Ekonomika

Kontrola práce našla v Hyundai nedostatky

obrazek

FOTO: Anna Bortlíčková, Právo

22.2.2010 15:18 Hned několik závad odhalila kontrola Oblastního inspektorátu práce pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj (OIP) v automobilce Hyundai v Nošovicích na Frýdecko-Místecku. Inspekce se zaměřila na pracovní podmínky včetně přesčasů, za jejich porušení hrozí firmě správní řízení.

Vedoucí inspektorka OIP Václava Kociánová potvrdila, že v automobilce bylo zjištěno hned několik nedostatků, například některé předpisy k zajištění bezpečnosti práce či bezpečnosti provozu vyhrazených technických zařízení.

„Jedná se o nedostatečně zpracované provozní předpisy pro různá zařízení, nedostatečné školení zaměstnanců z právních a ostatních předpisů, závady v oblasti organizace práce, závady v oblasti prevence rizik, nebyly dodrženy stanovené podmínky pro nařízení práce přesčas, nebyly dodrženy povinnosti kontroly zdravotní způsobilosti při vzniku pracovního poměru a při práci v noci, ve firmě byla celkově špatná komunikace se základní odborovou organizací,“ vyjmenovala nedostatky Václava Kociánová, vedoucí inspektorka OIP.

Společnost má nyní 10 dní na požádání o přezkoumání protokolu z kontroly. Termíny k jejich odstranění inspektorát stanoví až po uplynutí lhůty. Teprve poté může začít správní řízení.

Čtyřdenní kontrolu zahájil inspektorát ve firmě 26. ledna. „Inspektoři se zaměřili na pracovní vztahy a podmínky, bezpečnost práce a bezpečnost vyhrazených technických zařízení,“ informovala Kociánová.

Zaměstnanci protestovali

Kvůli nespojenosti s pracovními podmínkami, především často nařizovanými přesčasy, loni 2. prosince na 400 zaměstnanců automobilky přerušilo na hodinu přesčasovou práci. Odbory pak vyhlásily stávkovou pohotovost. Nakonec se vedení automobilky s odboráři dohodlo na řešení jejich klíčových požadavků a odbory 15. prosince stávkovou pohotovost zrušily. [celá zpráva]

Pavel Karban, Právo

nahoru

Ekonomika:

Trump stupňuje obchodní válku, plánuje uvalit clo na další čínské zboží

-

dnes 06:10 Americký prezident Donald Trump požádal Úřad obchodního...

Audi dočasně povede dosavadní šéf prodeje

-

včera 14:55 aktualizováno Dozorčí rada Audi podle informací DPA...

Prazdroj rozšířil výrobu o třetinu, očekává růst exportu do Asie

-

včera 13:44 Video: Plzeňský Prazdroj rozšířil výrobu svého...

ČNB nezákonně odebrala licenci záložně WPB Capital, rozhodl soud

-

včera 12:40 Česká národní banka pochybila, když v roce 2014...

Nejabsurdnější výlukou z pojištění je zanedbání povinnosti pojištěného

-

včera 11:49 Zanedbání povinnosti pojištěného se stalo historicky...

Němci zadrželi šéfa automobilky Audi

-

včera 11:06 aktualizováno Šéf německé automobilky Audi ze skupiny...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů