Zahraniční

Ukrajinská volební komise souhlasí s dílčím přepočítáním hlasů

obrazek

Ukrajinská premiérka Julija Tymošenková

FOTO: Gleb Garanich , Reuters

10.2.2010 20:29 Ukrajinská ústřední volební komise považuje za účelné přepočítat odevzdané hlasy v některých volebních okrscích, aby potvrdila, či vyvrátila obdržené stížnosti. Řekla to ve středu v Kyjevě podle agentury Unian místopředsedkyně komise Žanna Usenková-Černá. Komise podle ní obdržela několik desítek takových stížností, ale dosud je neprojednávala.

"Již při prostudování prvních z nich je zřejmé, že bude zapotřebí požádat některé okrskové sčítací komise, aby hlasy přepočítaly," řekl Usenková-Černá. Upřesnila, že v některých případech byly poškozeny zásilky s volebními listinami, do oblastních volebních komisí byly občas volební dokumenty dopravovány způsobem, který neodpovídá zákonu.

Volební štáb premiérky Julije Tymošenkové dnes vyzval k přepočítání hlasů v 900 volebních okrscích, protože prý má důkazy o manipulacích s hlasy voličů ve prospěch vítězného kandidáta Viktora Janukovyče.

Podle šéfa volebního štábu Tymošenkové Olexandra Turčynova během voleb docházelo k "systematickým falzifikacím", které měly vliv na konečný součet hlasů. Žádost o přepočítání hlasů se týká všech volebních okrsků na Krymu, v Doněcké a Luhanské oblasti, tedy v místech, kde Janukovyč s velkým náskokem vyhrál.

Usenková-Černá na tiskové konferenci neupřesnila, kolik volebních okrsků ústřední volební komise k přepočítání hlasů vyzve.

ČTK

nahoru

Zahraniční:

Lavina ve švýcarských Alpách zranila dva lyžaře, ve Francii dva zabila

-

včera 17:31 aktualizováno Ve švýcarském kantonu Valais se dnes...

Orbán: Nesmíme dát osud země do rukou internacionalistů, pustili by sem migranty

-

včera 17:30 Přesně devětačtyřicet dní před maďarskými...

Při střelbě v Dagestánu na jihu Ruska zemřely čtyři ženy

-

včera 16:14 aktualizováno Šest lidí včetně pachatele zemřelo v...

Pod lavinou v Tatrách zemřel polský horolezec

-

včera 15:37 Polský horolezec v neděli zahynul ve Vysokých Tatrách...

Netanjahu: Izrael nedovolí íránskému režimu, aby mu dal oprátku kolem krku

-

včera 10:40 aktualizováno Izrael nedovolí íránskému režimu, aby...

V Íránu se zřítilo dopravní letadlo se 65 cestujícími, nikdo nepřežil

-

včera 08:53 aktualizováno Íránské dopravní letadlo společnosti...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby