Ekonomika

Malí akcionáři ArcelorMittalu opět protestovali

obrazek

Protestující malí akcionáři drželi dva transparenty.

FOTO: Anna Bortlíčková, Právo

18.3.2010 12:02 Sedm minoritních akcionářů znovu protestovalo před začátkem mimořádné valné hromady největší tuzemské hutní společnosti ArcelorMittal Ostrava (AMO). Dlouhodobě jim vadí, že firma nevyplácí dividendy a zisk převádí na účet nerozděleného zisku z minulých let.

„Rozhodli jsme se protestovat, i když dnešní valná hromada je o něčem jiném, abychom zase připomněli to, co nám na jednání představenstva a vedení společnosti nejvíce vadí. Přišli jsme jim opět připomenout, že vysávají ze společnosti peníze, převádí je k majoritnímu vlastníkovi společnosti,“ řekl novinářům Jiří Psota, jeden z minoritních akcionářů.

Protestující malí akcionáři měli v rukou dva transparenty se stejným motivem, jako dva billboardy, které nechali už o víkendu vyvěsit v Ostravě: pod nápisem Odprašujeme??? uklizečka vysává peníze. Jde o parodii na podobné billboardy s nápisem Odprašujeme, které firma nechala v minulých týdnech rozvěsit, aby propagovala svou nedávno zahájenou ekologickou investici za téměř miliardu korun.

Minoritní akcionářům se nelíbí, že desítky miliard ze zisku firma půjčuje jiným společnostem ve skupině majoritního vlastníka. Před časem tyto půjčky dosahovaly celkem téměř 25 miliard korun, podle vedení firmy však bylo v polovině února přes 11 miliard korun ostravské společnosti vráceno.

Anna Bortlíčková, Právo

nahoru

Ekonomika:

Na důchody loni šlo 404 miliard

-

včera 19:48 Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) loni na...

Český šofér v Německu vysoudil čtvrt miliónu, teď už ve firmě nedělá

-

včera 17:38 Řidič kamiónu, kterému německý soud přiřkl za jízdy v...

Prezident Fordu pro Severní Ameriku musel skončit kvůli „nevhodnému chování“

-

včera 16:56 Šéf severoamerické divize automobilky Ford Raj Nair...

Africký mor nemizí, veterináři rozšiřují oblast se zvláštním režimem

-

včera 15:04 O sedmnáct katastrů na Zlínsku se ve čtvrtek zvětšila...

ČEZ prodá svá bulharská aktiva firmě, která budí pochybnosti

-

včera 14:03 aktualizováno Energetická skupina ČEZ se stahuje z...

Polská centrální banka dala půl miliónu na skrytou kampaň proti kryptoměnám

-

včera 13:33 Centrální banka v Polsku zaplatila internetovým firmám...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby