Krimi

Muž si při požáru zachránil život skokem z okna

27.3.2010 10:40 Rozsáhlý požár zachvátil v noci na sobotu bývalou ubytovnu v Tečovicích na Zlínsku. Jeden člověk se zachránil, když z hořící budovy vyskočil z okna. Po dalších pátrají hasiči a policisté. Plameny šlehaly až do patnácti metrů, hasičům v jednom okamžiku už docházela voda.

„Při příjezdu prvních jednotek hasičů byla celá dřevěná stavba v plamenech. Hasiči vedli hasební útok proudy vody ze všech stran. Hoření ale podporoval silný vítr, plameny šlehaly až do výše patnácti metrů,“ informoval mluvčí Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Ivo Mitáček.

Policie u hořící budovy zajistila člověka, který v ní přebýval. Ten uvedl, že v době vzniku požáru byl uvnitř budovy, vzbudil ho kouř a vyskočil z okna. Nejdříve mluvil o jednom kamarádovi, později o dvou, kteří zůstali uvnitř.

„Zda byli uvnitř budovy, se neví a policisté po nich pátrají. Vyšetřování bude pokračovat v sobotu,“ řekl Mitáček. „Na místo vyjeli kriminalisté, ještě se nepodařilo vyvrátit, jestli v budově někdo nezůstal,“ uvedla mluvčí krajského policejního ředitelství Jana Bartíková.

Vítr roznášel hořící kusy dřeva

V bezprostřední blízkosti požáru museli hasiči zasahovat v dýchacích přístrojích nebo si chránit obličej žáruvzdorným štítem. Vítr také způsobil další komplikaci, když roznášel hořící kusy dřeva a jiskry do okolí. Hasiči tak museli proudy vody směřovat na několik blízkých hospodářských stavení. Hrozilo zasažení například blízkého slamníku, zemědělské techniky i hospodářských zvířat.

„Hašení požáru spotřebovávalo velké množství vody a brzy hasičům došly zásoby z cisteren výjezdových vozů. V hydrantové síti byl problém se slabým tlakem vody. V jednu chvíli byli hasiči dokonce zcela bez vody. Jednotky dobrovolných hasičů zajistily kyvadlovou dovážku,“ dodal Mitáček.

Nad ránem se celá konstrukce budovy zhroutila, hasiči jsou stále na místě.

Jiří Růžička, Právo

nahoru

Krimi:

Muž havaroval s traktorem, pod převráceným strojem zemřel

-

dnes 18:10 Na louce nedaleko Chudenína na Klatovsku se v úterý...

Řidič na Lounsku narazil s autem do stromu, na místě zemřel

-

dnes 16:52 Při dopravní nehodě mezi obcemi Velemyšleves a Havraň...

V Praze nezůstala za poslední půlrok žádná vražda neobjasněná, přibylo nehod tramvají

-

dnes 16:47 Pražské policii se podařilo objasnit všech sedm vražd,...

Při zřícení dvou pater domu v centru Prahy bylo na místě 45 lidí

-

dnes 16:01 Video: V době nehody, kdy se v úterý v Mikulandské...

Příbuzného v nemocnici odpojil od přístrojů, za pokus o vraždu dostal podmínku

-

dnes 15:55 Za to, že loni v dubnu odpojil vážně zraněného...

Policie hledá svědky vraždy v Prostějově. Zveřejnila kamerové záběry

-

dnes 13:15 Video: Policisté vyšetřují vraždu 55letého muže z...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů