Domácí

TOP 09 nasadí v Praze do boje o senátorská křesla Moldana a Štětinu

3.3.2010 11:58 Dva současní senátoři Bedřich Moldan a Jaromír Štetina budou v podzimních volbách do horní komory parlamentu kandidovat za TOP 09. Předsednictvo strany to doporučilo výkonnému výboru. Oba budou kandidovat v pražských obvodech.

Zatímco ekologický expert a bývalý ministr životního prostředí Moldan, který v Senátu doposud zasedal za občanské demokraty a kutnohorský region, se bude ucházet o hlasy voličů na Praze 6 , Štětina hodlá obhajovat svůj mandát v desátém obvodu.

"Mám dojem, že byli zvoleni kandidáti, kteří opravdu reprezentují svůj region a nikoliv kandidáti nadiktovaní shora,“ okomentoval rozhodnutí předsednictva i obou mužů předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg.

"Jsem velmi poctěn, že budu kandidovat v obvodu, kde žiji od svých studentských let a k němuž mám vřelý osobní vztah," uvedl Moldan, který je v oboru ochrany životního prostředí profesorem Karlovy univerzity.

ODS na Moldanovo místo v kutnohorském regionu nominovala stávající místopředsedkyni Sněmovny a partnerku předsedy Mirka Topolánka Lucii Talmanovou.

Štětina, který se do povědomí širší veřejnosti zapsal jako novinář působící v oblastech válečných konfliktů, se přiznal, že bude za stranu kandidovat i proto, že se cítí osloven jejím zahraničně-politickým programem.

V poslední době se Štětina snaží dokázat nezákonnost KSČM.

jas, Novinky

nahoru

Domácí:

Advokát navrhl zneplatnit referendum o stavbě repliky Vřídelní kolonády ve Varech

-

včera 20:29 Karlovarský advokát Ronald Němec podal u Krajského...

Sotva se dálnice D1 rozjela, už zase stála. Nehody a sníh zastavily provoz na Vysočině

-

včera 19:37 aktualizováno Problémy kvůli počasí na dálnici D1 na...

Vláda má odmítnout přerozdělování migrantů, rozhodla Sněmovna

-

včera 18:56 aktualizováno Vláda by při projednávání unijní...

Drahoš dostal do druhého kola milióny, Zemanovi zatím účet nenarostl

-

včera 18:37 Na financování druhého kola kampaně už dostal jeden ze...

Zeman tento týden nestihne přijmout demisi vlády, na Babiše nemá čas

-

včera 16:35 aktualizováno Prezident Miloš Zeman nemá tento týden...

Komunista Ondráček nebude v čele komise pro kontrolu GIBS

-

včera 14:35 aktualizováno Sněmovna do čela komise pro kontrolu...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby