Ekonomika

Malí akcionáři ArcelorMittalu opět protestovali

obrazek

Protestující malí akcionáři drželi dva transparenty.

FOTO: Anna Bortlíčková, Právo

18.3.2010 12:02 Sedm minoritních akcionářů znovu protestovalo před začátkem mimořádné valné hromady největší tuzemské hutní společnosti ArcelorMittal Ostrava (AMO). Dlouhodobě jim vadí, že firma nevyplácí dividendy a zisk převádí na účet nerozděleného zisku z minulých let.

„Rozhodli jsme se protestovat, i když dnešní valná hromada je o něčem jiném, abychom zase připomněli to, co nám na jednání představenstva a vedení společnosti nejvíce vadí. Přišli jsme jim opět připomenout, že vysávají ze společnosti peníze, převádí je k majoritnímu vlastníkovi společnosti,“ řekl novinářům Jiří Psota, jeden z minoritních akcionářů.

Protestující malí akcionáři měli v rukou dva transparenty se stejným motivem, jako dva billboardy, které nechali už o víkendu vyvěsit v Ostravě: pod nápisem Odprašujeme??? uklizečka vysává peníze. Jde o parodii na podobné billboardy s nápisem Odprašujeme, které firma nechala v minulých týdnech rozvěsit, aby propagovala svou nedávno zahájenou ekologickou investici za téměř miliardu korun.

Minoritní akcionářům se nelíbí, že desítky miliard ze zisku firma půjčuje jiným společnostem ve skupině majoritního vlastníka. Před časem tyto půjčky dosahovaly celkem téměř 25 miliard korun, podle vedení firmy však bylo v polovině února přes 11 miliard korun ostravské společnosti vráceno.

Anna Bortlíčková, Právo

nahoru

Ekonomika:

Harley-Davidson přesune v reakci na evropská cla část výroby do Asie a Brazílie

-

dnes 15:21 Americký výrobce Harley-Davidson přesune výrobu svých...

Babišův kritik Rada splatí část dluhu vývozem kejdy

-

dnes 14:17 aktualizováno Zemědělský podnik Agro Jevišovice...

Turecká lira po Erdoganově volebním vítězství posílila

-

dnes 11:37 aktualizováno Turecká lira v pondělí v reakci na...

Dříví po kůrovci zlevnilo, prkna a trámy ne

-

dnes 11:11 Cena surového dříví vytěženého kvůli kůrovci klesá. Za...

Suché a horké počasí urychlilo žně

-

dnes 11:03 Sucho a horko v květnu urychlilo dozrávání obilí o dva...

Důvěra německých podniků v tamní ekonomiku klesá

-

dnes 10:58 aktualizováno Po květnové přestávce dále pokračuje...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů