Domácí

Senát vrátil poslancům zvýšení mateřské

obrazek

Místopředsedkyně KDU-ČSL Michaela Šojdrová před senátory.

FOTO: Petr Hloušek, Právo

24.3.2010 12:43 (aktualizováno: 24.3.2010 12:53) Senátoři podle očekávání vrátili do Sněmovny novelu zákona o nemocenském pojištění, která má vrátit výši mateřské na loňskou úroveň. Pro zamítnutí hlasovalo 40 senátorů, proti 30. Norma se tak vrátí do Sněmovny, kde bude potřeba k jejímu přijetí 101 hlasů.

Novelu senátorům za předkladatele představila lidovecká poslankyně Michaela Šojdrová, která apelovala na její přijetí. Na podporu normy se vyslovila i místopředsedkyně horní komory Alena Gajdůšková z ČSSD, která zdůraznila potřebu prorodinné politiky a důležitost finanční podpory.

Pravicoví senátoři mimo jiné odmítli argumenty o ekonomických pohnutkách a připomněli, že klesající porodnost se neodvíjí od ekonomické situace, ale od celkových společenských změn euroatlantické civilizace. Nakonec vystoupilo celkem 24 senátorů.

Pokud dojde k zamítnutí, je KDU-ČSL odhodlána přehlasovat senátní veto ve Sněmovně, avizoval ještě před hlasováním předseda strany Cyril Svoboda.

„Kvůli tomuto zákonu jsem požádal o schůzku i pana prezidenta republiky, ten ji však odmítl. Přesto doufám, že pan prezident nakonec podpoří náš návrh zamezující diskriminaci maminek na mateřské dovolené,“ uvedl Svoboda.

jas, Novinky

nahoru

Domácí:

Matějská pouť láká na obří kolotoč, padací věž či na ponorku

-

dnes 12:54 Video: V Praze na Výstavišti o víkendu začala Matějská...

Klausovo centrum muselo vrátit statisíce insolvenčnímu správci

-

dnes 12:21 Občanské sdružení Centrum pro ekonomiku a politiku...

Česko se probudilo do mrazivého rána, teploty spadly i pod minus 20

-

dnes 09:35 aktualizováno Česko se v neděli probudilo do mrazivého...

Odvolat Okamuru? Poslanci ANO rozpolceni

-

dnes 04:00 Babišovi poslanci se dostali do delikátní situace....

Naganský expres míří do muzea

-

dnes 02:30 Záchrana „Naganského expresu“ se po několika letech...

Účastníci piety na pražském Újezdě varovali před plíživým návratem totality

-

včera 19:30 Před plíživým návratem totality a umělým rozdělováním...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby