Domácí

Dušek půjde vysvětlovat své výroky o homosexuálech, omlouvat se ale nechce

obrazek

Odborový předák Jaromír Dušek (nahoře vlevo) a předseda Odborového svazu dopravy Luboš Pomajbík (nahoře vpravo) sledují z galerie mimořádné jednání Poslanecké sněmovny.

FOTO: Jan Třeštík, ČTK

7.3.2010 16:26 (aktualizováno: 7.3.2010 19:48) Odboroví předáci se distancují od sobotních výroků svého kolegy Jaromíra Duška. Ten řekl, že ministerstvo dopravy ovládá klan homosexuálů. Vyvolal tím ostré reakce politiků i zástupců sexuálních menšin.

Duška kritizoval předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Milan Štěch. Předseda odborového svazu dopravy Luboš Pomajbík řekl, že by Dušek za odbory neměl jednat. Na pondělí svolal  schůzku, na které bude Dušek svá slova vysvětlovat.

"Na ministerstvu dopravy je těch homosexuálů natahanejch tak dvacet a ve vedení drah tak třicet a tihle lidé absolutně ovládají České dráhy. To mi věřte. Já tam chci založit spolek čtyřprocentní menšiny heterosexuálů, abychom měli rovné příležitosti,“ prohlásil odborářský boss Dušek v sobotním rozhovoru pro Lidové noviny.

Omlouvat se nechce

ČMKOS Duška vyzvala, aby se za výroky omluvil. Ten to ale dělat nehodlá. To, co řekl, je prý pravda, a svá slova myslel v žertu.

Pomajbík rádiu Impuls řekl, že Duškovo vyjádření je nešťastné a komplikuje situaci. Dodal, že Dušek musí vše vysvětlit osobně. Dušek ale v TV Nova řekl, že pokud se na jednání bude řešit něco jiného než danění benefitů, nepřijde na něj.

Dušek je šéfem Svazu odborářů služeb a dopravy, ta je součástí Koalice dopravních odborových svazů, která nyní protestuje proti zdanění zaměstnaneckých benefitů. Premiér Jan Fischer řekl, že odboráři se musí od výroků distancovat. Dušek se prý zdiskreditoval a musí se omluvit a svá slova vzít zpět, aby ho premiér považoval za osobu, s níž je možné dál jednat.

Novinky, ČTK

nahoru

Domácí:

Před ruskou ambasádou v Praze demonstrovaly stovky lidí proti invazivní politice Kremlu

-

včera 19:04 Video: aktualizováno V předvečer 50. výročí invaze...

Dostihová závodiště chtějí peníze od státu. V sázkách se točí desítky miliónů

-

včera 18:58 Průlom ve financování dostihových areálů v Česku se...

Anglický student fotil v roce 1968 v Praze okupaci, snímky ukázal až teď

-

včera 17:49 Chris Rooney z Liverpoolu se do Prahy vypravil v srpnu...

Drahoš by jako senátor chtěl řešit dopravu v Praze

-

včera 16:12 Hledejme lidi, se kterými se shodneme, podpořme...

Pardubická nemocnice zruší tendr za 260 miliónů. Je podezření, že se účastníci domluvili

-

včera 13:36 Nemocnice Pardubického kraje zruší veřejnou zakázku na...

Po dvouměsíčním patu počítá ČSSD pro resort zahraničí dál s Pochem

-

včera 11:51 Spekulace médií, že vicepremiér a šéf ČSSD Jan Hamáček...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů