Kultura

V ČR konečně zahrají Toots & the Maytals, "Rolling Stones reggae hudby"

9.3.2010 16:29 Na festivalu RealBeat Reggae Ethnic Session (1.-3.7. 2010) v Žizníkově u České Lípy zahrají jamajské legendy Toots & the Maytals, na které čeští fandové čekali hodně dlouho a jejichž koncert byl už jednou zrušen. Skupina, která je na scéně zhruba půl století, by se dala označit za Rolling Stones reggae hudby. Ovlivnili řadu slavných muzikantů od Erika Claptona po Amy Winehousovou a díky jejich hitu Do They Reggay! získalo reggae jméno.

Toots & the Maytals začínali v 60. letech na Jamajce a dosud drží tamní rekord s třiceti hity v hitparádě. Tehdy vznikaly slavné písně jako Monkey Man (viz Amy Winehousová), Pressure Drop, Sweet & Dandy, Pomps & Pride či 54-46 Was My Number.

Počátkem 70. let podepsali kontrakt s proslulým britským hudebním nakladatelstvím Island Records, které vydávalo i Boba Marleyho. Brzy se z nich staly světově známé hvězdy. Jejich písně předělávali Clash či The Specials a sám frontman "Toots" Hibbert je také znám zajímavými coververzemi soulových standardů.

Svého času se mu přezdívalo ‘jamajský James Brown‘ a letos bude mít konečně české publikum možnost okusit jeho show naživo.

Lístky na festival jsou za 400 korun do konce dubna, do konce května za 450 korun a za 500 korun do 1. července v síti ticketportal.cz a na terminálech Sazky.

Audio
 
Stanislav Dvořák, Novinky

nahoru

Kultura:

Skupina Vesna v duetu s Vojtěchem Dykem Láska z Kateřinic

-

včera 19:00 Video: Česká dívčí kapela Vesna, v jejímž čele stojí...

Ostrava má sochu Věry Špinarové, ne všem se líbí

-

včera 15:44 V Husově sadu v historickém centru Ostravy v úterý...

Das Filmfest zahájí tragikomedie Mackie Messer

-

včera 14:31 V pražských kinech Lucerna a Atlas začne ve středu 17....

RECENZE: Třetí řada seriálu Labyrint zklamala

-

včera 14:01 Zájem diváků vede televize většinou k tomu, aby z...

Kapela Málem Králem se vyzpívává z vlastní lenosti

-

včera 12:00 Video: Skupina Málem Králem vydala poslední skladbu...

Skladatel Hans Zimmer: Na představení není nic sentimentálního

-

včera 10:58 Milovníci filmové hudby se mohou těšit na koncert The...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů