Finance

EU chce zpět milióny eur za špatně přidělené dotace

16.3.2010 20:46 Evropská unie nařídila vládám členských zemí, aby vrátily celkem 346,5 miliónu eur, tedy v přepočtu 8,8 miliardy korun, z dotací, které dostaly za poslední dekádu neprávem. Přes třetinu z toho má vrátit Řecko. Česka se nařízení netýká.

Po Řecku požaduje komise zpět 132,4 milionu eur kvůli přetrvávajícím nedostatkům ve výkazech o produkci bavlny, olivového oleje, ovoce a zeleniny. Polsko musí vrátit 92 miliónů eur, Španělsko 49 miliónů eur., Británie s Nizozemskem po 18 miliónech.

Komise uvádí, že se chybné platby objevily v řadě oblastí od pěstování ovoce a zeleniny přes produkci suchého krmiva po chybné refundace za export.

Vracet mají prostředky také Belgie, Bulharsko, Dánsko, Estonsko, Finsko i Francie a Německo. V seznamu figurují i Irsko, Itálie, Kypr, Lucembursko, Maďarsko, Portugalsko, Slovensko a Švédsko.

EU v posledních letech udělala v zemědělských subvencích značné škrty. Přesto tyto dotace tvoří kolem 40 procent celkového rozpočtu unie, tedy 55 miliard eur.

Podle AFP se tento konkrétní požadavek Česka sice netýká, ale i zde narůstají pochybnosti o způsobu rozdělování unijních dotací.

gin, ČTK, Právo

nahoru

Finance:

Změna dodavatele energií může přijít draho

-

včera 04:02 Máte u svého dodavatele elektřiny či plynu smlouvu na...

Češi mají malé pojistné limity u odpovědnosti, škody musí hradit i ze svého

-

23.4. 07:52 Podle nového občanského zákoníku mají pozůstalí nárok...

Za opožděné podání přehledu správě sociálního zabezpečení hrozí vysoká pokuta

-

22.4. 03:36 Každá osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ), která v...

Rekonstrukce nájemního bytu má svá pravidla. Řídí se nájemní smlouvou

-

21.4. 19:06 Rekonstruovat nájemní byt nemusí být vždy jednoduché....

Češi bankám věří, pochvalují si především zabezpečení dat

-

20.4. 03:07 Český bankovní sektor se stále těší velké důvěře....

Čeští čtyřicátníci jsou se svou prací spokojeni, každý druhý i s výší mzdy

-

19.4. 04:09 Sedm z deseti českých čtyřicátníků je se svou prací...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby