Koktejl

Královnou samby může být sedmiletá dívka, rozhodl soud

ZDROJ: ČTK

11.2.2010 16:53 Soud v Riu de Janeiru potvrdil, že talentovaná sedmiletá dívka Julia Liraová může stanout v čele světově známého průvodu v Rio de Janeiru. Odpůrci tvrdí, že je tato role nevhodná pro sedmiletou dívku hned z několika důvodů. Jejich argumenty už však vyjdou naprázdno, dcera prezidenta jedné z nejznámějších škol samby Viradouro o své chvíle slávy nepřijde.

"Nejsme proti účasti dětí na festivalu, vždyť je to součást brazilské kultury. K čemu ale nemůžeme dát svolení je to, aby byla sedmiletá dívka v roli, která je tradičně velmi sexuálně zaměřená," uvedl vedoucí státní komise na ochranu dětí a adolescentů Carlos Nicodemos pro agenturu AP.

S něčím takovým ale už od počátku nesouhlasil prezident taneční školy Viradouro a otec dívky Marco Lira, kterému dal nakonec tamější soud za pravdu. "Jakýkoliv muž, který sleduje sedmiletou dívku a cítí u toho nějaký typ vzrušení, by měl navštívit lékaře," uvedl Lira doslova. Informoval o tom server ABC News.

Škola Viradouro mimo jiné slíbila, že dívka nebude provokativně obnažená. Objeví se prý v kostýmu, který nebude nemravný, ba naopak zdůrazní její nevinnost.

Podle televizních zpráv neměl soud v Riu žádných námitek proti tomu, aby se Julia Liraová stala nejmladší taneční královnou v historii festivalů. Konkurenční taneční škola před šesti lety obsadila do této role také mladou dívku, v době festivalu jí bylo 12 let.

Jakub Kynčl, Novinky

nahoru

Koktejl:

Muž zaparkoval přímo před hydrantem. Hasiči se s autem moc nepárali

-

dnes 06:06 Nechat svůj vůz stát před požárním hydrantem je z...

Novozélanďan kradl části exponátů na výstavě mrtvých těl

-

včera 20:15 Osmadvacetiletý muž byl obviněn z krádeže dvou...

Matka v Paříži porodila dítě ve vlaku. Novorozeně dostalo jízdné na 25 let

-

včera 17:07 Příměstskou vlakovou dopravu v centru Paříže zastavil...

Pasažér při děsivé nehodě vyletěl z vozu

-

včera 14:14 Video: Dramatickou nehodu zachytila bezpečnostní...

Novozélandský bezdomovec se vzdal všeho, co měl, ve prospěch nemocných dětí

-

včera 12:05 Největší srdce mají většinou ti, od kterých bychom to...

Žena zardousila vzteklého rysa holýma rukama

-

včera 10:00 Dramatické okamžiky zažila ve čtvrtek 7. června...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů