Domácí

Rychlostudent z Plzně se ohání školou, která o jeho studiu neví

obrazek

Právnická fakulta Západočeské univerzity v Plzni

FOTO: Petr Eret, ČTK

30.1.2010 03:04 Výsledky kontroly rychlostudentů plzeňských práv zveřejní Západočeská univerzita až za několik dní, ale už teď je jasné, že problém zřejmě bude mít třeba mostecký advokát Radek Odvárka.

Pouze osmiměsíční plzeňská magisterská studia odůvodňuje tím, že předtím studoval v Praze a Bratislavě. Na pražské policejní akademii v roce 1998 skutečně vypracoval bakalářskou práci, v Bratislavě o něm ale nikdo neví. „Nemáme žádné informace ani materiály o jeho studiu na naší fakultě,“ sdělil Právu Marián Vrabko, děkan Právnické fakulty Univerzity Komenského v Bratislavě.

Odvárka to nechtěl komentovat. „Jestli máte z Bratislavy nějaké informace, je to váš problém. Pro mě nejste partnerem vy, ale škola. A pokud ta rozhodne tak, že se mi to nebude zdát správné, půjde to k soudu,“ řekl Právu Odvárka.

U dalších dvou absolventů plzeňského magisterského programu univerzita Právu potvrdila, že na tamní právnické fakultě skutečně studovali.

Stovka s otazníkem

Rektorská komise Západočeské univerzity dostala za úkol prověřit seznam ministerstva školství s 560 jmény lidí, kteří pětileté magisterské studium zvládli za méně než čtyři roky. Kontroly už skončily, teď se dokončuje závěrečná zpráva.

„Zhruba ve stovce případů ještě bude nutné dohledat některé náležitosti,“ uvedl rektor univerzity Josef Průša. Skutečně sporných studií by ale mělo být podle stávajících odhadů jen několik.

U přibližně třiceti absolventů se univerzita kvůli chybějícím dokladům o předchozím studiu obrátí na dotčené školy. „Zdaleka nejvíce studentů přecházelo do Plzně z Prahy,“ konstatoval proděkan plzeňských práv Petr Bezouška. „Kolem šedesáti procent jich bylo z Univerzity Karlovy, osm procent z Vysoké školy ekonomické, necelých pět procent přišlo z Karlových Varů, ještě méně z Brna. U ostatních škol včetně Bratislavy šlo jen o několik jednotlivců,“ uzavřel Bezouška.

ib, ivi, Právo

nahoru

Domácí:

Babiš i Šojdrová popisují schůzku jinak. Žádní sirotci nejsou, zesměšňoval premiér europoslankyni

-

včera 17:19 Video: aktualizováno Aktéři klíčové páteční schůzky...

Paradox na Vinohradské: Při čekání na tramvaj lidé sice nezmoknou, ale možná jim ujede

-

včera 15:49 Video: Při rekonstrukci tramvajové trati v pražské...

Iniciativa za přijetí syrských dětí chce Babiše obejít

-

včera 15:35 Pokud by premiér Andrej Babiš (ANO) nepodpořil projekt...

Elektronické náramky po letech příprav hlídají první vězně

-

včera 13:41 aktualizováno Elektronické náramky po mnoha letech...

V Mariánských Lázních měli Piráti velké oči

-

včera 12:00 Piráti, kteří vyhráli před čtyřmi roky volby v...

Příspěvek na domácí péči o těžce postižené by se mohl zvýšit o šest tisíc

-

včera 11:48 O šest tisíc korun měsíčně by se mohl v budoucnu...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů