Věda a školy

Mendelova univerzita nabídne svatby mezi orchidejemi v uzavřené botanické zahradě

8.3.2010 10:00 Mendelova univerzita nedávno kvůli vandalismu a krádežím uzavřela veřejnosti své arboretum a botanickou zahradu v Černých Polích nedaleko centra Brna. Nyní se rozhodla, že v areálu nově umožní alespoň svatební obřady.

Dvanáctihektarová zahrada je uzavřena pro veřejnost, a tím je zaručeno plné soukromí svatebních hostů, řekla mluvčí školy Kateřina Brettschneiderová. Se svatbami se počítá v období od května do září. Mohou se konat pod širým nebem, v případě horšího počasí lze využít vnitřní prostory arboreta. Pronájem stojí 5000 korun.

Uzavření zahrady si podle Brettschneiderové vynutilo nevhodné chování některých návštěvníků. "Poškozovali zeleň, znečišťovali zahradu, někdy se chovali hrubě k našim pracovníkům," uvedla mluvčí. V zahradě je mnoho botanických rarit. Zajistit účinnou ostrahu členitého prostoru plného zeleně není v silách univerzity. Někdo by musel stát na každých 100 metrech, míní mluvčí.

Prohlídky zahrady jsou v současnosti možné jen na objednávku a při dnech otevřených dveří, které se konají například od 13. do 15. března. Milovníci přírody se mohou těšit například na desítky rozkvetlých orchidejí ve sklenících. "Právě v těchto dnech jsou orchideje nejkrásnější," uvedla Brettschneiderová.

Orchideje patří k pýše univerzity. V únoru získala na mezinárodní výstavě orchidejí ve Vídni v konkurenci 20 evropských sbírek čtyři medaile.

ČTK

nahoru

Věda a školy:

Vědci konečně vědí, jak se rozmnožují pavouci

-

včera 17:37 Mnozí se jich štítí, jsou přitom téměř všude a drtivé...

Z Bajkonuru odstartovala kosmická loď s novými členy posádky ISS

-

včera 08:36 Z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu v neděli...

Skrblík jménem Rašín

-

včera 03:30 Pátek 5. ledna 1923 byl mlhavý a studený. Ministr...

Cenu za nejlepší technický projekt získala vodní elektrárna s vírovou turbínou z VUT

-

15.12. 14:20 Cenu Inženýrské akademie za realizovaný technický...

Asteroid Oumuamua nadále mlčí

-

15.12. 09:09 Vědci zatím nezachytili žádné technologické signály...

Evropské rostliny jsou tvrdí kolonizátoři, prokázali vědci

-

15.12. 08:07 Evropské rostliny jsou kolonizátoři, kterým se již...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby