Zahraniční

Ukrajinská volební komise souhlasí s dílčím přepočítáním hlasů

obrazek

Ukrajinská premiérka Julija Tymošenková

FOTO: Gleb Garanich , Reuters

10.2.2010 20:29 Ukrajinská ústřední volební komise považuje za účelné přepočítat odevzdané hlasy v některých volebních okrscích, aby potvrdila, či vyvrátila obdržené stížnosti. Řekla to ve středu v Kyjevě podle agentury Unian místopředsedkyně komise Žanna Usenková-Černá. Komise podle ní obdržela několik desítek takových stížností, ale dosud je neprojednávala.

"Již při prostudování prvních z nich je zřejmé, že bude zapotřebí požádat některé okrskové sčítací komise, aby hlasy přepočítaly," řekl Usenková-Černá. Upřesnila, že v některých případech byly poškozeny zásilky s volebními listinami, do oblastních volebních komisí byly občas volební dokumenty dopravovány způsobem, který neodpovídá zákonu.

Volební štáb premiérky Julije Tymošenkové dnes vyzval k přepočítání hlasů v 900 volebních okrscích, protože prý má důkazy o manipulacích s hlasy voličů ve prospěch vítězného kandidáta Viktora Janukovyče.

Podle šéfa volebního štábu Tymošenkové Olexandra Turčynova během voleb docházelo k "systematickým falzifikacím", které měly vliv na konečný součet hlasů. Žádost o přepočítání hlasů se týká všech volebních okrsků na Krymu, v Doněcké a Luhanské oblasti, tedy v místech, kde Janukovyč s velkým náskokem vyhrál.

Usenková-Černá na tiskové konferenci neupřesnila, kolik volebních okrsků ústřední volební komise k přepočítání hlasů vyzve.

ČTK

nahoru

Zahraniční:

Trump volal Orbánovi, aby ho povzbudil v jeho protiimigačních opatřeních

-

včera 15:58 Americký prezident Donald Trump v telefonickém...

Na Gerlachu v noci uvázlo sedm horolezců, čtyři z nich byli Češi

-

včera 15:16 V neděli krátce po půlnoci přijala slovenská Horská...

Pochod sexuálních menšin v Kyjevě zastavili radikálové

-

včera 13:36 Kolem šedesáti lidí v Kyjevě zadržela policie při...

Jeden mrtvý a 20 zraněných při střelbě v americkém Trentonu

-

včera 12:56 aktualizováno Jeden člověk zemřel a dvacet dalších...

Řekové a Makedonci podepsali dohodu o názvu makedonského státu

-

včera 10:46 Ministři zahraničí Řecka a Makedonie podepsali dohodu...

S tou ženou už nemůžu pracovat, řekl o Merkelové ministr Seehofer

-

včera 09:33 aktualizováno Německá kancléřka Angela Merkelová...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů