Krimi

Policie zadržela na autobusovém nádraží na Florenci hledaného Argentince

4.3.2010 11:24 (aktualizováno: 4.3.2010 11:44) Pražští policisté zadrželi ve čtvrtek brzy ráno na autobusovém nádraží na Florenci mezinárodně hledaného muže. Stalo se tak na základě žádosti Národní centrály Sirene.

„Na Argentince vydala vídeňská prokuratura evropský zatýkací rozkaz pro řadu trestných činů. Mimo jiné se dopouštěl i podvodů. Hrozí mu trest odnětí svobody až deset let,“ řekla mluvčí policejního prezidia Dagmar Bednarčíková.

Podvodník mimo jiné přetáčel tachometry u vozidel a vybíral zálohy na neexistující auta. "Hledanému nepomohlo ani to, že se prokazoval doklady na jinou identitu. V Schengenském informačním systému byla uvedena všechna jeho falešná jména," doplnila Bednarčíková.

Avízo od rakouských policistů

Policisté měli před zásahem informace z rakouské pobočky Sirene o cestě hledaného muže do Česka. Měl cestovat mezinárodní autobusovou linkou ze Španělska. Tuto informaci nebylo ale možné nikde potvrdit.

Ani české zastoupení dané firmy a autobusové nádraží na Florenci nemělo o existenci této linky žádné informace. Policisté z české centrály Sirene si proto vyžádali spolupráci policejních a celních útvarů podél dálnice D5, aby se autobus pokud možno zadržel ještě mimo Prahu.

Autobusové terminály pod dohledem

V Praze pak policie střežila v kritickou dobu všechny v úvahu připadající autobusové terminály. Vzhledem k tomu, že nebyla jasná ani trasa linky, policisté spolupracovali i s německými kolegy.

Autobus s hledaným projel i německým územím. Ani zvýšené německé kontroly u české hranice hledanou osobu nezachytily. Policisté nakonec muže zadrželi v Praze.

Petr Nový, Novinky

nahoru

Krimi:

V lese u Prahy spadl do jámy kůň, hasiči k němu museli pěšky

-

dnes 21:29 Video: V lese mezi Měchenicemi a Klíncem v okrese...

V Plzni našli Vietnamce s useknutou rukou, podle svědků ji měl u sebe v pytli

-

dnes 20:26 Video: aktualizováno Plzeňská policie dostala ve...

Na nádraží v Berouně shořela lokomotiva

-

dnes 19:31 aktualizováno Na nádraží v Berouně hořela elektrická...

Znásilnil ženu, pak se ji pokusil utopit a uškrtit. Odsedí si 16 let

-

dnes 15:09 Video: aktualizováno Nejprve žádal po ženě sex, pak se...

Věřila jsem, že je to otec druhé dívky, vypověděla zdrcená matka k tragédii v Doubici

-

dnes 15:03 Video: U středečního soudu řešícího loňskou tragédii v...

Zběsilá honička s policisty na Jičínsku skončila nehodou. Řidič utekl

-

dnes 14:56 Video: Policie pátrá po neznámém řidiči, který v neděli...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů