Věda a školy

Mendelova univerzita nabídne svatby mezi orchidejemi v uzavřené botanické zahradě

8.3.2010 10:00 Mendelova univerzita nedávno kvůli vandalismu a krádežím uzavřela veřejnosti své arboretum a botanickou zahradu v Černých Polích nedaleko centra Brna. Nyní se rozhodla, že v areálu nově umožní alespoň svatební obřady.

Dvanáctihektarová zahrada je uzavřena pro veřejnost, a tím je zaručeno plné soukromí svatebních hostů, řekla mluvčí školy Kateřina Brettschneiderová. Se svatbami se počítá v období od května do září. Mohou se konat pod širým nebem, v případě horšího počasí lze využít vnitřní prostory arboreta. Pronájem stojí 5000 korun.

Uzavření zahrady si podle Brettschneiderové vynutilo nevhodné chování některých návštěvníků. "Poškozovali zeleň, znečišťovali zahradu, někdy se chovali hrubě k našim pracovníkům," uvedla mluvčí. V zahradě je mnoho botanických rarit. Zajistit účinnou ostrahu členitého prostoru plného zeleně není v silách univerzity. Někdo by musel stát na každých 100 metrech, míní mluvčí.

Prohlídky zahrady jsou v současnosti možné jen na objednávku a při dnech otevřených dveří, které se konají například od 13. do 15. března. Milovníci přírody se mohou těšit například na desítky rozkvetlých orchidejí ve sklenících. "Právě v těchto dnech jsou orchideje nejkrásnější," uvedla Brettschneiderová.

Orchideje patří k pýše univerzity. V únoru získala na mezinárodní výstavě orchidejí ve Vídni v konkurenci 20 evropských sbírek čtyři medaile.

ČTK

nahoru

Věda a školy:

Brněnští výzkumníci vyvíjejí přístroj bez radiace, který by mohl nahradit mamograf

-

dnes 12:09 Přesněji a bez radiace, tak by měl fungovat nový...

Etická výchova ve školách? Děti často neumějí ani poděkovat

-

dnes 11:19 Když začali prvňáčci chodit do základní školy na...

Děti mají více energie než vytrvalostní sportovci, zjistila studie

-

dnes 10:21 Vědci zjistili, že děti mají více energie než...

Britskému chlapci transplantovali pět orgánů, aby mohl jíst

-

včera 23:00 Video: Pět orgánů při jediné operaci transplantovali...

Vědci si lámou hlavu nad záhadnými kruhy v Arktidě

-

včera 20:15 Výzkumné letadlo, které už deset let pro NASA mapuje...

Blíží se zápisy do mateřských škol, na místo mají nově nárok i tříleté děti

-

včera 15:39 Zápisy do mateřských škol letos začnou ve středu 2....Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby