Domácí

TOP 09 nasadí v Praze do boje o senátorská křesla Moldana a Štětinu

3.3.2010 11:58 Dva současní senátoři Bedřich Moldan a Jaromír Štetina budou v podzimních volbách do horní komory parlamentu kandidovat za TOP 09. Předsednictvo strany to doporučilo výkonnému výboru. Oba budou kandidovat v pražských obvodech.

Zatímco ekologický expert a bývalý ministr životního prostředí Moldan, který v Senátu doposud zasedal za občanské demokraty a kutnohorský region, se bude ucházet o hlasy voličů na Praze 6 , Štětina hodlá obhajovat svůj mandát v desátém obvodu.

"Mám dojem, že byli zvoleni kandidáti, kteří opravdu reprezentují svůj region a nikoliv kandidáti nadiktovaní shora,“ okomentoval rozhodnutí předsednictva i obou mužů předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg.

"Jsem velmi poctěn, že budu kandidovat v obvodu, kde žiji od svých studentských let a k němuž mám vřelý osobní vztah," uvedl Moldan, který je v oboru ochrany životního prostředí profesorem Karlovy univerzity.

ODS na Moldanovo místo v kutnohorském regionu nominovala stávající místopředsedkyni Sněmovny a partnerku předsedy Mirka Topolánka Lucii Talmanovou.

Štětina, který se do povědomí širší veřejnosti zapsal jako novinář působící v oblastech válečných konfliktů, se přiznal, že bude za stranu kandidovat i proto, že se cítí osloven jejím zahraničně-politickým programem.

V poslední době se Štětina snaží dokázat nezákonnost KSČM.

jas, Novinky

nahoru

Domácí:

Přichází babí léto s teplotami kolem 22 stupňů

-

dnes 10:02 Dny plné slunce a teploty nad 20 stupňů předpovídají...

Zástavba u Masarykova nádraží může být větší

-

dnes 05:31 Zastupitelé hlavního města v minulých dnech potvrdili...

Obrana chce nový tryskáč do vládní letky. Minimálně za miliardu

-

dnes 04:46 Armádní flotila strojů tzv. vládní letky se bude...

Čeští politici ocenili výhru Merkelové, podle Babiše vyhrála AfD

-

včera 21:42 Čeští politici včetně premiéra Bohuslava Sobotky...

Zemanovy výroky jsou na hraně nátlaku, řekl ÚS k Rathově stížnosti, kterou ale zamítl

-

včera 19:26 Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost, v níž bývalý...

Armáda po incidentu na Letné zrušila seskoky parašutistů, oznámil Stropnický

-

včera 14:35 Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) v pořadu Otázky...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby