech 2019 až 2025 plánuje,...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby