Krimi

Policie zadržela na autobusovém nádraží na Florenci hledaného Argentince

4.3.2010 11:24 (aktualizováno: 4.3.2010 11:44) Pražští policisté zadrželi ve čtvrtek brzy ráno na autobusovém nádraží na Florenci mezinárodně hledaného muže. Stalo se tak na základě žádosti Národní centrály Sirene.

„Na Argentince vydala vídeňská prokuratura evropský zatýkací rozkaz pro řadu trestných činů. Mimo jiné se dopouštěl i podvodů. Hrozí mu trest odnětí svobody až deset let,“ řekla mluvčí policejního prezidia Dagmar Bednarčíková.

Podvodník mimo jiné přetáčel tachometry u vozidel a vybíral zálohy na neexistující auta. "Hledanému nepomohlo ani to, že se prokazoval doklady na jinou identitu. V Schengenském informačním systému byla uvedena všechna jeho falešná jména," doplnila Bednarčíková.

Avízo od rakouských policistů

Policisté měli před zásahem informace z rakouské pobočky Sirene o cestě hledaného muže do Česka. Měl cestovat mezinárodní autobusovou linkou ze Španělska. Tuto informaci nebylo ale možné nikde potvrdit.

Ani české zastoupení dané firmy a autobusové nádraží na Florenci nemělo o existenci této linky žádné informace. Policisté z české centrály Sirene si proto vyžádali spolupráci policejních a celních útvarů podél dálnice D5, aby se autobus pokud možno zadržel ještě mimo Prahu.

Autobusové terminály pod dohledem

V Praze pak policie střežila v kritickou dobu všechny v úvahu připadající autobusové terminály. Vzhledem k tomu, že nebyla jasná ani trasa linky, policisté spolupracovali i s německými kolegy.

Autobus s hledaným projel i německým územím. Ani zvýšené německé kontroly u české hranice hledanou osobu nezachytily. Policisté nakonec muže zadrželi v Praze.

Petr Nový, Novinky

nahoru

Krimi:

Manželé s půlročním miminkem se v Praze přiotrávili oxidem uhelnatým

-

včera 17:54 Video: Tříčlenná rodina se v sobotu odpoledne...

Na Klatovsku se čelně srazila osobní auta, čtyři zranění z toho dvě děti

-

včera 16:29 Video: Dvě osobní auta se čelně střetla v sobotu...

Mladík s atrapou bomby přepadl v Praze banku, odnesl si několik desítek tisíc

-

včera 15:16 V pátek odpoledne vyrazili policisté i pyrotechnik do...

Při požáru dřevěné chaty na Děčínsku zemřel muž

-

včera 14:38 Při požáru dřevěného domku v Srbské Kamenici na...

Policie začala s výslechy v kauze Čapí hnízdo

-

včera 13:45 Vyšetřovatel pražské kriminálky Pavel Nevtípil tento...

Zadržení migranti na Plzeňsku skončí v uprchlickém zařízení, řidiče stíhá policie

-

včera 11:40 Video: Celkem 35 cizinců včetně 13 děti, které v pátek...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby