Kultura

Nejlepší filmové dokumenty budou na internetu k vidění zdarma

11.3.2010 17:09 Filmový portál Docalliancefilms.com letos opět nabídne ke shlédnutí zdarma nejlepší nové dokumentární filmy. Je mezi nimi i nejpopulárnější dokument roku 2009 Vítejte v KLDR! režisérky Lindy Jablonské.

"Od soboty 13. března do neděle 21. března nabízí provozovatelé portálu opět zdarma ke streamování Auto*Mat Martina Marečka, film Občan Havel přikuluje Jana a Adama Novákových, Vítejte v KLDR! režisérky Lindy Jablonské a dvacetiminutovou ukázku ze Zapomenutých transportů do Polska historika a režiséra Lukáše Přibyla, který byl za tento film oceněn Cenou českých filmových kritiků a Českým lvem za nejlepší dokument roku 2009," sdělila Martina Reková z agentury 4press.

Všechny čtyři snímky, které budou na dokumentárním portálu http://docalliancefilms.com zdarma k vidění, již byly uvedeny do kinodistribuce. Patří k oceňovaným dílům, o které je zájem i v zahraničí.

Např. film Vítejte v KLDR! je mrazivým záznamem zájezdu turistů do komunistické Koreje, kde lidé trpí hladem, ale vláda se pro cizince snaží hrát pečlivě připravené divadlo o šťastné zemi.

Sedmadvacet českých turistů prožije program složený z návštěv nejrůznějších „atrakcí“ poskytovaných místní státní turistickou kanceláří. Turisté stráví několik dní v hlavním městě a přilehlých oblastech, navštíví například Dům pionýrů, demilitarizovanou zónu na hranici s Jižní Koreou nebo Muzeum armády. Na film přišlo loni do kin téměř 8 tisíc lidí.

Portál nabízí 350 filmů

Provozovatelé české verze portálu dokumentů nabízí přes 350 dokumentárních i tzv. experimentálních filmů převážně z Evropy, z nichž čtyřicet procent je možné sledovat v českém nebo slovenském jazyce, zbytek je opatřen anglickými titulky. Celoročně jsou filmy k vidění a stažení za drobný poplatek, který se liší od zvoleného formátu a pohybuje se mezi pětadvaceti až sto korunami. Větší podíl z poplatku jde přitom producentům filmu a zbytek částky slouží na provoz portálu.

„Internetová distribuce představuje doplňující článek na cestě filmu od tvůrců k divákovi v pořadí kino, televize, DVD a poté internet,“ říká Jana Ptáčková za dokumentární portál. „K tomu vzniká řada dokumentů, které se nedostanou do kinodistribuce, někdy ani do televize, tady fungujeme jako distribuční kanál rovnou my,“ doplňuje Ptáčková.

Stanislav Dvořák, Novinky

nahoru

Kultura:

Budař a Huba jako Masaryk a Čapek v novém historickém snímku

-

dnes 17:46 Ve čtvrtek padla první klapka historického filmu Hovory...

Služebnice je zpět. Sci-fi dystopie pokračuje druhou řadou

-

dnes 16:56 Americká série Příběh služebnice, odehrávající se v...

Češi nechtějí platit za filmy z internetu, často je problém i s češtinou

-

dnes 14:55 Filmy a seriály na internetových televizích vynášejí ve...

Letní shakespearovské slavnosti od června

-

dnes 12:14 Letní shakespearovské slavnosti 2018 zahájí 26. června...

Kdo bude hrát nepřítele Ameriky Weinsteina? Film už se chystá

-

dnes 10:42 Film o Harveym Weinsteinovi je na cestě. Producent,...

Saxofonista skupiny Spolektiv Antonín Vidlák: Doufám, že je naše hudba stále dost nápaditá a pestrá

-

dnes 09:26 Jihočeská skupina Spolektiv si v dubnu připomíná třicet...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby