Koktejl

Nejmenší muž na světě jede kvůli uznání rekordu do Evropy

obrazek

Malý vzrůst nebrání Khagendrovi ve smyslu pro humor.

Profimedia.cz

21.2.2010 17:31 Nepálec Khágendra Thapa Magar, který s "výškou" 56 centimetrů aspiruje na zápis do Guinnessovy knihy rekordů jako nejmenší muž na světě, kvůli ověření a uznání tohoto titulu nyní cestuje do Evropy. Informuje o tom v neděli agentura AP.

Mužík o zápis redakci Guinnessovy knihy se sídlem v Londýně požádal loni krátce po dosažení 18 let věku. Prý ale nedostal žádnou odpověď.

Magarova rodina prvně žádala o zápis už když bylo chlapci 14 let, ale byla odmítnuta kvůli nízkému věku a možnosti, že by mohl ještě růst. Nepálští lékaři podle rodiny nebyli s to říci, proč je chlapec tak malý.

"Jedeme do Itálie, abychom se pokusili nechat zapsat jeho jméno do Guinnessovy knihy rekordů," vysvětlil mladíkův otec Rup Bahádur Thapa Magar před odjezdem z Káthmándú. Mají v plánu vystoupit v pořadu italské televize, kde chtějí o svém úsilí hovořit.

V současnosti drží rekord nejmenšího člověka na světě Číňan Che Pching-pching, který měří 73 centimetrů. Absolutním rekordmanem je zatím podle Guinnessovy knihy Gul Mohammed z indického Dillí, který měřil pouze 57 centimetrů. Zemřel v roce 1997 ve věku 40 let.

ČTK

nahoru

Koktejl:

Štěněti zachránila život unikátní operace

-

dnes 13:04 Video: Veterinářům ze státní Texas A&M University ve...

Skotský útulek si hýčká „plešatého” ježka bez bodlin

-

dnes 09:27 Video: Nedaleko Glasgow leží útulek Hessilhead Wildlife...

Kanaďanka zkusila v hotelu ubytovat svého koně a uspěla

-

dnes 03:00 Video: Lindsey Partridgeová z kanadského Ontaria...

Med Letiště Praha sbírá zlaté medaile

-

včera 16:35 Hned dvě zlaté medaile získal med z produkce včelstev...

Těhotnou ženu poslali z nemocnice třikrát domů, nakonec porodila u silnice

-

včera 14:17 Šestadvacetiletá Lydia Kirková z australského...

Matka se synem se ztratili v divočině. Přežili díky televiznímu pořadu

-

včera 08:44 Měl to být běžný výlet. Australanka Michelle...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby