Domácí

Karol Hrádela s žalobou na volbu děkana neuspěl

obrazek

Karol Hrádela (vlevo) při diskuzi se studenty

FOTO: Ivan Blažek , Právo

31.3.2010 17:38 Děkan plzeňských práv Jiří Pospíšil (ODS) může být v klidu. Plzeňský krajský soud odmítl správní žalobu advokáta Karola Hrádely, který napadl listopadovou volbu děkana, v níž ho právě Pospíšil porazil.


„Žalobce se touto žalobou domáhá rozhodnutí ve sporu, o kterém má jednat a rozhodnout soud rozhodující v občanském soudním řízení,“ stojí ve verdiktu krajského soudu.

Podle Hrádely neměli oba kandidáti při tajné volbě, při níž advokát získal jen šest hlasů od celkem osmnáctičlenného akademického senátu, rovné šance. Návrhy na kandidáty totiž shromažďovala údajně v rozporu s předpisy sekretářka děkana a touto funkcí už byl v té době pověřen Pospíšil.

„O dalším postupu ještě nejsem rozhodnutý,“ řekl Právu Hrádela. „Nevylučuji, že podám kasační stížnost. Občanskoprávní řízení, na něž mě odkazuje Krajský soud v Plzni, asi není z hlediska žaloby kvůli diskriminaci přípustné,“ dodal Hrádela.

Pospíšil už dříve Právu řekl, že žalobu vnímá jako útok na jím zahájené reformy fakulty. „Komu je to ku prospěchu? Pan Hrádela by se měl rozpomenout na svůj advokátský slib a používat právo v duchu spravedlnosti, nikoliv účelovosti,“ uvedl Pospíšil.

Hrádela ale ještě před podáním žaloby vysvětloval, že tak činí pro dobro školy. Pochybnosti kolem volby, které by nerozptýlil soud, by totiž mohly dobrému jménu fakulty škodit.

Hrádela neuspěl ani u Ústavního soudu - ten jeho stížnost odmítl s tím, že žalobce ještě nevyčerpal všechny ostatní možnosti obrany.

Ivan Blažek, Právo

nahoru

Domácí:

Hlídání nejmenších vyjde ročně na desetitisíce

-

dnes 18:27 Tisícům matek, které se chtějí nebo musí kvůli financím...

V pražském Sherwoodu hlídkuje nový tým, který budí bezdomovce či vykazuje opilce

-

dnes 16:28 Video: O to, aby měl Sherwood, jak se někdy říká parku...

Stát selhává, kvůli papírování jsou matky měsíce bez rodičovské

-

dnes 15:51 Místo elektronizace státu je tady jeho další selhání....

Libeňský most nakonec bourá pražskou koalici

-

dnes 14:45 Video: aktualizováno Pražští zastupitelé hnutí ANO ve...

Piráti navrhují zrušit nahánění vodáků kvůli pití alkoholu

-

dnes 13:36 Piráti chtějí zrušit pokuty pro vodáky za jízdu pod...

Podmínky ČSSD? Když je ANO nebude chtít dodržet, prostě je nedodrží, míní politolog

-

dnes 13:07 Snahy sociálních demokratů, kteří chtějí ANO coby...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby