Domácí

Rychlostudent z Plzně se ohání školou, která o jeho studiu neví

obrazek

Právnická fakulta Západočeské univerzity v Plzni

FOTO: Petr Eret, ČTK

30.1.2010 03:04 Výsledky kontroly rychlostudentů plzeňských práv zveřejní Západočeská univerzita až za několik dní, ale už teď je jasné, že problém zřejmě bude mít třeba mostecký advokát Radek Odvárka.

Pouze osmiměsíční plzeňská magisterská studia odůvodňuje tím, že předtím studoval v Praze a Bratislavě. Na pražské policejní akademii v roce 1998 skutečně vypracoval bakalářskou práci, v Bratislavě o něm ale nikdo neví. „Nemáme žádné informace ani materiály o jeho studiu na naší fakultě,“ sdělil Právu Marián Vrabko, děkan Právnické fakulty Univerzity Komenského v Bratislavě.

Odvárka to nechtěl komentovat. „Jestli máte z Bratislavy nějaké informace, je to váš problém. Pro mě nejste partnerem vy, ale škola. A pokud ta rozhodne tak, že se mi to nebude zdát správné, půjde to k soudu,“ řekl Právu Odvárka.

U dalších dvou absolventů plzeňského magisterského programu univerzita Právu potvrdila, že na tamní právnické fakultě skutečně studovali.

Stovka s otazníkem

Rektorská komise Západočeské univerzity dostala za úkol prověřit seznam ministerstva školství s 560 jmény lidí, kteří pětileté magisterské studium zvládli za méně než čtyři roky. Kontroly už skončily, teď se dokončuje závěrečná zpráva.

„Zhruba ve stovce případů ještě bude nutné dohledat některé náležitosti,“ uvedl rektor univerzity Josef Průša. Skutečně sporných studií by ale mělo být podle stávajících odhadů jen několik.

U přibližně třiceti absolventů se univerzita kvůli chybějícím dokladům o předchozím studiu obrátí na dotčené školy. „Zdaleka nejvíce studentů přecházelo do Plzně z Prahy,“ konstatoval proděkan plzeňských práv Petr Bezouška. „Kolem šedesáti procent jich bylo z Univerzity Karlovy, osm procent z Vysoké školy ekonomické, necelých pět procent přišlo z Karlových Varů, ještě méně z Brna. U ostatních škol včetně Bratislavy šlo jen o několik jednotlivců,“ uzavřel Bezouška.

ib, ivi, Právo

nahoru

Domácí:

Den D pro Babišovu vládu: U Zemana se v pátek vystřídají Poche i Hamáček

-

dnes 12:18 Pátek bude důležitým dnem pro formování nové menšinové...

Majitel solární elektrárny neuspěl s žádostí o náhradu za solární odvod

-

dnes 10:49 Majitel solární elektrárny v Čáslavi na Kutnohorsku,...

Kantoři si polepší až o 3500 korun

-

dnes 10:39 Podle předběžných propočtů by si měli učitelé od ledna...

Kauza dotací do sportu: k výslechu Faltýnek a Sobotka

-

dnes 10:09 V trestní kauze kolem dotací ministerstva školství do...

Ústavní soud se zastal mechanika se zákazem řízení odsouzeného za popojíždění s auty po garážích

-

dnes 09:57 Ústavní soud (ÚS) se ve čtvrtek zastal muže, který byl...

Po tropickém čtvrtku přijde razantní teplotní sešup a sychravo

-

dnes 08:07 Zatímco ve čtvrtek zažijeme nefalšované tropy, v...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů