Krimi

Muž si při požáru zachránil život skokem z okna

27.3.2010 10:40 Rozsáhlý požár zachvátil v noci na sobotu bývalou ubytovnu v Tečovicích na Zlínsku. Jeden člověk se zachránil, když z hořící budovy vyskočil z okna. Po dalších pátrají hasiči a policisté. Plameny šlehaly až do patnácti metrů, hasičům v jednom okamžiku už docházela voda.

„Při příjezdu prvních jednotek hasičů byla celá dřevěná stavba v plamenech. Hasiči vedli hasební útok proudy vody ze všech stran. Hoření ale podporoval silný vítr, plameny šlehaly až do výše patnácti metrů,“ informoval mluvčí Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Ivo Mitáček.

Policie u hořící budovy zajistila člověka, který v ní přebýval. Ten uvedl, že v době vzniku požáru byl uvnitř budovy, vzbudil ho kouř a vyskočil z okna. Nejdříve mluvil o jednom kamarádovi, později o dvou, kteří zůstali uvnitř.

„Zda byli uvnitř budovy, se neví a policisté po nich pátrají. Vyšetřování bude pokračovat v sobotu,“ řekl Mitáček. „Na místo vyjeli kriminalisté, ještě se nepodařilo vyvrátit, jestli v budově někdo nezůstal,“ uvedla mluvčí krajského policejního ředitelství Jana Bartíková.

Vítr roznášel hořící kusy dřeva

V bezprostřední blízkosti požáru museli hasiči zasahovat v dýchacích přístrojích nebo si chránit obličej žáruvzdorným štítem. Vítr také způsobil další komplikaci, když roznášel hořící kusy dřeva a jiskry do okolí. Hasiči tak museli proudy vody směřovat na několik blízkých hospodářských stavení. Hrozilo zasažení například blízkého slamníku, zemědělské techniky i hospodářských zvířat.

„Hašení požáru spotřebovávalo velké množství vody a brzy hasičům došly zásoby z cisteren výjezdových vozů. V hydrantové síti byl problém se slabým tlakem vody. V jednu chvíli byli hasiči dokonce zcela bez vody. Jednotky dobrovolných hasičů zajistily kyvadlovou dovážku,“ dodal Mitáček.

Nad ránem se celá konstrukce budovy zhroutila, hasiči jsou stále na místě.

Jiří Růžička, Právo

nahoru

Krimi:

Policista vracející se ze služby zadržel opilého řidiče

-

dnes 18:37 Notně pod parou byl v neděli brzy ráno pětadvacetiletý...

Ve Zlíně hořela na parkovišti tři osobní auta

-

dnes 15:27 Tři osobní auta poničil v neděli požár na parkovišti...

Hledač kovů vytáhl v Praze z Vltavy dělostřelecký granát

-

dnes 12:10 Aktivní dělostřelecký granát vytáhl v neděli dopoledne...

Opilý a bez řidičáku sedl v Havířově za volant. Zranil mladou spolujezdkyni

-

dnes 11:53 Opilý a bez řidičského průkazu usedl v sobotu podvečer...

Mladík dostal v Opavě smyk na ledě, spolujezdec je těžce zraněný

-

dnes 11:50 Třiadvacetiletý spolujezdec byl v noci ze soboty na...

Muž doma hasil menší požár, skončil v nemocnici

-

dnes 09:46 V nemocnici skončil v neděli ráno majitel rodinného...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby