Ekonomika

Kontrola práce našla v Hyundai nedostatky

obrazek

FOTO: Anna Bortlíčková, Právo

22.2.2010 15:18 Hned několik závad odhalila kontrola Oblastního inspektorátu práce pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj (OIP) v automobilce Hyundai v Nošovicích na Frýdecko-Místecku. Inspekce se zaměřila na pracovní podmínky včetně přesčasů, za jejich porušení hrozí firmě správní řízení.

Vedoucí inspektorka OIP Václava Kociánová potvrdila, že v automobilce bylo zjištěno hned několik nedostatků, například některé předpisy k zajištění bezpečnosti práce či bezpečnosti provozu vyhrazených technických zařízení.

„Jedná se o nedostatečně zpracované provozní předpisy pro různá zařízení, nedostatečné školení zaměstnanců z právních a ostatních předpisů, závady v oblasti organizace práce, závady v oblasti prevence rizik, nebyly dodrženy stanovené podmínky pro nařízení práce přesčas, nebyly dodrženy povinnosti kontroly zdravotní způsobilosti při vzniku pracovního poměru a při práci v noci, ve firmě byla celkově špatná komunikace se základní odborovou organizací,“ vyjmenovala nedostatky Václava Kociánová, vedoucí inspektorka OIP.

Společnost má nyní 10 dní na požádání o přezkoumání protokolu z kontroly. Termíny k jejich odstranění inspektorát stanoví až po uplynutí lhůty. Teprve poté může začít správní řízení.

Čtyřdenní kontrolu zahájil inspektorát ve firmě 26. ledna. „Inspektoři se zaměřili na pracovní vztahy a podmínky, bezpečnost práce a bezpečnost vyhrazených technických zařízení,“ informovala Kociánová.

Zaměstnanci protestovali

Kvůli nespojenosti s pracovními podmínkami, především často nařizovanými přesčasy, loni 2. prosince na 400 zaměstnanců automobilky přerušilo na hodinu přesčasovou práci. Odbory pak vyhlásily stávkovou pohotovost. Nakonec se vedení automobilky s odboráři dohodlo na řešení jejich klíčových požadavků a odbory 15. prosince stávkovou pohotovost zrušily. [celá zpráva]

Pavel Karban, Právo

nahoru

Ekonomika:

Přes 83 procent restaurací KFC v Británii muselo zavřít. Došla jim kuřata

-

dnes 18:57 Řetězec restaurací rychlého občerstvení KFC musel ve...

Silničáři zavřeli podpíraný most u Černé Hory. Musí ho strhnout

-

dnes 14:35 Video: aktualizováno Ani do začátku jara nevydržel...

Restaurace v Brně ignorovala zákon o EET, zavřeli ji

-

dnes 13:31 Berní úředníci v pondělí dopoledne uzavřeli restauraci...

Škoda začíná vyrábět kodiaq i v Rusku

-

dnes 12:54 Automobilka Škoda Auto zahajuje v Rusku výrobu...

Babišova vláda jde u změn důchodů proti rozhodnutí Ústavního soudu

-

dnes 12:36 Ministerstvo práce navrhuje reformu důchodů, která má...

ECB pozastavila platby velké lotyšské banky

-

dnes 10:13 Evropská centrální banka pozastavila platby lotyšské...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby