Kultura

Tobruk má premiéru v Polsku, prodává se i v Číně

30.3.2010 17:10 Válečné drama Václava Marhoula Tobruk bude 8. dubna slavnostně uvedeno ve Varšavě. Projekce, kterou organizuje český zastupitelský úřad, by se měli zúčastnit ministři obrany ČR a Polska a také polští veteráni od Tobruku.

"Ve Varšavě se film představí také na renomovaném festivalu Jewish Motifs International Film Festival (20. - 25. dubna), který se řadí mezi největší evropské přehlídky filmů zaměřené na židovskou tématiku. Do soutěže v kategorii nejlepší hraný film byl vybrán mezinárodní výběrovou komisí složenou z režisérů, scenáristů a kritiků," sdělila Naďa Machková z agentury 2media.

Tobruk byl v roce 2009 nominován na evropskou filmovou cenu a na filmovém festivalu v texaském Austinu dostal hlavní cenu poroty za scénář hraného filmu.

V dubnu putuje na mezinárodní filmový festival v Houstonu, kde je film horkým kandidátem na jednu z cen tzv. Remi Award.

Snímek je známý také v Asii a Austrálii. Jak doplnila Machková, DVD se prodávají na trzích s pirátskými kopiemi v tak exotických zemích, jako jsou Indonésie či Čína. Tam je ale Tobruk prezentován jako akční "řež".

Stanislav Dvořák, Novinky

nahoru

Kultura:

Zemřel malíř Pavel Brázda

-

včera 21:56 Ve věku 91 let zemřel v neděli malíř Pavel Brázda,...

Písničkář Jan Burian: Dosud jsem z not nikdy nezpíval

-

včera 12:11 Dvojalbum Jihotaje, které vyšlo před několika týdny,...

RECENZE: Skupina Rybičky 48 oslavila cestu ze dna na piedestal

-

včera 10:13 Byly časy, kdy to kapela Rybičky 48 neměla lehké....

Metody využití světla a stínu

-

včera 07:01 Dvě publikace z nakladatelství Kant jsou věnované...

Tomáš Kočko: Česká lidovka je oproti moravské víc selanka

-

16.12. 12:04 Akustické písničky Tomáše Kočka a Orchestru propojené...

Peter Aristone uctil Chestera Benningtona, Post-It se vrátili

-

16.12. 11:34 V pátek večer se v Praze odehrály dva zajímavé...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby