Koktejl

Královnou samby může být sedmiletá dívka, rozhodl soud

ZDROJ: ČTK

11.2.2010 16:53 Soud v Riu de Janeiru potvrdil, že talentovaná sedmiletá dívka Julia Liraová může stanout v čele světově známého průvodu v Rio de Janeiru. Odpůrci tvrdí, že je tato role nevhodná pro sedmiletou dívku hned z několika důvodů. Jejich argumenty už však vyjdou naprázdno, dcera prezidenta jedné z nejznámějších škol samby Viradouro o své chvíle slávy nepřijde.

"Nejsme proti účasti dětí na festivalu, vždyť je to součást brazilské kultury. K čemu ale nemůžeme dát svolení je to, aby byla sedmiletá dívka v roli, která je tradičně velmi sexuálně zaměřená," uvedl vedoucí státní komise na ochranu dětí a adolescentů Carlos Nicodemos pro agenturu AP.

S něčím takovým ale už od počátku nesouhlasil prezident taneční školy Viradouro a otec dívky Marco Lira, kterému dal nakonec tamější soud za pravdu. "Jakýkoliv muž, který sleduje sedmiletou dívku a cítí u toho nějaký typ vzrušení, by měl navštívit lékaře," uvedl Lira doslova. Informoval o tom server ABC News.

Škola Viradouro mimo jiné slíbila, že dívka nebude provokativně obnažená. Objeví se prý v kostýmu, který nebude nemravný, ba naopak zdůrazní její nevinnost.

Podle televizních zpráv neměl soud v Riu žádných námitek proti tomu, aby se Julia Liraová stala nejmladší taneční královnou v historii festivalů. Konkurenční taneční škola před šesti lety obsadila do této role také mladou dívku, v době festivalu jí bylo 12 let.

Jakub Kynčl, Novinky

nahoru

Koktejl:

Britská královna překvapila svojí návštěvou na londýnské módní přehlídce

-

dnes 14:01 Mezinárodní módní přehlídka s názvem London Fashion...

Z lovce kořistí. Pytláka sežrali lvi, zbyla jen hlava

-

dnes 11:42 Ticho poklidné noci pročísly v jihoafrické oboře...

Kotě se narodilo s předníma nohama směřujícíma dozadu

-

dnes 05:20 Video: Když se kotě jménem Lee narodilo, nedokázalo se...

Indonéská sopka Sinabung přišla při mohutné erupci o vrchol

-

včera 16:31 Pondělní erupce sopky Sinabung nacházející se na...

Farmář na pole umístil fotky svůdných žen v bikinách, aby zabavil zloděje

-

včera 16:00 Většina farmářů na své pole umísťuje strašáky,...

Vyléčená opice se po návratu do přírody dočkala vřelého objetí od členů své tlupy

-

včera 12:41 Video: Zranění, péči lidí a pak i úspěšný návrat do...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby