Krimi

Za tragickou dopravní nehodu soud policistu potrestal podmínkou

18.2.2010 14:13 (aktualizováno: 18.2.2010 15:18) Kladenský okresní soud uložil ve čtvrtek policistovi obžalovanému kvůli loňské nehodě v centru Kladna podmíněný trest. Služební vůz se při jízdě se zapnutými majáky srazil s osobním vozem řízeným řidičkou.

Řidička vozu utrpěla těžké zranění, kterému později v nemocnici podlehla. Policista za volantem podle soudce nedbal zvýšené opatrnosti. Zraněni byli dva spolujezdci v policejním autě.

Za ublížení na zdraví soud muži uložil 22 měsíců s podmíněným odkladem na tři roky a zákaz řízení motorových vozidel na pět let. Policista podle soudu nedbal zvýšené opatrnosti, když vjížděl do křižovatky na červenou.

Podle znalců jel krátce před střetem sedmdesátikilometrovou rychlostí. Řidička vjížděla do křižovatky rychlostí kolem 25 kilometrů v hodině a na reakci měla 1,5 sekundy.

"Neměla žádnou šanci nehodě zabránit," uvedl soudce Roman Lada. Pokud jde o rozsudek, podle Lady jde o výchovný trest a nebylo by na místě muže posílat do vězení. Zatímco obžalovaný si ponechal lhůtu na případné odvolání, státní zástupce je s verdiktem spokojen.

Událost se stala loni v dubnu na křižovatce ulic Cyrila Boudy a Petra Bezruče. Policisté pospíchali ke kontrole objektu do 20 kilometrů vzdálené obce. Zapnout výstražné znamení jim nařídil velitel, podle žalobce bylo jeho použití v pořádku.

Horší už to ale bylo s tím, jak policista při řízení vozu sledoval provoz kolem sebe a vyhodnocoval případná rizika. Podle Lady si ani nepamatoval, zda do křižovatky vjel na zelenou, či červenou.

Petr Nový, Novinky, ČTK

nahoru

Krimi:

Za vyloupení herny a znásilnění vlastní dcery dostal muž osm let

-

dnes 12:15 Odpykával si tříletý trest za týrání manželky, ve...

Muž se v Brně pokusil vykrást banku, vyhrožoval bombou

-

dnes 11:42 V centru Brna se ve čtvrtek odpoledne pokoušel lupič...

Na hlavním nádraží v Praze nedobrzdil osobní vlak, dva zranění

-

dnes 11:22 Na pražském hlavním nádraží v pátek dopoledne...

Muž z Budějovic vyráběl a rozesílal dětské porno. Měl přes 25 tisíc fotek chlapců

-

dnes 10:42 Policisté viní 27letého muže z Českých Budějovic z...

Hledanou ženu z Prahy 8 vypátrali policisté v Nizozemsku

-

dnes 09:16 Policisté vypátrali hledanou ženu s psychickými...

Konec kauz kolem Nagyové? Poslední ve hře je bývalý žalobce Grygárek

-

dnes 04:40 Po šesti letech vyšetřování a dosud pravomocně...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby