Kultura

Tobruk má premiéru v Polsku, prodává se i v Číně

30.3.2010 17:10 Válečné drama Václava Marhoula Tobruk bude 8. dubna slavnostně uvedeno ve Varšavě. Projekce, kterou organizuje český zastupitelský úřad, by se měli zúčastnit ministři obrany ČR a Polska a také polští veteráni od Tobruku.

"Ve Varšavě se film představí také na renomovaném festivalu Jewish Motifs International Film Festival (20. - 25. dubna), který se řadí mezi největší evropské přehlídky filmů zaměřené na židovskou tématiku. Do soutěže v kategorii nejlepší hraný film byl vybrán mezinárodní výběrovou komisí složenou z režisérů, scenáristů a kritiků," sdělila Naďa Machková z agentury 2media.

Tobruk byl v roce 2009 nominován na evropskou filmovou cenu a na filmovém festivalu v texaském Austinu dostal hlavní cenu poroty za scénář hraného filmu.

V dubnu putuje na mezinárodní filmový festival v Houstonu, kde je film horkým kandidátem na jednu z cen tzv. Remi Award.

Snímek je známý také v Asii a Austrálii. Jak doplnila Machková, DVD se prodávají na trzích s pirátskými kopiemi v tak exotických zemích, jako jsou Indonésie či Čína. Tam je ale Tobruk prezentován jako akční "řež".

Stanislav Dvořák, Novinky

nahoru

Kultura:

Spotify dá víc hudby zdarma, ne všichni vyjadřují nadšení

-

dnes 10:35 Streamovací služba Spotify nabídne víc hudby zdarma....

Preclíkovy pojí jedna umělecká duše

-

dnes 08:39 Galerie Smečky, kterou provozuje společnost Pražská...

Nová alba: Bára Basiková, A Perfect Circle a Kimbra

-

dnes 07:00 Česká zpěvačka Bára Basiková se vrací s novým albem v...

GLOSA: Čeští posluchači jsou stejní jako světoví, až na záhadné depešáctví

-

včera 17:28 Trendy ve světovém a českém hudebním průmyslu za rok...

Na českém trhu je nové vydavatelství The Barn Production

-

včera 16:13 The Barn Production je nové vydavatelství na českém...

RECENZE: Ostrůvky upřímnosti a vtipu v tůňce nechutností

-

včera 15:02 Pokud se film jmenuje Kazišuci, nikdo asi nečeká...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby