Krimi

Za tragickou dopravní nehodu soud policistu potrestal podmínkou

18.2.2010 14:13 (aktualizováno: 18.2.2010 15:18) Kladenský okresní soud uložil ve čtvrtek policistovi obžalovanému kvůli loňské nehodě v centru Kladna podmíněný trest. Služební vůz se při jízdě se zapnutými majáky srazil s osobním vozem řízeným řidičkou.

Řidička vozu utrpěla těžké zranění, kterému později v nemocnici podlehla. Policista za volantem podle soudce nedbal zvýšené opatrnosti. Zraněni byli dva spolujezdci v policejním autě.

Za ublížení na zdraví soud muži uložil 22 měsíců s podmíněným odkladem na tři roky a zákaz řízení motorových vozidel na pět let. Policista podle soudu nedbal zvýšené opatrnosti, když vjížděl do křižovatky na červenou.

Podle znalců jel krátce před střetem sedmdesátikilometrovou rychlostí. Řidička vjížděla do křižovatky rychlostí kolem 25 kilometrů v hodině a na reakci měla 1,5 sekundy.

"Neměla žádnou šanci nehodě zabránit," uvedl soudce Roman Lada. Pokud jde o rozsudek, podle Lady jde o výchovný trest a nebylo by na místě muže posílat do vězení. Zatímco obžalovaný si ponechal lhůtu na případné odvolání, státní zástupce je s verdiktem spokojen.

Událost se stala loni v dubnu na křižovatce ulic Cyrila Boudy a Petra Bezruče. Policisté pospíchali ke kontrole objektu do 20 kilometrů vzdálené obce. Zapnout výstražné znamení jim nařídil velitel, podle žalobce bylo jeho použití v pořádku.

Horší už to ale bylo s tím, jak policista při řízení vozu sledoval provoz kolem sebe a vyhodnocoval případná rizika. Podle Lady si ani nepamatoval, zda do křižovatky vjel na zelenou, či červenou.

Petr Nový, Novinky, ČTK

nahoru

Krimi:

Cyklistce hrozil stříkačkou, znásilnil ji a okradl. Policie hledá svědky

-

včera 18:24 Ostravští policisté pátrají po muži, který v úterý...

Cizinci, kteří zmlátili číšníka, kvapně opustili hotel už v neděli

-

včera 17:12 Sedm Nizozemců, kteří zmlátili číšníka, bydlelo v...

Policie obvinila 22 lidí v kauze ČKD Praha DIZ, škoda je až 850 miliónů

-

včera 14:39 aktualizováno Policie v úterý obvinila 22 lidí ze...

Soud počtvrté zprostil náměstka ústeckého hejtmana viny za smrtelnou nehodu

-

včera 14:36 Mostecký okresní soud se v úterý počtvrté zabýval...

Cizinec hodil mladíkovi v Rychnově do obličeje láhev, vážně ho zranil

-

včera 14:35 Pětadvacetiletý cizinec napadl v noci na neděli krátce...

Falešné kontrolorky se místo na karmu zaměřily na peněženku, 95letou důchodkyni okradly o deset tisíc

-

včera 14:11 O deset tisíc korun okradly dvě ženy v pondělí 23....



Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby