Ekonomika

Počet firem v insolvenci loni v ČR stoupl o více než polovinu

obrazek

Profimedia.cz

22.2.2010 15:36 Hospodářská krize zvýšila v roce 2009 počet insolvencí ve střední a východní Evropě meziročně o 40 procent na 47 000. Vyplývá to z informací společnosti Creditreform. V Česku loni počet firem v insolvenci stoupl o 57 procent na 4570. V západní Evropě se počet insolvencí proti předchozímu roku zvýšil o 22 procent na 185 000.

Ve Španělsku se počet insolvencí během jednoho roku téměř zdvojnásobil. Bylo tam zaregistrováno celkem 4900 případů, což je o 94 procent více než v roce 2008. Následuje Irsko s nárůstem o 81 procent, Nizozemsko s 53 procenty a Dánsko se zvýšením o 51 procent. Pod hodnotou průměrné míry nárůstu insolvencí zůstal počet případů v Rakousku (8,5 procenta), Belgii (11 procent), Francii (12 procent) a Německu (16 procent).

Ze zemí střední a východní Evropy je situace nejhorší v Lotyšsku a Litvě. Česká republika je na třetím místě. V absolutních číslech byl nejvyšší počet insolvencí v Rumunsku a v Maďarsku, což představuje 79 procent z celkového počtu insolvencí sledovaných zemí střední a východní Evropy. Tato čísla jsou ovšem ovlivněna metodikou vykazování - zahrnutím likvidací.

ČTK

nahoru

Ekonomika:

Stříbro posvětilo polygon pro auta bez řidiče, má přitáhnout špičkové vývojáře

-

dnes 12:51 Zastupitelé Stříbra na Tachovsku schválili projekt...

Analytici: Ruská ekonomika je stabilizovaný pacient. Nutné reformy od Putina nečekejme

-

dnes 10:58 Již čtvrté zvolení Vladimira Putina do úřadu prezidenta...

Nezavádějte cla, vyzývají Trumpa zástupci podniků

-

dnes 10:53 Celkem 45 amerických obchodních asociací přidalo svůj...

Zisk ruské Rosněfti se více než zdvojnásobil

-

dnes 10:49 Čistý zisk největšího ruského producenta ropy Rosněfť...

Nabídka Řecka nezaujala. O největšího operátora v zemi nemá nikdo zájem

-

dnes 07:48 Řecko neobdrželo žádnou nabídku na minoritní podíl v...

Rusnok: Česká ekonomika roste rychleji, než je zdrávo

-

včera 15:37 Ekonomika České republiky roste o něco rychleji, než...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby